Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Cumhurbaşkanlığı Turunda Tarih Değişikliği Yapıldı

Konu, 'Sporcu Odası' kısmında M.Kaba tarafından paylaşıldı.

 1. M.Kaba

  M.Kaba Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  25 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  731
  Beğeniler:
  678
  Şehir:
  sanane
  Seviye:
  46. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nda tarih değişikliği yapıldı. Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) tarafından dünya bisikletinin Şampiyonlar Ligi olarak kabul edilen 2. HC (Hors Category) kategorisine yükseltilen 46. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun tarihlerinin, 11-18 Nisan 2010 olarak değiştirildiği açıklandı.

  Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) ve Türkiye Bisiklet Federasyonu, 46. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun tarihlerini, 11-18 Nisan 2010 olarak değiştirdiğini belirttiği açıklamada, ''Uluslararası bisiklet ve spor takviminin yoğunluğundan dolayı alınan karar sayesinde, takımlar organizasyona daha rahat katılabilecekler. Ayrıca yapılan yeni tarih düzenlemesiyle Tur'un medya görünürlüğünün daha etkin olacağı düşünülüyor. Türkiye Bisiklet Federasyonu, organizasyon tarihini daha önce 21-28 Nisan 2010 olarak açıklamıştı.'' denildi.

  Yarışların etaplarında veya Tur'a ilişkin diğer ayrıntılarda herhangi bir değişiklik yapılmazken, 2010 yılında ilk kez, Tur'un zorluk derecesinin artırılması amacıyla Pamukkale'yi Marmaris ve Fethiye ile bağlayan, uzun tırmanışların yer aldığı yollar tur güzergahına dahil edildi.
  Dünyanın en prestijli profesyonel takımlarının ve Bisiklet Türk Milli Takımı'nın yarışma şansı bulacağı 46. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda 1.252 km'lik parkurda 8 etapta koşulacak. 11 Nisan'da İstanbul'da Prolog etabıyla ile başlayacak koşuda aynı gün takımların havayoluyla İstanbul'dan İzmir'e transferinin edilecek. 12 Nisan'da Kuşadası-Bodrum etabıyla devam ederek; Bodrum-Marmaris, Marmaris-Pamukkale, Pamukkale-Fethiye, Fethiye-Finike, Finike-Antalya, Antalya-Alanya etaplarının koşulacak.

  bisikletfederasyonu
  http://www.bisikletfederasyonu.gov.tr/tr/detay.asp?haber=65&cat=14&scat=44