Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Cyclist dergisi tayt+forma yapmis.

Konu, 'Giyim' kısmında celikkadro tarafından paylaşıldı.

1. celikkadro

celikkadro Too old to downhill, too young to die

Adı:
    Tayfun
    Seviye:
    Avrupa'da uretilmis deniyor. Avrupa markalari Cin'de uretim yaparken ilginc bir durum olmus.

Alip kullanan var mi? Kalitesi nasil?

Hediyesi 250TL.

2. Serkan Mıstınoğlu

Serkan Mıstınoğlu Road Runner

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    Forma bir süredir var, fakat sponsorlar dışında kullanan görmedim. Fiyatı daha cazip olabilirdi, veya abonelikle bedava verilebilir veya hiç olmazsa indirim yapılabilirdi.

Abonelikle anca şapka veriyorlar :)

Tasarımını çok çekici bulmadım, daha doğrusu ortada bir tasarım yok :) Sadece arkada aydan çeliğin güzel bir bisikletli tasviri var o kadar.

Bu konuda GCN'yi çok beğeniyorum fakat bu formayı alıp, Türkiye'ye getirmek 1000 liraya yaklaşıyor :O 200 Sterlin seti
    Team Kit

Ekleme: Sepete ekleyince 160 sterline indi, 10 sterlin kargo ücreti = 650 lira civarı

3. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bunu her seferinde söylüyorum ve yine söyleyeceğim. Avrupa markaları (Rapha, POC, Hincapie, Zero RH+, Lafuma vs.) ürün gamlarının büyük bir kısmını Türkiye'de ürettiriyor.
    Hatta yakın bir zamana kadar üretici firma Rapha'nın çok yüksek rakamlara sattığı formaları 50-100TL aralığında satıyordu (ihraç fazlası olanları). Ama bazı arkadaşlar, sağolsunlar, bu fiyata alıp sahibinden gibi sitelerde 150-200TL'ye sattılar bu formaları (ki hala var bu şekilde ilanlar). Rapha da bunun farkına varınca, üretici firmaya "bir daha böyle bir şey olursa sizinle çalışmayız" uyarısında bulunmuş. Bu yüzden üretici firma Rapha satışını kesti. 2 sene önce aldığım 2 tane Rapha formayı, delik deşik olmalarına rağmen hala kullanıyorum. O sahibinden satışı yapan ve yapmaya devam eden arkadaşlara da selamlarımı iletiyorum :).

Demem odur ki, kaliteli forma-tayt vs almak için çok uzağa gitmeye gerek yok. Exuma diye kendi markalarını da çıkardılar. Kesimlerini çok beğenmesem de kumaşları oldukça kaliteli. Öneririm.

Serrchi ve SerkanH bunu beğendi.
  4. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    @Edip Dinçer

Edip'cim exuma Rapha satmaya yeniden başlamış, fakat fiyatları 200 TL civarında. Yani artık 50-100 TL'sına ürün almak hayal oldu. :)

NKurtuldu ve Edip Dinçer bunu beğendi.
  5. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    @Erdal YILMAZ
    Muhtemelen yukarıda bahsettiğim "arkadaşlar" yüzünden o fiyata çekmişlerdir. 200TL'ye onu almam muhtemelen. Kendi formalarını daha uyguna satıyorlardı, kumaşı da Rapha'nınkine çok benziyor. Bir tek işte kesimi sıkıntı. Forma cebine cüzdan falan koyduğumda direk 2 metre aşağı esniyor. En azından ilk çıkardıkları formalar öyleydi, belki şimdi düzeltmişlerdir onu da :).

6. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    250 tele ne ya. Bu paraya deveye ortak girilir, bu paraya çemişgezeksporun bütün fitbolcuları baştan aşağı giydirilir. Bu paraya milano moda haftasının bütün kreasyonları hazırlanır, bu paraya corizon akinonun ayakkabı koleksiyonu tamamlanır, bu paraya M.M nin bazıları sıcak sever filmindeki sıcaksever giysisi mezattan alınır, bu paraya bülent ersoyun abiyesi dikilir bak işte bu olmaz.

7. justbasicfacts

justbasicfacts Aktif Üye

Adı:
    ANIL OKAY
    Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    @Edip Dinçer babalar ya da anneler günü etkinliğinde yüzde 50 indirim yapıyorlar. o güne kadar kalırsa alınabilir.

Edip Dinçer bunu beğendi.
  8. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    @mehmetsunu Moda konusundaki bilgine hayran kaldım...
    Saygılar.

mehmetsunu bunu beğendi.
  9. Auron Sanchez

Auron Sanchez Le Sprinto Espanola

Adı:
    Ahmet Bilge Kaan AKIN
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Hem reklam panosu taşı, hem 250 tl ver :D

10. Kerem Groims

Kerem Groims Bisikletkolik

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Buna %100 katılıyorum. Sosyal platformlarda bunu dergiye ifade ettim. Niche (küçük bir kitle) grubuna hitap eden bir forma yaptılarsa birşey diyemeyeceğim ama satılacağı bilgisini almıştım.

Dergiye üye olup forma hediye edilse dergi aboneliklerinin artacağına dair inancım çok yüksek.

11. hydrocon

hydrocon Yeni Üye

Seviye:
    Saçmalığın fiyat bulmuş hali..

Mustafa_YILMAZ bunu beğendi.
  12. mehmetlevent

mehmetlevent Forum Bağımlısı

Adı:
    mehmet levent
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Kendi halinde berber dükkanı 500 lira verse 125 lira devlete stopaj veriyor, dünyanın en pahalı elektriğini yakıyor, en kirli belediye suyu kullanıyor. Bir çırak alsa ssk sına varana kadar 2000 bin lira ona verecek. Vergisi var bunun, belediye pazar günü dükkan açarsan ayrıca para alırım diyor. Yazarken bunları bir berber makasım olsa harakiri yapacak hale geldim. Çinde ki adam çinden sıfır kargo ücreti ile piyasanımızın 4te biri fiyatına ürün gönderebiliyor çünkü yuan iç piyasada dolarize değil. Şöyle anlatayım, 1300 lira asgari ücreti 1300 ekmek ediyor. Türk lirası dolar ile bacanak ama iç piyasada dolara entegre olmayan bir türk lirası kullanılsa ve 1 ekmek 1 kuruş olsa uluslararası ortamda bizim de ciddi rekabet gücümüz olur. Ama neyse 200 liraya forma mı olur? Bu kadar vergi olursa olur hatta görece ucuz bile kalır.

Kerem Groims bunu beğendi.
  13. Kaan.Özçelik

Kaan.Özçelik Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Ben de Exuma ürünlerini kullanıyorum ve memnunum. Bostancı'daki mağazayı kapatmalarına üzüldüm ama yolum Çatalca taraflarına düştüğü için fabrika satış mağazasından alıyorum :)

Edip Dinçer bunu beğendi.
  14. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Takımın görseli hoşunuza gitmemiştir bunu anlarım, ancak kumaş ve pad kalitesini görmeden, fiyatı eleştirmek bana doğru gelmiyor.

Yurt dışı sitelerden alt üst birbiri ile uyumlu olacak şekilde, 250 TL'sına kaç marka'nın ürünü var, önce bunları araştırın derim. 50 TL'sına tayt alıp, 1 sene sonra parçalanan pad kısmı yüzünden çöpe atmak istiyorsanız, ona bir şey diyemem. Artık toplum olarak, ebay, alibaba, aliexpress mantığından vazgeçmek lazım.

Çok uzağa gitmenize gerek yok, aşağıdaki linke tıklayıp fiyatlara göz ucuyla bakıp tekrar düşünmekte fayda var.

FORMALAR

TAYT

Neredeyse bedava dağıtılan Bisiklet forum formasını bile, burada çok pahalı diye eleştirenler olmuştu, hatırlatayım istedim. :)

Wasabie, Mustafa_YILMAZ ve baykuş97 bunu beğendi.
  15. celikkadro

celikkadro Too old to downhill, too young to die

Adı:
    Tayfun
    Seviye:
    Cin'de uretim derken Avrupa'nin dogusunu kast etmistim. Turkiye'de onemli miktarda spor malzemesi uretildigini biliyorum. Veloturk'un formalarini Exuma uretirken Cyclist dergisi formalarimiz Avrupa uretimi deyip 250TL fiyat koymus.

Fiyati biraz daha uygun olsa dergiye destek olmak icin alirdim. Aydan Celik'in hem cizimlerini hem de yazilarini begeniyorum.

16. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    İlk mesaja eklediğiniz bir foto var mı ben göremiyorum ama tayt+forma ise 250TL çok uygun. Yok sadece formaysa, o zaman biraz pahalı.
    Belki onlar da Barco Tekstil'de yaptırmıştır, sonuçta fabrika Avrupa yakasında :D.

evrenozbilen bunu beğendi.
  17. no haşhaş no vitamin

no haşhaş no vitamin Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:

geçen forma baktım kısa kol üstüme uygun bedende bulamadım hep kaliteli markaların forması kalmış bedeni uygun olan fiyatlarda sadece forma 250 den başlıyordu:acpsnr: dolar düşşe euro yükseldi euro düşse dolar yükseldi diye fiyatlar yine çıkar vergiler yüksek vs en iyisi ali expres:krnz:

geçen sene forma tayt 300 e alabiliyordum bu sene sadece forma 200 250...

bahsettiğim marka scott formaları bu arada.

18. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    no haşhaş no vitamin bunu beğendi.
  19. no haşhaş no vitamin

no haşhaş no vitamin Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:

wiggle dan alışveriş yapan biri geçen bir konu açmıştı. kartından londrada bir işyeri para çekmiş kopyalanmış yani en iyisi sanal kart kaptım bir tane :cool: