Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Cumhuriyete Çevrilen Pedal Etkinliği 1.Gün

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında KevSerSeri tarafından paylaşıldı.

1. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Cumhuriyete Çevrilen Pedal Etkinliği Ankara-İzmir arasında İzmir BSD (Bisiklet Seveneler Deneği) tarafından gerçekleştirilecekti.

Etkinliğin Amacı ise; 29 Ekim törenleri kapsamında Anıtkabir’de Atatürkçü Düşünce Derneği’nden teslim alınacak Türk Bayrağı’nı ve Atatürk posterini bisikletli bir grup ile İzmir’e getirmek. Cumhuriyet’in ışıklarının gerçek anlamda parladığı İzmir’e doğru pedal çevirerek, bütün zorluk ve zor doğa koşullarına göğüs gerip çok zor koşullarda kurulmuş ve bu günlere gelmiş Cumhuriyetimizin, koşul ve şartlar ne olursa olsun, yüce önderimizin de dediği gibi, ilelebet muhafaza ve müdafaa edileceğini dosta düşmana bir kez daha göstermek istemeleriydi.

ETKİNLİĞİN ROTASI: (15 kişilik bisikletli grup)

1. GÜN
    22 Ekim 2006,Pazar
    Ankara
    Temelli
    Polatlı
    77 KM

2. GÜN
    23 Ekim 2006,Pazartesi
    Polatlı
    Sivrihisar
    Emirdağ
    120 KM

3. GÜN
    24 Ekim 2006,Salı
    Emirdağ
    Afyon

69 KM

4. GÜN
    25 Ekim 2006,Çarşamba
    Afyon
    Dumlupınar

61 KM

5. GÜN
    26 Ekim 2006,Perşembe
    Dumlupınar
    Uşak

61 KM

6. GÜN
    27 Ekim 2006,Cuma
    Uşak
    Salihli

121 KM

7. GÜN
    28 Ekim 2006,Cumartesi
    Salihli
    Kemalpaşa
    Belkahve
    71 KM

TOPLAM 580 KM idi.

c.turhan bunu beğendi.
  2. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Ankarlı bisikletçiler olarak biz de bu güzel etkinlikte yer almak ve İzmir'den gelen arkadaşlarımıza Polatlı'ya kadar eşlik etmek istedik.

Başlangıçta etkinliğin ilk günün bayramın 1. gününe denk geliyor olması hepimizi düşündürdü acaba gidebilir miyiz, vakit bulabilir miyiz diye. Ancak ilk günün 22 Ekim Pazar günü olarak değiştirilmesinden sonra bir an bile düşünmedik. Sesimizi duyurabildiğimiz yere kadar, bu spora (gerek profesyonelce gerek amatörce) ne kadar gönül veren kişi varsa topladık.

Anıtkabir'in 2. kapısına vardığımızda İzmir'li arkadaşlar çoktan gelmişti. Bazılarını netteki forumlardan tanıyorduk, bazılarını ise başarılarını ise başarılarından dolayı ismen biliyorduk. Herkes birbiriyle tanıştıktan sonra iki lafladık. Bisikletleri hazırladıktan sonra bir kaç hatıra fotosu çekip yola çıktık.

Dahası mı? Tabi ki fotolarda saklı ;)

Anıtkabir’in 2. kapısında Ankara'dan bir kısım bisikletçi...

İzmir BSD üyelerinin bisikletleri çıkarma çabaları...

Aslan Müfit Abimiz de bu etkinlikte bizlere eşlik etti.

Yolculuk öncesinde gerekli açıklamalar yapılırken...

İlk rampayı yola çıkmanın hevesiyle canavar gibi tırmanan bizler!

Etkinliğin amacını hatırlatacak en güzel foto...

İzmir, Ankaraaaa. Söyle kim tutar bizi yoldaaa...

Bi' şu araçların iticiliğine bakın bir de bizlerin güzelliğine hııııh:cool:

Durmaksızın devam ediyoruz yolumuza :eek:

İhtiyaç molası verdiğimiz bir benzinlik...Ramazanın son günü olması nedeniyle içimizde niyetli arkadaşlar vardı. Uzun yolda kendime güvenmediğim için oruç tutmaya hiç yeltenmedim. Dayanamayan bir arkadaş orucunu bozmak zorunda kalırken, profesyonel bisikletiçilerden bazıları yarı yoldan dönelim fazla zorlamayalım diyerek bizden ayrıldı. Beni kırmayıp bu etkinliğe katılan, boş mideyle pedal basan sabırlı arkadaşlara çok teşekkür ediyorum...

Baktıkça vay be dedirten muhteşem fotoğraf. Bu kadar bisikletçiyi bir arada görmek beni çok mutlu etti. Herkese laf yetiştirmekte zorlansam da kalabalık organizasyonlardan kimse benim kadara zevk alamaz.

Yokuş aşağı saldık çayıra Mevlam kayıra...

Kolumu uzatıp da yandan foto çekmeyi bir türlü beceremedim gitti. Ancak yeni bir şey keşfettim. Foto makinesini kaskın üstüne koyup çekince süper oluyor ihhih :D

İlk ve tek uzun molayı bir benzinlikte çay içmek için verildik... E tabi çayın yanında abur cubur bi sürü tatlı şey yedik...

Herkes canavar gibi. O kadar rampaya rağmen kimsede yorgunluk belirtisi yok:eek:

Biz kaçtık bulutlar kovaladı.:p

Ufak atıştırmalar olsa da şansımız yaver gitti çok ıslanmadık.:cool:

Ben o kadar artistik pozlar veriyim, öpücük bile atıyım. Bir Allah’ın kulu da Kevsercim kaskın eğri duruyor düzelt demesin. Hem de Ankara’dan beri ühhü:(

İzmirli ekip pek de marifetli canıııım. İki dakkada kurdu çadırları.

Hazırlıklar devam ederken yakaladığım birkaç foto...

Onlar hazırlıklarını yaparken bizler de Ankara'ya otobüsle dönmeyi planlıyorduk. Kamp yerine çok yakın olan terminalden biletleri ve otobüsü ayarladık. Yeniden kamp yerine dönüp ekiple biraz vakit geçirmek için. İşte ordan ayrılmadan önce çektiğimiz bir-iki hatıra fotosu...

Amma da gerilmişim yahu. Gören de kasıntı bi'şey zanneder. Ama ben daha uzunum Yavuz'dan di mi hahaha:D

Bu etkinlik için emeği geçen ve çaba sarf eden herkese teşekkür etmek isityorum. Sizlerle tanışmak ve aynı yolları paylaşmak bizleri çok memnun etti. İnşallah yazın İzmir'den Antalya'ya tur düzenleyebilirsek sizleri yeniden aramızda görebilmek bizleri çok mutlu eder.

Bir dahaki etkinlikte görüşebilmek dileğiyle Allaha Ismarladık...
    Bu da Trt nin yayınları gibi oldu dimi hahaha:p

Bu arada o gün km. sayacım 104 km.yi gösterirken yüzümde açan gülleri görmeliydiniz. Ne bir yorgunluk hissi ne de Ankara'ya döndükten sonra yağmura yakalanıp ıslanmanın pişmanlığı vardı. Bana mutluluğun resmini çizebilir misin dediklerinde gösterebileceğin en güzel kanıt bu olsa gerek ihhi :D

3. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    Sevgili Kevser gerçekten çok güzel bir etkinlik. Tabi tarih konusu biraz karmaşık olmuş ama. Keşke Bayramın 2. veya 3. günü olsaymış. Ben inanıyorum ki katılım bi bu kadar daha olurdu. Yinede güzel olmuş. Ellerinize ayaklarınıza sağlık.
    İzmir Grubunun yolları açık olsun..

Sevgiler...

KevSerSeri bunu beğendi.
  4. Emir Alaca

Emir Alaca Forum Bağımlısı

Seviye:
    Çok anlamlı bir etkinlik olmuş katılan tüm arkadaşları kutluyorum. Bu tür etkinliklerin her zaman devam etmesini diliyorum.

shealien ve KevSerSeri bunu beğendi.
  5. Tugfox

Tugfox Bisikletkolik

Seviye:
    Fotograflar ve anlatim icin tesekkurler:in: Yapilan km de hatri sayilir bir deger:) Bu guzel gezilerin&paylasimlarin devamini bekleriz ama;)

KevSerSeri bunu beğendi.
  6. H.Can DEMİREL

H.Can DEMİREL Bisikletkolik

Seviye:
    Tur Cumhuriyetimizin kuruluşu adına çok anlamlı paylaşımınız için içten teşekkür ederim.İzmir ve Ankaralı bisiklet sever arkadaşlarımıda ayrıca kutlarım...

7. c.turhan

c.turhan Aktif Üye

Seviye:
    Bu anlamlı ve güzel etkinliği foruma taşıdığınız için çok teşekkürler. 29 Ekim sabahı İzmir'li bisikletçiler bayrağımızı gökyüzünde dalgalandıracaklar, kendilerine iyi yolculuklar dilerim.

8. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:

Ne demek efendim, görevimiz. Ne de olsa bizler de bu Cumhuriyet'in çocuklarıyız...;)

Yolları açık, pedalları daim olsun. Ben de sizler kadar merak ediyorum, yolculuklarının nasıl geçtiğini...

9. Bibendum

Bibendum Bisikletkolik

Seviye:
    Fatihi resimde olsada görmek güzel.Özlemiştik kendisini İstanbuldan gittiğinden beri.

10. İsmail Ağıllı

İsmail Ağıllı Onursal Üye

Seviye:
    çok anlamlı bir tur olmuş kevseri teşekkürler sana ve katılan bütün arkadaşlara yüreklerine sağlık süperrrrrrr :)

KevSerSeri bunu beğendi.
  11. otec

otec Forum Bağımlısı

Seviye:
    bende tam Nasrettin hoca gibi eşeğe tersmi biniyo acaba, bu fotolar nasıl çekilmiş derken :D
    'kask üstü' açıklaması tam zamanında geldi :)
    teşekkürler.

12. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Nası ama iyi fikir dimi. Napıyım herkes gibi çekmeyi beceremeyince kendime göre yöntem buldum :D

13. İLKER TAŞ

İLKER TAŞ SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......

Adı:
    İLKER
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    yaptığınız bu etkinlik cumhuriyetimizin nasıl ayakta durduğunun adeta bir göstergesi hepinizi ayrı ayrı teşekkürü borc bilir vedaha nice cumhuriyet bayramlaı bizi bekliyor olacak

KevSerSeri bunu beğendi.
  14. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    Kevser kardeşim merhaba

Tek kelime ile muhteşemsin. İnan seni izlerken , yaptığın bu anlamlı etkinlikten dolayı inan gözlerim , dolu dolu oldu. Ne kadar güzel bir işe ortak olmuşsun. En büyük bayramımız için Ankara' dan , Bayrak alıp İzmir' e kadar getirip , Cumhuriyet bayramına yetişmeleri.

Sen onları Ankara' dan uğurladın. Bende, her ulusal bayramlarımız da yaptığımız gibi , eşimle İzmir 'de olduğumuzdan , burdaki tören alanına gittik. Çok kalabalık vardı Kordon' da geçitin , geçeceği yerde töreni izledik. Senin ve arkadaşlarının Ankara' dan Polatlı' ya kadar eşlik edip, uğurladığınız, İzmir' li arkadaşlarıda ben önümden geçerken fotoğrafladım.

Çok kalabalık olduğundan, törenin bitmesinden sonra, bu bisikletli arkadaşlarımı aradım , ama hiçbirisini bulamadım. Bulabilsem, onlarla tanışabilsem , çok mutlu olacaktık. Ama kısmet değilmiş. Şimdi bile İzmir' de gezerken hep gözlerim bisikletli, kasklı arkadaşları arıyor, ama tesadüf, daha hiç birisini bulamadım.

Bende size çektiğim bir resmi aktarayım. Diğer resimlerde Forum kafede mevcut.

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=6337
    Hem bisikletli arkadaşlarımız , hemde Cumhuriyet bayramımızın geçit töreni.

Yaptığın ,işten dolayı, elerine ayaklarına sağlık olsun derim . Çok teşekkür ederim.
    Sana , mutlu, neşeli, bol pedallı günler dilerim.

Hoşçakal.

15. otec

otec Forum Bağımlısı

Seviye:
    gerçekten iyi fikir. patentini almadıysan bende deniycem :D

16. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Ender Abi övgülerin için çok teşekkür ediyorum. Benim yerimde kim olsa aynı şeyi yapardı. Bak mesela sen. Hiç bir zaman üşenmiyorsun. Yine kalkmış gitmişsin etkinliğe katılabilmek için. Helal olsun diyorum sana ve eşine. Keşke bana daha önceden orda olduğunu söyleseydin. Seni İzmir bsd'den arkadaşlarla iletişime geçirirdim. http://www.izmirbsd.com/ Bu adresten Mustafa Bey (İzmir bsd temsilcisi) ile iletişime geçebilrisiniz. Bu sayede bisiklete gönül vermiş arkadaşlarla tanışabilirsin. Çok dinamik bir ekip. Biz çok iyi anlaştık. Sizi de çok iyi karşılayacaklarına eminim.

Sağlıkla ve sporla kalın ;)

Ender Alıcıoğlu bunu beğendi.
  17. candede

candede Bisikletkolik

Seviye:
    Emeği geçen tüm dostlarımızın yüreklerine sağlık.Daha nice güzel günlere...

Sevgiyle...

KevSerSeri bunu beğendi.
  18. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Gençler valla tebrikler... Hem fotolarla gözlerimizi bisiklete neredeyse doyurdunuz.. ;) hem de bisiklet üzerinde yukardaki gibi animasyonlarla bizleri mest ettiniz.. :D

19. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Mesut Abi güzel yaklaşımın için teşekkür ederim. Seni mest edebildiysek ne mutlu bize. Sen de bizleri hep mesuuuut ve bahtiyar ediyorsun. :)

Sağlıklı bol pedallı haftalar diliyorum ;)

20. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Sevgili Kevser(seri)
    Sercan, senin ve diğer arkadaşlarının bol bol selamlarını getiriyor bize sağolsun.. Biz de buradan toplu bir selam göndermiş olalım, karşılık olarak..

Kendine iyi bak, yüzün hep gülsün..
    Bisiklet hep altında, dertler uzak olsun.. (şu anda uydurdum..:D )

KevSerSeri bunu beğendi.