Çumra Çatalhöyük Bisiklet Takımı

yakubi

Daimi Üye
Tepki
958
İsim
Mehmet
Bisiklet
Fuji
Ülkemizdeki az sayıda bisiklet kulüplerinden birisi de Çumra Çatalhöyük Bisiklet takımı.
Bu takımı diğer kulüplerden ayıran niteliklerden birisi Türkiye şartlarında köklü sayılabilecek bir geçmişe dayanmasıdır.
1996 da Türkiye'nin ilk ilçe bisiklet takımı olarak kurulan bu kulüp zor şartlarda hala faaliyetlerini sürdürüyor. Bu cümleyi ajitasyon için kullanmadığımı özellikle belirtmek isterim.

Çatalhöyük bisiklet takımının bir diğer önemi de özellikle ülkemizin tek profesyonel bisiklet takımı olan Torku Şeker'e sporcu yetiştiren bir kulüp olmasıdır. Mustafa Özünal Ahmet Örken gibi isimler ve daha birçok milli sporcu bu kulüpte yetişmiştir.
Şu an yıldız-A ve yıldız-B takımıyla faaliyet yürüten kulüp son Antalya'da yapılan yarışta talihsiz bir kaza sonucu kulüp olarak 2. olmakla yetinmiştir.

Bu başlık altında kimi zaman kulüple ilgili haberleri ve gelişmeleri fotoğraflarla paylaşmak istiyorum. Siz bisikletsever dostlarımızın desteklerini görmek bizi ve daha önemlisi çocukları eminim çok sevindirecektir.
Bugünkü yaptığımız kısa antrenmandan birkaç resimle başlangıç yapalım.

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

Scudo

Yy787878

Üye
Tepki
24
İsim
Yasin
Bisiklet
Diğer
Gerçekten zor kimse sponsor olmuyor ve herkes çok uzak duruyor

• Beğen
Tepkiler: yakubi

yakubi

Daimi Üye
Tepki
958
İsim
Mehmet
Bisiklet
Fuji
@Yy787878 maalesef haklısınız. Çocuklar yeterli seviyede ayakkabı eldiven gözlük gibi aksesuarlardan yoksun yarışlara hazırlanıyorlar. Bu nedenle biz Konya'daki küçük bisiklet çevremizde arkadaşlarla kullanmadığımız bisiklet aksesuarlarını bu çocuklara ulaştırmak için kampanya başlattık. Şu an için iki eldiven bir rüzgarlık maske bir adet gözlük bağışlandı. En kısa zamanda bizzat ben bunları çocuklara ulaştıracağım.
Biraz ümitli olsaydım bisikletforumda da bu kampanyayı duyurmak ve yapmak isterdim ama doğrusu ümitli değilim.
Yine de katılmak isteyen bisikletsever arkadaşlar bana ulaşabilir.
Selamlar saygılar.

• Beğen
Tepkiler: Ahmetgitar

Yy787878

Üye
Tepki
24
İsim
Yasin
Bisiklet
Diğer
Bende yardım etmek isterdim ama bende aynı sıkıntılardan muzdaripim yaşım 19 su ana kadar herhangi bir spora göndermediler okuyacaksın diye
Bisikletide gençlik oyunuymuş gibi görünüyor kimse yatırım yapmıyor ancak su sıralar erdemli genclik klubünde takım kurma işi soz konusu oldu bizden geçti en azından arkadan gelenlere on ayak olmak istiyoruz.

vulkanlodbrok

Aktif Üye
Tepki
360
İsim
BikingViking
Bisiklet
Scott
Aslında dünyaca ünlü Çatalhöyük kazısı sponsorları destek olamazlarmı?

• Beğen

Yy787878

Üye
Tepki
24
İsim
Yasin
Bisiklet
Diğer
Benim Aklimdaki selcuklu belediyesine proje yazmak

• Beğen

yakubi

Daimi Üye
Tepki
958
İsim
Mehmet
Bisiklet
Fuji
@vulkanlodbrok benim bildiğim sponsor yapı kredi. Bankanın spor camiası yerine kültürel çalışmalarda sponsor olmak gibi bir politikası olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden zor bir ihtimal. Fakat takımın sesi daha çok duyjrulabilirse eminim ki bu konularda da birçok seçenek doğacaktır. Kendi adıma ilerleyen zamanlarda bu konuda daha çok çaba göstereceğim. Bakalım neler yapılacak yapabileceğiz göreceğiz.
Sizlerden dileğim bu hassasiyetimizi gençlerimize anlatalım. Ve öneminin ayırdına varabilsinler.
Selamlar

• Beğen
Tepkiler: el_Aksa_1903

Yy787878

Üye
Tepki
24
İsim
Yasin
Bisiklet
Diğer
bir genç olarak yapmaya çalışacagım :D

bu arada aradığım bisikleti buldum inşallah param boşuna gitmez-focus cayo 3.0

.bu arada gulucukyanlış oldu :)

• Beğen

vulkanlodbrok

Aktif Üye
Tepki
360
İsim
BikingViking
Bisiklet
Scott
Bilr arkeolog olarak bilfiğim kadarıyla Boeing, Shell gibi çok ünlü firmalar Çatalhöyük e sponsor. Çuöra dünyaca ünlü bir yer. Az buçuk arkeoloji ile alakalı herkes Çatalhöyük'ü ve konumunu bilir. Acaba böyle ünlü bir yerde bir bisiklet takımının olması bazı sponsorların dikkatini çekmezmi. Bence kazı başkanıyla bir görüşseniz. Çok ünlü ufku açık bir insan kendisi

• Beğen

apsara2000

Üye
Tepki
186
İsim
ilker
Başlangıç
1975—76
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Umarim cabalariniz devam eder ve desteksiz kalmazsiniz , kullanmadigim bir malzeme olursa kesinlikle size ulaştırmak isterim

• Beğen