Cumhurbaşkanı'na Geotech Bisiklet Hediye Edildi

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
Merhabalar, yanlız mtb yol bisikletinden daha pahalıdır.Örneğin mtb bisikletin ön süspansiyonun en iyisi 1500-2000 ytl iken en kaliteli karbon yol maşası 500 ytlyi bulmaz.Kafandan bir kere mtbnin maşası yoldan 4 kat daha pahalı.

ultegrax ben böyle oldugunıu bilmiyordum saol yani;)
demekki scale 10 yerine bir yol kadrosu alsam 4 kat daha ucuza gelicek
scale 10 carbon kadrosu kaç gr? bir carbon yol bisikletinin kadrosunun agırlıgı kaç gr dır acaba hafifligi de 4 kat düşük mü :D? gerçi Hakan Yazman ın yeni yol bisikleti yanlış hatırlamıyorsam 1030gr küsür birşeydi ama tam hatırlamıyorum:)?

Scudo

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Yorumlarınız çok değişik :) Ben fazla bir şey diyemeyecegim :D

• Beğen
Tepkiler: Şahin Bulut

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
Sayın Cumhurbaşkanımızı ben şahsen pedli tayt ile düşünemiyorum....:) siz ?

murattaner

Aktif Üye
Tepki
83
Bisiklet
Trek
@gokdaltercume

Ben düşünüyorum :ha:

mustea7

Forum Bağımlısı
Tepki
375
bi yetkili bu yazıları görse site anında kilitlenir yazıları yazanlar hakkında yasal işlem başlatılır

EXIT26

Üye
Tepki
31
akp de herkez spor yapıyor Tayyip Erdoğan ata biniyor :D vede Apdullah Gül bisiklete:D çok sportifler:D

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
@EXIT26

At nasıl Erdoğan ı istemiyorsa bu bisiklette Gül ü istemeyecektir:D

• Beğen
Tepkiler: janset
Tepki
10
Valla bu yazıyı okuduğumda Türk gencinin ne kadar pratik zekaya sahip olduğunun altını bir kez daha çizmem gerekteğini düşündüm. Cumhurbaşkanına bisiklet hediye ediliyor ve arkadaşlarımız bu bisikleti Cumhurbaşkanımızın kullanıp kullanmayacağını sorguluyor. Emin olun devletimizi yöneten çoğu siyasetçi bisikleti küçük çocuğuna alınabilecek bir oyuncak olarak düşünüyordur. Ve hatta bisikletle işine gidip gelen kişilere de çılgın gözüyle bakıyorlardır. Gazetelerde okuyoruz, koskaca ülkenin başbakanları, bakanları işlerinden evlerine onlarca milyon dolarlık lüks arabalar yerine bisikletle gidiyor. İşte bizlerin ihtiyacı olan şey yine ortaya çıkıyor, bizi yöneten kişilerin yaşam tarzlarıyla bizimkiler ne kadar örtüşüyor. İşte bizlerinde Avrupadaki gibi bisiklet yollarına sahip olmamız için önce yönetim kademesinin buna inanması gerekiyor. Unutmayınız ki geleceğin yönetim kademesi bizlerden oluşacak, o zaman yine tercih bize kalacak milyon dolarlık lüks arabalar mı yoksa tamamen doğal kaynakları kullanan çevre dostu bisiklet mi???

• Beğen
Tepkiler: eemre95

murty

Forum Bağımlısı
Tepki
1.185
Bisiklet
Giant
@bilgisayarogretmeni
Abdullah GUL Sayin CUMHURBASKANI mizin ne kadar mutevazi hayat yasadigini bilmeyenimiz yoktur herhalde ,ama sizde hemen beklemeyin adam eline bisiklet alip yollrda gezsin ..
Ah su Turkler diyorum...
Bir isi oldu bittiye getiriyoruz bir "sabir" bizim eksigimiz ,cok "aceleci" yiz ,"hemen" olsun istiyoruz ...
MESAKKATI COK OLANIN MUKAFATI DA COKTUR

Tepki
10
@murty

Bunu yazan arkadaşımıza bir cevabım var.
Bu ülkenin insanları çok şaşalı hayatlar yaşıyor demi, mesela bu ülkenin öğretmeni, polisi, askeri,işçisi, memuru mühendisi, vb. mercedes arabalara biniyor heralde. Mütevazi bir yaşam yaşamak ile bisiklete binmek arasında bir ilişki kuramadım. Sabır etmek demişsin ne konuda sabredeceğiz anlayamadım. Ayrıca arkadaşımız bu kadar duyarlı olduğuna göre Türkçemize daha duyarlı olmak zorunda değil mi, Türkçe'yi daha güzel kullanabilir yazılarında. Ç,ş,ı,ü karakterlerini pek sevmiyor anlaşılan..