Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 2012

Scudo
Tepki
62
Bisiklet
Merida
@omertaskin

Levent Özçelik anlatır, Ömer Üründül yorumlar. :)

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Belki dedim bir şans Orhan AYAN sunar diye bir iki saniye baktım,hayal kırıklığına uğradım kapattım. :D

omertaskin

Üye
Tepki
8
Bisiklet
Cannondale
Feyzi Açıkalın tam bir çileydi dün.Allahtan Eurosport yarışın sonuna doğru yayına girdi de günü kurtardı.

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Finiş beklendiği gibi olmadı . Ayrıca TRT yine bir yayıncılık fiyaskosuna imza attı . Öte yandan Feyzi ve Levent Özçelik ; Edi Büdü şovuna yine başladı . Dün tam bir çileydi . Portakal bahçelerinden tutun , kaç kilo salatalık , domates , pırasa üretildiğine dair bütün istatistikleri dinledik ama tek dinleyemediğimiz yarış hakkında ciddi yorumlardı .

Sunucuların dünya bisikletinden dönen olaylardan , haberlerden bihaberler . Tam bir fiyasko , futbol spikerinden ve kardeşinden torpilli Feyzi hocayla her sene bu işkenceyi çekmek zorunda mıyız ? Yarış biter bitmez Alman Ligine bağlanıp Augsburg - Cart Curt Spor saçmalığıda neydi ?

• Beğen
Tepkiler: tatata

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Alanya Alanya etabı bana kalırsa olmamış. Güzergah kopmaların olmasına olanak vermedi. Allahtan kaza finishe 600 m kala oldu biraz daha yakında olsa 190 bisikletçiyle bisiklet tarihinin en çok katılımlı kazasına şahit olabilirdik. Alanya etabında kazalar artık bir gelenek oldu. Adı uğursuz etaba çıkmadan önlem almak şart. Finish ya başka yere alınmalı ya da yol genişletilmeli. Sahil tarafındaki parke yol çok kötü. Belli belirsiz çukurlaşmış, kimi parkeleri sökülmüş ya da yukarı kalkmış. Araç ile giderken bile yarattığı titreşim rahatsız edici bisikletle düşünün artık. Özellikle tansaş'dan Ananas otel'e kadar sahil yolu asfalt kalitesi bakımından içler acısı. Her yer yama ve belli belirsiz çukurlaşmış asfalt. Kısaca Alanya'ya yakışmıyor bu durum. Sahil yolunun kaliteli kilitli taşla döşenmiş iyi bir yola ihtiyacı var. Bu yolu tek yöne çevirip caddeyi bu şekilde genişletmek iyi bir çözüm olurdu. Gerekirse araç trafiğine kapatmak.

Okan TUTAN

Üye
Tepki
4
trt spor da 20 dk. önce başlaması gereken ki 20 dk önce başlasa bile yarışın tamamını izleyemediğimiz yayın olması gerekirken meclis konuşması var bu tip şeylerin trt 1 de olması gerekiyor trt 1 saçma sapan bir dizi yayınlarken trt sporda meclis konuşmasının ne işi var !

• Beğen
Tepkiler: Cycleone

Murat Sarp

Üye
Tepki
48
trt yine beklendiği gibi... zaten yarış ruhsuz geçiyor bir de dönen muhabbetler iyice çekilmez hale getiriyor...

Kadir Altuntaş

Forum Bağımlısı
Tepki
678
Bisiklet
Whistle
:) Arkadaşlar sizlere katılıyorum,hem Bisiklet Sporunu sevdireceksin hem yayın kurallarına ilgi göstermeyeceksin Ne bu perhiz,ne bu lahana turşusu?.
Okan Arkadaşımızın dediği gibi yayın başka kanala alınabilirdi.

Birde ben bu yarışı bu sene olmakla beraber 5 senedir izliyorum önceleri neredeyse 100 km üstündeyken yarış canlı verilirdi çok zevkli olurdu şimdi ise finişe 60-50 km kala canlı yayına geçilip zamanı kısıtladılar,Temennim Yarış yayını start'tan itibaren verilmesi;burda değişik kareler örneğin,sporcuların diğer arkadaşlarına su taşıması gibi yani,bunlar güzel şeyler..

Birde kaza,yani düşme olayı Bariyerleri biraz geniş tutun veya Finiş noktasını daha uygun bir yere alın,İnanınki bende sizler gibi çok üzülüyorum,bakıyorum yollar yani bazı yerler hala bakımsız,örneğin Belek'te en az belkide 10 sporcunun tekeri patladı.Hayırlısı..

Bu ara Andre Greıpel'i Tebrik ediyorum,Finiş Muhteşemdi,Şükür Kazasız Belasız Bitti...

• Beğen
Tepkiler: Okan TUTAN

Cengiz Gökalp

Forum Bağımlısı
Tepki
326
Bisiklet
Scott
hem Alanya -Alanya start finish hem de Alanya-Antalya yarışını finish canlı canlı izleme imkanım oldu :)

yaşanan olumsuzluklardan öte bu yarışı izleyebilmek bile bence gurur verici. Türkiyede bu yarışlar yapılıyorsa bu yarışların değeri bilinmeli bence.

• Beğen
Tepkiler: cesar çakas

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Feyzi Açıkalın a sallıyorsunuz ya :) o ve onun ekibi olmasaydı tur falan izleyemeyeceğinizide biliyorsunuzdur umarım :) Hayır ne sanıyorsunuzki , sizlerin bisiklet sporu ve bisikletçiler ile ilgili bildiklerinizi ,Feyzi Beyin bilmediğinimi ? Elbetteki geçilen etaplardaki yerler hakkında bilgi verecekler. Devamlı bisikletçiler hakkında konuşmak zorunda değiller; zaten devamlı bisikletçiler hakkında konuşmak doğru değil. İşin raconu o , o yerleri insanlara tanıtacaksın tarihini , yaşayış şekillerini anlatacaksın. Eurosportta devamlı Türkçe yorum izleyince işin doğrusunu onlar yapıyor zannediyorsunuz, birde orjinal dilde izleyin. İşini kötü yapsa zaten oraya yorumcu diye 1 kere hadi bilemedin 2 kere çıkartırlar . Yıl oldu 2012 .

20 yaşında adam kalkmış Feyzi Açıkalın baydı falan diye konuşuyor . Önce bi araştır bak bisiklet sporu kimler sayesinde buralara gelmiş . Öyle oturduğun yerden Tv izlemekle bu işler olmuyor ...

Kerem Demirel

Daimi Üye
Tepki
41
Bisiklet
Cannondale
Sanırım şu ana kadar bi ton "olumsuzluk" olduğunu söyleyenler koca bi senede sadece Fransa Tur'unun bir kaç özetini seyrediyor olmalı.Neymiş kaçmaya meğilli etap değilmiş,yol kötüymüş,kaza oluyormuş,kazalarla anılır hale gelmişmişiz,çok lastik patlıyormuşmuş...Her etabın profili farklıdır,bazısı kaçanlara yarayabilir,bazıları yaramaz.Bir turun her etabı kaçanlara yaramalıdır diye bi kural yok hiçbir yerde....Kaza konusunda,azcık başka yarışları da seyrederseniz her daim kaza olduğunu görürsünüz.Üstelik özellikle dünkü etapta,bir çok başka turdakinin aksine finişe yakın çoğu viraj metrelerce genişlikteydi.Yol kalitesi konusunda,tozdan göz gözü görmeden birkaç metre değil kmlerce gidilmişti geçen sene İtalya turunda.Adamların viteslerinde mekanik sorun olsa Türkiye'ye bağlayacaksınız neredeyse.Hiç bir şekilde destek olmayıp anca eleştiren tayfa gene iş başında.

Ayrıca yorumcu konusunda,evet şahsen Eurosport'u tercih ediyorum fakat TRT de gayet iyi iş çıkarıyor.Birkaç saatlik yayın boyunca elbette o yöreye ait bilgiler verilecek.Fransa tur'unda şarap bağlarından bahsedilirken sesiniz çıkmıyor,buradaki muz salatalık üretimi mi dokundu size ?

Murat Eren

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
b'Twin
Yukardaki yorumlara katılıyorum.Ne olumsuzluğu Fransa Bisiket turunda da kaza oluyor.Ayrıca TRT kötü olabilir ama bu yarış bu yere geldiyse onun katkısı çok büyük

• Beğen
Tepkiler: Cycleone
Tepki
29
bence tartışmasız Caner eler çok çok iyi bir spiker yorumlarıda harika. ancak Trt spikerleride fena iş çıkarmıyorlar yıllarını spor spikerliğine vermiş kişiler ayrıca Trt,nin eurosporta kıyasla çekimleri çok daha profesyonel bence. eurosportta motorsikletten çekimlerde sürekli kopan görüntüleri sık sık izliyoruz insan yarıştan soğuyor...

Murat Eren

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
b'Twin
Neyse konumuzun bu olmaması gerek.Göğübeli var.Keşke orada olabilseydim.Vinokurov'u orda görmek isteriz

Zafer KAPLAN

Daimi Üye
Tepki
239
Bisiklet
Focus
Arkadaşlar ben Tv den izleyemiyorum bu yüzden ya TRT3 internet sitesinden yada Eurosport un sitesinden izliycem fakat TRT3 yayını hiç izlenmiyor diyebilirim sürekli donuk,Eurosport un ise canlı sitesini bulamadım yardımcı olacak biri varsa link verebilir mi hangi kanal olduğu önemli değil....Teşekkürler.

Halil Ş

Üye
Tepki
32
İsim
Halil Şişmanoğlu
Bisiklet
Whistle
dün izlediğim kanalda meclisten başak bişey yok ve de hiçbir trt de yok yarış anlamadım nasıl iş..

Kerem Demirel

Daimi Üye
Tepki
41
Bisiklet
Cannondale
Muhteşem bir galibiyet 1:30 dakika civarı fark koyarak hem de.Helal olsun Konya-Torku