Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu ''Tour of Turkey 2010''

Barış Kılınç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.154
@Güney Tuncer

Tour de Tahtalıköy'de podyum garanti ama fena mı? :D :D

Burada adam akıllı yarış yorumu falan yapmamız gerekiyor, bunu paylaşmak zorunda kaldığım için üzgünüm ama;

http://i150.photobucket.com/albums/s104/shakaofthezulu/DSCF9981.jpg

Şu ifadeye dikkatinizi çekmek istiyorum. Levent Özçelik'e... İşte TRT'nin bisiklet sporuna bakışını anlatan ifade budur. Başka bir şey demeye gerek yok sanırım. :)

İmkanınız varsa Eurosport'un Türkçe dil seçeneğinden izleyin (Digiturk'ten). Akıl sağlığımızı korumamız için bunu yapmamız gerekli.

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ön yargılı olmamak gerek diye düüşünüyorum.Çünki deneyimli bir spiker olmasıda ayrıcalıklı olmasını gerektirir..
Türk ve bütün katılım gösterenlere teşekkürler.

Mösyö-balerin

Daimi Üye
Tepki
103
beş para etmez bir yorumcu feyzi Allahtan eurospor verdi yayını ordan izledim oh be vala.
ya organizsayon diyip duruyorlar tamam hoşda yazık değilmi orda yarışmaya çalışan tutunmaya çalışan sporcularımıza hiç ne adlarını duyduk nede bahsedildğini ulen bu nasıl bir toplumuz ya yabancı özentisi iğreniyorum vala sistemden ah ah başarılar diliyorum mili takımımıza hiç bahsedilğini duydunuzmu milli takımdan

ördek

Üye
Tepki
131
arkadaşlar federasyon seçimleri nasıl yapılıyor yani oy hakkı kimlere ait, oy hakkı için ne gibi özelliklere sahip olmak gerekli? fikri olan bir allahın kulu yok mudur?

• Beğen
Tepkiler: Mösyö-balerin

Mösyö-balerin

Daimi Üye
Tepki
103
kardeş federasyon kendisi arasında seçilir döner durur dışardan koltuk mücadelseine girilmesine izin verilmez :D koltuk kapmaca yok yani kendi aralarında ceviriyorlar işte :D

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
milli takımımızın adı yarışta 3-4 kez geçti,ilk başlarda.daha sonra hiç duymadım.herp yabancı takımlar öve öve anlatıldı.takımımız sonlardada olsa,yinede başarılıydılar.iyi pedallar.

Mösyö-balerin

Daimi Üye
Tepki
103
aydan çelik abi kesin gülüyordur bu yorumculara bir yerleri ile ah be aydan abi ne vardı da sen olsaydın dinleseydik izleseydik zevkle herkes bilgilenseydi feyzide seni dinleseydi bilgilenseydi azda olsa ah ah

• Beğen
Tepkiler: hasan mehmet yalı

zeki ada

Üye
Tepki
23
Merhabalar.

Yorumlariniza bakinca iyiki de turu Eurosport'tan izleyebildim diyorum.
Turkiye'yi tanitim amacli bir turda istanbul'daki bitis noktasinin arkasindaki o kotu bir binanin catisini defalarca izledik.

Yaris oyle bir yerde son bulmaliydi ki her seferinde o muhtesem Aya Sofya arka planda defalarca gosterilmeliydi.

Tanitim diyorlar ama bastan savma isler yapiyorlar.

Bugunku Bodrum etabi dogal guzelliklerimizi ortaya cikardi ve ben de bu arada ozlem gidermis oldum.

Tayland'dan selamlar

Bülent ÖZER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.822
Bisiklet
Colnago
Milli Takıma Antrenör abileri şöyle bir taktik vermiş(Feyzi Açıkalının demesiyle) "Aman ha sakın yarışta önlere geçip atak yapıp kendinizi göstermeye kalkmayın gücünüzü boş yere harcamayın" ben merak ediyorum hangi sporcumuz hangi etaba saklıyorlar kendini, gören duyanda bir iddiamız var sanır ben bekliyorumki arada bizim çocuklar da öne geçip çevirsinler hiç değilse az biraz Türkiyede görünür yarışta, ama nerde çocuklar öndeki yüksek tempoya ayak uydurmak için arkada debelenip duruyorlar,Çok güldüm bu taktiği veren herife yani kısaca grubun arkasında yatın çocuklar diyor ,nasıl olsa her finişte iddiamız var ya :D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bir şey soracağım. federasyonun turu düzenlemekteki ağırlıklı amacı bisiklet sporundan çok tanıtım diye bir fikir çıkıyor yazılanlardan. eğer böyle ise neden turizm bakanlığından karşılanmıyor bu tur?
bildiğim kadarıyla hala 23 yaş üzeri milli takımda yarışmıyor. buna paralel olarak da master sporcuları sezon yarışlarında göz ardı ediyorlar. fakat bisiklet sektörünü anne- baba parası ile kalkındırmak, ÖSS ve benzeri sınavlar arasında kalmış çocuklarla milli takım kurmak ne kadar mantıklı?
yapılan spor aynı zamanda bir iş koludur. iş kolunu güçlendirmek potansiyel sponsorlar oluşturacaktır. potansiyel sponsorlar kime ulaşmak isterler? karne hediyesi alacak olan aileye mi, bisiklet odası olan, kendi kazandığı parayı ve kendi zamanını buna harcayan insanlara mı?
sözümün özü, sporu güçlendirmek için sponsor lazım. sponsora müşteri lazım. müşteriye malzeme lazım. malzemeye para lazım. para ise u23 te değil, masterlarda. aksi durumda devlet kendi parasıyla bisiklet almaya, turizm amaçlı bir yarışı da bisiklet federasyonuna ödetmeye devam eder. biz de TV başında yalanır dururuz.

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Üzgünüm , çok üzgünüm . Daha 2.etapta havluyu attık . Uğur Marmara'da gitti. Milli takım bundan sonra Mustafa Sayar'a çalışacak. İşin ilginç yanı toplu finiş grubuna bile adam sokamadık. Bu 70 milyonun ayıbıdır.Çocuklar ne yapsın?

Buradan Fenerbahçe , Galatasaray ve Beşlktaş'a sesleniyorum . Bir an önce bisiklet takımlarınızı kurun . Zaten futbolda da başarı elde edemiyorsunuz . Parayı Tabata'ya , Jo'ya yatıracağınıza bu milletin evlatlarına yatırın. En fazla 10 senede geri döner.Merak etmeyin

fatih alver

Forum Demirbaşı
Tepki
847
Bisiklet
Bisan
Ahmet arkadaşın koyduğu ilk 10-11 resim Sirkecinin göbeği tam vapur iskelelerinin önü sanırım. Ve çevrede yarışı izleyen kaç kiş var Allah aşkına görüyormusunuz. Eminim onların yarıdan çoğuda tesadüfen oradan geçmekte olan insanlar görevliler falan. Keza diğer fotolar da öyle etraf bomboş. Günlerden pazar ve tüm İstanbullular mangala gitti sanırım.

Şu yarışlar dışarda yapıldığında halkın ilgisini tv'de görüyoruz, çoluk çocuk genç yaşlı herkes doluşmuş oluyor. Yani hal böyleyken, halkımızın ilgisi futbol dışındaki her türlü spora kapalıyken ancak bu kadar olur. TRT'den de bu kadar, Millilerden de bu kadar, Devletten de bu kadar... :(

http://img685.imageshack.us/img685/6755/dscn6844modified.jpg

http://img685.imageshack.us/img685/6308/dscn6863modified.jpg

http://img685.imageshack.us/img685/6556/dscn7201modified.jpg

Durum bu...

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Şu anda TRT3'te gündüz yarışının tekrarı var. Levent Özçelik ve Feyzi Açıkalın şov başlıyor .

"Show must go on" - Freddie Mercury

• Beğen
Tepkiler: Mösyö-balerin

Eray ADALI

Forum Bağımlısı
Tepki
705
HTC ne iş yapar? ISD ne üretir? Foot-on hangi ayak rahatsızlıklarına iyi gelir? Skil'in ürettigi elektrikli aletleri ne yapmalı? CCC-Polsat neden turuncu rengi secti? Mükemmel bilgilendim bunlar sayesinde bisiklet konusunda.. yetmezmiş gibi her reklama girerken ve reklamlar biterken PROFOSYONEL TANK GİBİ ON YÜZ BİN AMO...RTİSÖRLÜ ÇELİK MAHALLE BİSİKLETİ görerek bisiklet deyince akla ne gelmeli onu da öğrendim!!! Sagolasın Sayın Açıkalın Sağolasın!

bence bugünden baslanıp 2011deki ToT icin bir yorumcu yetiştirilmeli ya da bizlerden herhangi birine o adam koltugu devretmeli =)