CX ve düz gidon

Hikmet Ataman

Daimi Üye
Tepki
30
Merhabalar arkadaşalar,

Sedona 321 kadronun üzerine cyclocross a benzer bir set toplamak istiyorum. Çünkü genel olarak uzun yol yapıyorum ve arada araziye giriyorum bu turlar sırasında. Şimdilik düşündüğüm parçalar:

-Sram x9 arka aktarıcı
-Sram x0 twister vites değiştiriciler
-deore ruble 11-32
-deore aynakol 22 32 44
-LX v fren ve tektro mtb fren kolları
-Mavic 319 çemberli 32 delik jant seti
-Ve mtb üzerinden sökeceğim boyun ve düz gidon!

Beni en çok düşündüren düz gidon. Cyclocross bisikletlerde drop bar kullanılmasının benim gözden kaçırdığım özel bir sebebi var mı? UCI'ın cx yarışlarında sadece drop bara izin verdiğini biliyorum fakat ben yarış düşünmüyorum.

Elimdeki parçalarla ilgili, özellikle düz gidon ile ilgili, yorumlarınızı bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler.

Scudo

Kadir.Celik

Forum Demirbaşı
Tepki
75
Drop bar gidon değil de tur gidonları sizin için daha iyi olur.

Hikmet Ataman

Daimi Üye
Tepki
30
Tavsiyenizden anladığım kadarıyla drop barın avantajı flat bara göre farklı şekillerde tutuş pozisyonlarına izin veriyor olması. Kelebek bar da bu yönde geliştirme sağlayacaktır. Uzun turlarda çok avantajlı. Fakat cx yarışlarında (bildiğim kadarıyla 1 saat civarı sürüyor) drop bar yerine flat bar kullanmak daha mantıklı olmaz mıydı? Daha iyi kontrol sağlayacağı kesin. Şu durumda barend takılı flat bar benim kullanacağım tarza göre (arazi + uzun yol) daha mantıklı geliyor bana. Ama tabi farklı açıklamalar gelirse drop ya da kelebek de kullanabilirim :) Peki bullhorn için ne dersiniz?