cumhuriyet cıkışı ve kaya senliginden görüntüler

kurt

Daimi Üye
Tepki
87
dogayı ve doga sporlarını seven tüm forum ailesini selamlıyıyorum:)

arkadaslar bildiginiz gibi 27,28,28 tarihler arası senligimiz vardı,gercekten cok güzel geçti aramızda olmanızı gercekten cok isterdim inanın! saglık olsun!

organizasyon geyik bayırında kampımızı kurmakla başladık daha sonra sehir dısından gelen bazı kulüp sporcuları aramıza katılımlarıyla senligimiz başlamış oldu!

http://img522.imageshack.us/img522/8098/a6qa9.jpg

günü birlik yürüyüşcülerimizi parkurlarına ugurladıktan sonra kaya tırmanış icin bizlerde yola koyulduk!

ve rotalardaki tırmanış görüntüleri

burada arkadas fotografımı cekmiş sag olsun karpostal gibi masallah:D :D

akşam tekrar kamp alanına döndük baya bi acıkmışız hemen yemeklere saldırdık:D görmeliydiniz herkez yamyam gibiydi:D :D sonra toplu foto tabiki alan kücüktü herkezi alamadık

sabahın erken isıklerıyla uyandık ve kahvaltılarımızı ettıkten sonra grup ikiye ayrıldı ve bazı arkadaslar yaz temel egitimlerinide almış oldular

ve en önemli etkinligimiz kuşkusuz 29 ekim CUMHURİYET CIKISIMIZ ı 29 ekim pazartesi sabah 04-00 sularında uyandık ve o ihtisamlı geyik sivrisi dagına tırmanmak icin yola koyulduk teknik kurulunun sectigi 15 kişiyle cıkışımız 05-00 başlamış oldu 1725mrakımlı bir dagımız rakım kücük gele biklir ama cok zor ve cok teknik bir dag 10 saat gibi bir zaman alıyor zaman zaman ip acmak zorunda kaldık ve bu daga tam 4 ltre su gidiyor

bazı yerlerde büyük tasların yuvarlanması sonucu kücük tehlikeler atlattık bastıgımız taşlar yag gibi kayıyorlar gercekten de zordu adım atacam zemin bulamıyorsunuz

antalyaya kuş bakışının en örnek dagı geyik sivrisi ama malesef yogun sis ve bultlar bu zevki bize cok gördüler:(

3 saat sonra masa kayaya geldik burası heniz yarısı idi

nihayet zirvedeydik arkadslar tabi fotosuz olmaz ve zirve defterinide es gecmedik ve yazarak
imzaladık

karnımızı doyurduktan sonra inişe gecmek icin yola koyulduk

gördügünüz gibi gercekten teknick bir dag 8 yerde bu sekilde ip actık,

manzara enfes bultlar ve sis de olmasa ahhh

Scudo

kurt

Daimi Üye
Tepki
87
CUMHURİYET cıkışında bize aydından eşlik eden

hüseyin aynur,zeynep erdem,sedat koyacı,mahmut alitopdal ve zehra tatlı arkadaslar cok tesekür ediyorum bize zaman zaman bu cıkışta hem teknik hemde perfonmanslarıyla yardımcı oldular tekrar tesekürler:)

• Beğen
Tepkiler: cihangil

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Süperrrrrr vallahi bravo sizi ayakta alkışlamak istiyorum :winkenlux hep bisiklet turlarından sonra bu resimler foruma ayrı bir güzellik kattı. Hep hayal ettiğim bir spor. Paylaşım, anlatım ve resimler için çok çok teşekkürler.

Nail USANMAZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.175
Bisiklet
Specialized
Çok güzel fotoğraflar. Güzel organizasyon.

Hep merak etmişimdir bu sporu. Ama zorluk bir yana eğitim almadan bir adım bile atılmaz.

Tebrikler Rıza.

• Beğen
Tepkiler: cihangil ve kurt

kurt

Daimi Üye
Tepki
87
biliyorsunuz ben bu tür etkinlikleri duyuruyorum ama malesf forumdan hic kimse iştirak etmediler gercekten cok üzgünüm zaman zaman düsünüyorumda forum sporcuların buluşma adersimi yoksa cetleşme adresimi? lütfen arkadaslar üzerine para verseniz bu tarz etkinlikleri bulamazsınız sporu ve dogayı severleri bir dahaki etkinliklere bekliyorum hoşcakalın

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@kurt

Seni biliyoruz daha önce davetini de görmüştüm ama gel gör ki bu sporla ilgili hiçbirşeyden anlamıyoruz, hiçbir ekipmanımız yok, dağcılık ile ilgili acizane bir çakımız, ayakkabımız bile yoksa nasıl geleceğiz. Gelsek bile siz dağa çıktığınız zaman biz ne yapacağız. Aşağıda ayılara, kurtlara, çakallara yem oluruz. :) Yok sen gel ben seni sırtıma bağlar çıkartırım diyorsan o ayrı :D

kurt

Daimi Üye
Tepki
87
@soneryen

:D :D :D ya paşam sen gel başımın üstünde yerin var !!daga cıkmazdın belki ama en azından kaya tırmanışı yaptırırdık örnekakdeniz üniversiteden bir bayan arkadas geldi sadece kamp icin ama biz onu hazırladık ve kaya tırmanışı yaptırdık ve güzel de bir iniş gercekleştirdi gercekten cok mutluluk vericiydi ve ekipmana gelince kulübümüzün yeterli ekipmanı mevcuttur todosk tan sevgilerle

msd_57

Forum Bağımlısı
Tepki
487
walla kurt ne diyeyim nezamandir aklimda bu dag olayi ama iste sonerinde belirttigi gibi alet edevat yani anliyacagin maliyet gerekli

yeni basliyanlar icin onerebilecegin bi kaynak web sitesi mevcutmudur ki bi inceliyelim bi bakmisin diger organizasyonda yanina gelivermisiz :)

kurt

Daimi Üye
Tepki
87
@msd_57

evet dediginiz gibi pahalı bir spor haklısınız! ama unutmayınki doga sporları kulüpleri zaten bu yüzden var!!!bir kulüp bazında bu spora meillenirseniz zaten baglı olacagınız kulüp tüm imkanları size saglıyor!! sizin teknik malzeme almaya ihtiyacınız kalmıyor!!kulübün kendi malzemelerini kullanma hakkına sahip oluyorsunuz geriye kıyafet canta ve ayakkabı kalıyor yani sıfır masraf! yeterki ne yapacagını bil! ben bu konudaki aklınıza gelebilecek tüm soruları cevaplamaya calısırım bir yardımım olursa ne mutlu
ve üye oldugunuz kulüpler bu tür organizasyon fins ayırıyor gitmek isteyenler icin

Mert Bağcılar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.214
Bisiklet
Cannondale
Rıza Abi tek kelimeyle süper olmuş...Hele o dağa tırmanrken çekildiğin foto süper...beşinci olan...:)

• Beğen
Tepkiler: kurt

kurt

Daimi Üye
Tepki
87
@brevolution

evet arkardasımız katıldı onun ve arkadasları icin bizim icinde ii bir deneyim oldu kulübüm adına katılan ve ilgi gösteren tüm arkadaslara sonsuz tesekürler

• Beğen
Tepkiler: brevolution
Tepki
71
selam... kurt.. etkinlik guzelde. o magarada emniyet alan arkadas dikkatimi çekti :) crying girl dü heralde rotanın altında... bir elde sigara bir elde ip arkadaşinin emniyetini alıyor.. gerçekten ilginç :):):)

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Forumda başka dağcıları görmek güzel. Sporların hepsi kardeş değil mi zaten. Belki futbol hariç :)
Paylaşımınız için teşekkürler.
Kurt un dediği her şey sonuna kadar doğru. Kendi ipinizi ,kendi boltlarınızı vs alırsanız elbette pahalı bir spor ancak , bunlar ortak kullanım malzemesi olduğu için klüplerde yeteri kadar bulunur. Zaten arkadaşlıklar ilerlediğinde , diğer malzemeleri arkadaşlarınızdan alabilirsiniz.

Hele ki üniversite klüpleri zaten bunun için vardır.

• Beğen

kurt

Daimi Üye
Tepki
87
@serciventure

:D :D :D abi helal olsun ya ne göz varmış sende?:D
ya o sigara degil!! nerden cıkardın? gerci fotoya dikkatli bakarsan ii olur adam elini
agzında tutuyor sadece ve tam o hizada kayada beyaz sigara görünümde bir cizik sadece:D :D ahh bu göz yanılmaları yokmu ahh kendinize ve gözlerinize ii bakın:D
hoşcakalın

Tepki
71
bu kadar şans olur yani:) :ci: bende adamın günahını almışım:rolleyes: :eek:
neyse ben öyle görmüşüm o zaman. ama burdan bakınca duvarkaki yazı diil cigara gözüküyor:)
ben önce ki mesajlara döneyim.. arkadaşlar gerçekten kaya tırmanışını yapmanızı isterim. en az bisiklet kadar zevkli... tamam pahalı malzemeler ama klüp destegi almak iyi, bir cok sorunu ortadan kaldırıyo.eger antalya merkezde otursaydım bende todosk un etkinliklerine giderdim :)

• Beğen

necod

Daimi Üye
Tepki
180
rıza kardeş ben bu fotoları yeni gördüm ya harikalar yaratmışsınız emeklerinizin hakkı ödenmez hem antalyanın güzel manzarlarını paylaşıyorsunuz hemde dağcılık sporunu teşvik ediyorsunuz emek ve cabalarınıza teşekürler

• Beğen
Tepkiler: cihangil