Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu güzergahı değişti.

yunus50

Üye
Tepki
78
İsim
Yunus Emre Karaman
Bisiklet
Bianchi
Ülke tanıtımında oldukça önemli bir yere sahip olan organizasyon biz bisikletseverler için daha da mühim. Tur parkurlarına yenileri eklenmiş. Bunlardan birinin de Kapadokya olması bir Nevşehirli olarak beni sevindirdi. Forumda bu gelişmeyle ilgili bir haber göremedim ve paylaşmak istedim.

(link)

Scudo

OsmaniyeRehber

Forum Bağımlısı
Tepki
869
İsim
ibrahim
Bisiklet
b'Twin
(link) güzel bir haber teşekkürler.Bu yıl ki yarışı merakla bekliyorum.

• Beğen
Tepkiler: yunus50

anıl şentürkk

Daimi Üye
Tepki
500
İsim
anıl şentürk
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
benim bildiğim ihale henüz sonuçlanmadı yani rota kesin değil? ayrıca finalin istanbulda olmaması beni biraz üzdü :/ neyse artık ilk gün gider şişeleri toplarız napalım.

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
İnanılmaz olay vallahi çok şaşırdım, yıllardır söylüyoruz neden ülkemizin diğer yerleri de gösterilmiyor diye bu bir başlangıç, daha tanıtacağımız göstereceğimiz çok güzel bir memleketimiz var :harika::harika:

Resmi bir açıklama gelmedi bildiğim kadarıyla ama isimlerden gördüğüm kadarıyla en az 3 tane tırmanışla biten etabımız olacak ki bu muazzam bir şey; Elmalı ve Selçuk zaten vardı şimdi ise Babadağ eklenmiş ki merakla bekliyorum :komik::komik: Bu yeni güzergah turu İspanya'da düzenlenen turlar gibi tırmanış ağırlıklı bir tura çevirdi gibi, bu da yeni sporcular gelebilir demek oluyor; emeklilik öncesi Contador bir sürpriz yapıp gelir mi dersiniz??:ssrtcbya::ssrtcbya:

anıl şentürkk

Daimi Üye
Tepki
500
İsim
anıl şentürk
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@taner07 contador gelmez bence , bu sene yalnızca fransa turunu hedeflediği için TUR çok erken bana kalırsa.Ayrıca rus oligarkların ( bu durumda oleg tinkoff'un) hükümet güdümlü olduğunu biliyoruz yani tinkoff türkiye turuna ve dolaylı yoldan türkiyeye katkısı olacak birşey yapmaz gibi duruyor.
tabi biz yinede ümit edelim belki gelir :ssrtcbya::ssrtcbya::ssrtcbya:

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
Bir önceki sene siyasi hokkabazlığa çevirince, önce Bağdat Caddesi Sahilyolu etabını çıkardılar, şimdi şovlarını rahat rahat yapabilmek için İstanbul'daki finali komple iptal edip daha tenha bir yere çekmişler.

Muhtemelen Sahilyolu etabı gene yalan olur. Ülkenin en çok bisiklete binilen, en çok seyircinin toplandığı etaplardan birine gene uğramasınlar ki, izole bir şekilde gelip gitsin takımlar.

Aman ağzımızın tadı bozulmasın Ali Rıza Bey..

mfurkan

Forum Demirbaşı
Tepki
551
İsim
Furkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Kapadokya etabını özellikle merak ediyorum :)

• Beğen
Tepkiler: yunus50

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Mert E.
Haklı olabilirsiniz elbette ama benim kafamdaki senaryoda şu şekilde. 24 Nisan-1 Mayıs tarihlerinde yapılacaksa ve final 1 Mayısta olacaksa İstanbuldaki olası 1 Mayıs olaylarının önüne geçmek ve güvenliği daha sağlam şekilde yapmak adına bu seneye özgü final gününü İstanbul'dan almış olabilirler. Gelecek senelerde yeniden son etap İstanbulda olacağını düşünüyorum.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
İstanbul etabı Anadolu Yakası'na alınmalı. Avrupa yakasında olacak ise, güzergah değiştirilmeli, diye düşünüyorum.

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
@ceycey84

Haklı olabilirsiniz. Doğru, 1 Mayıs'ta İstanbul'da yapmak güvenlik sebebiyle uygun olmazdı.

Diyecek birşey yok o zaman hakikaten, bari start düzgün şekilde yapılsa İstanbul'da.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
Aslında ilk etabın İstanbul'da olacak olması ilk defa yapılan bir şey değil. Eskiden yarış İstanbul'da yapılan prolog etabı başlardı diye hatırlıyorum.

Benim asıl merak ettiğim TUR'un İstanbul etabı ile aynı gün olacak olan İstanbul yarı maratonunu çakıştırmamayı nasıl başaracakları. Bisiklet parkuru tarihi yarımadadan geçecekse bu en erken 3'te falan olabilir, o saatten sonra da Boğaz Köprüsü'nün kapatılması söz konusu olamaz diye düşünüyorum.

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
870
Bisiklet
Kron
@Murat B. güzel yere değinmişsiniz. Muhtemelen bir panayır havasında yaparlar. Bakın istanbul aynı anda büyük organizasyonlara imza atıyor şeklinde.

Yalnız bir şey geldi aklıma,yarı maraton boğazdan geçmeyecek. Ne kadar sorun olabilir ki?

yunus50

Üye
Tepki
78
İsim
Yunus Emre Karaman
Bisiklet
Bianchi
Bakalım kesin güzergahlar ve yollar belli olur yakında. 1 Mayıs günü Istanbul'da final yapılması gerçekten ilginç olacak. Bu arada aynı içerikte bir konu daha açılmış forumda. Moderatör arkadaşlar isterlerse bu konuyu kapatabilirler.