Çukurova Üniv. Bisiklet Takımı (FİYASKOSU)

tuninger_haa

Forum Bağımlısı
Tepki
486
merhaba cukurova unıv.sıne bu sene geldım. gelırken aklımdan en cok gecenlerden bırı bısıklettı (unıv. takımı veya herhangı bı grup). okulda da kasklı formalı bı bısıkletlı gorunce ümitlendım.

ılk olarak arkadaslardan vs sorarak bılgı edınmeye calıstım. bır sey elde edemeyınce dırekt okulla irtibata geceyım dedım. ılk olarak kultur merkezıne gıttım (secmelı derslerle ılgılendıklerı ve yakın oldugu ıcın). olumsuz cevap alınca belkı bılgısı yoktur dıye spor yuksek okuluna gıdeyım dedım. oradakı ogrencı ıslerıne gıttım. once bıs. takımı sordum yok cevabını aldm. sonra bısıkletle ılgılı unıv.de herhangı bısey var mı dıye sordum. yıne olumsuz cevap alınca hem cok uzuldum hem de cok kızdım.

akşamları oralarda terorıstler olmuyor mu nasıl dısarı cıkıyorsunuz gıbı cumlelerın kuruldugu Gazıantepte BİLE (bazılarına gore BİLE) cok guzel ve basarılı da bır takım var. aynı zamanda bıldıgın kadarıyla unıv. de maddı ve manevı olarak destek oluyor yarısa katılan kısılere. bır akdenız sehrı olan ve Turkıyenın buyuk kentlerınden olan sehrın unıv.sınde degıl takım bısıkletle ılgılı herhangı bı topluluk bıle yok!!! (unıv.de)

bunla ılgılı fıkrı, bılgısı olan varsa paylassın lutfen

Scudo

tuninger_haa

Forum Bağımlısı
Tepki
486
bir hafta boyunca hıcbır fıkır sahıbı kısı konuyu okumamıs sanırım :(

ozgurtex

Aktif Üye
Tepki
284
üniversitede bisikletle ilgili hiçbir oluşum yoksa ve ilgilenen veya ilgilenecek kişiler sessiz kalmayı tercih ediyorsa bir şekilde onların birkaçını bularak siz bir topluluk kurun.. orada öğrenci topluluklarının işleyişi hakkında bilgim yok ama illa ki Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı'nda topluluklarla ilgilenen bir birimleri vardır orayı bulup mevcut veya önceden kurulmuş bir topluluk-kulüp var mı onu sor cevap olumsuz ise kurmak için neler gerekli olduğunu sor ve işe koyul. öncesinde hangi topluluklar var nereye bağlılılar nasıl kurulurlar üniversitenin web sitesinden araştır. yeni kurman gerekirse şablon tüzük veya mevcut toplulukların tüzünklerinden örnek iste..
Muhatap olacağın yerler resmi daireler olacağı için doğru yeri bulamazsan hiçbir cevap alamazsın yada olumsuz cevap alırsın, doğru kişileri bul ve onlara danış bunlar memur veya diğer öğrenci topluluklarında idari işlerde deneyimli kişiler olabilir..
bunlarla uğraşmak istemezsen de üniversite dışında bisikletle ilgilenen kişileri illaki bulursun adanada..

• Beğen
Tepkiler: tuninger_haa

Murat İLK

Daimi Üye
Tepki
376
Bu şekilde başlık atmanız hoş değil, forumda arama yaparak Çukurova Üniversitesi'de okuyan arkadaşlarımıza ulaşabilirsiniz.

Tepki
2
tuninger_haa arkadaşım öncelikle adanaya hoşgeldin, ben Çü de öğrenci değilim ama adanalıyım ve adanada yaşıyorum bisikletimle gezmeye çıktığımda mutlaka üniversiteden geçerim belki beni görmüşsündür :) şaka biyana bende üniversitenin clubü vardır diye tahmin etmiştim fakat yokmus orda okuyan arkadaşlarıma sordurmuştum...ben aöf iktisat fakültesi uluslar arası ilişkiler öğrencisiyim ve bilgisayar yazılım teknisyeni , fotoğraf sanatı ile 5 yıldır aktif olarak ilgilenen professiyonel fotoğrafçıyım... gezmeyi çok severim özellikle bisikletimle bi kaç aylık sayılan colnago primaveram var...eğerki üniversitede bisiklet clubü konusunda bir çalaışma yapacak olursan istediğin zaman gelip üye olabilirim....

• Beğen
Tepki
156
Selamlar arkadaşlar,

Yazılarınızda sitem ve heyecan dolu ifadeler var oldukça, nitekim bunda hakkınız da var. Ben geçen sene Çukurova Üniversitesi'nden mezun oldum ve küçük de olsa mükemmel bir bisiklet grubumuz da vardı. Şimdi hepimiz ayrı şehirlerdeyiz ama bir araya gelmeye çalışıyoruz imkan oldukça. Reklam amaçlı olmamak (adminlere: reklam değil sadece bilgilendirme amaçlıdır) üzere PedalSesi.com adresinde son zamanlara kadar aktif olarak kullandığımız ayrı bir bölümümüz de var: (link)

Şimdi madem o kadar ilgiliydiniz de neden bu zamana kadar klüp kurmadınız da diyebilirsiniz, bunda da haklısınız. Ancak biz arkadaşlarımızla Nisan 2008'de imza da toplayarak gerekli tüzük çalışmalarını, görev dağılımını tam olarak yaptık ve ÇÜ rektörlüğüne başvurduk. Birebir arazi ölçümleri yaptık, peyzajcı arkadaşlardan bisiklet park yerleri için proje aldık. Bisiklet park yerlerini düzenledik bu haritada. Ideal bisiklet parkı modelini, yol çizgilerini vb. bunların masraflarını da çıkararak verdik. Bu süre zarfında kendilerine defalarca yaptığımız sonuç başvurusunda klübün aslında kuruluş kararının alındığı ancak imzada beklediği "haberini" aldık. Yani hem KPDS ALES e yetişmeye çalışırken bir yandan da bunun arkasından koştuk. Ama olmayınca, birileri istemeyince olmuyor demek ki. Sonuç bu. Hani sitem etmesine edin ama çok bir kimse bunun arkasında değil onu da bilin. Bisiklet yolu olsa, bisiklet park yerleri olsa insanlar kullanmaz mı? Elbet kullanır. Şimdi Anadolu Üniversitesi'nde yüksek lisans yapıyorum alası da oluyor. Kızlı erkekli yaşlısı genci herkes bisiklet üzerinde üniversitede. Fikirleriniz ve görüşleriniz varsa paylaşalım lütfen. PedalSesi'ndeki bölümü de aktif olarak kullanabilirsiniz. Görüşmek üzere.

• Beğen

tuninger_haa

Forum Bağımlısı
Tepki
486
dusuncelerınızı belırtıgınız ıcın cok tesekkurler

@Emre ŞEKEROĞLU
hos bulduk tesekkurler. nasıl bı gorusunuz var :) 3-5 kısıyı gordum. 2 defa trekli bır bayan gordum (sanırım unıv.de okuyor vs) 2 de erkek gordum bırı yol (colnage) bırı mtb (orbeaya benzer bı kadroydu tam gormedım :)) tarzında.

@Selcuk ASLAN
bende de benzer sekıl de oluyor ben durdurana kadar gecmıs oluyor veya uzaktan gecıyor falan. dogru bende cok atılgan davranmıyorum
@Murat İLK

nasıl bır baslık acmamı onerırdınız. sızce bununu yapmadım mı lutfen asagıdakı lınkı ınceleyın.

(link)

Tepki
156
@tuninger_haa, Çukurova Üniversitesi'nde bisikletçilerle ilgili sıkıntılarını anlamakla beraber doğru şeyi yanlış yerde aradığın hissine kapılıyorum nedendir bilmem. Trek bisikleti olan arkadaş ismini vermiyorum ama Eğitim Fakültesi'nde okuyan, zaman zaman beraber bisiklet sürmüş olduğumuz bir arkadaşımız. Bu sene 4. sınıfta, sizin beklentilerinize ne kadar cevap verebilirler bilinmez. Onun dışında benim bildiğim İngilizce Öğretmenliği Bölüm Başkanı Erdoğan BADA bisiklet ve bisikletçilerle ilgilenir, bir de BÖTE'de bir hocamız var o da aktif olarak bisikletle üniversiteye gelip gider zaten. Onun dışında beden eğitimi bölümünde birkaç milli bisikletçi arkadaşımız da var. Bununla beraber lisanslılar da var ama onlar daha çok yarışa yönelik performans sürüşleri yaparlar ve çoğu zaman da kendi grupları içindedirler.

Üniversitede insanlar daha çok arabayı tercih ettiği için ulaşabileceğin alan sınırlı. Buna ben de anlam veremiyorum ama yaklaşımla ilgili birşey. İnsanların yaklaşımını değiştirebileceğin etkinlikler düzenlensin istiyorsan bunu sanırım sen ya da senin gibi düşünen birkaç arkadaştan başkası yapmaz. Üniversite dışında olur diyorsan çarşıda adliyenin orada Sedona Bayisi İbrahim abi var onun yanına git, bisikletçilerin bir çoğu zaten orada bir şekilde buluşup görüşürler. Onun dışında yine oraya çok yakın Kadir Usta Bike & Garden dükkanı var, o daha da üst grup bisiklet ve malzeme satar. Buralara gidersen sana zaten fazlasıyla yardımcı olurlar. Sonrasında üniversitede 4 yılın olduğunu göz önüne alırsak belki daha önce bizim çok çalışıp da gerçekleştiremediğimizi sen ve senin gibiler yapar, biz de elimizden gelen desteği veririz. Benim şimdilik söyleyeceklerim bu kadar ama Çukurova Üniversitesi başlığına yazdıklarına istinaden: foruma girmeyenler girmiyordur; olabilir. Onları dışarıda aramak lazım

• Beğen

Goflet

Forum Bağımlısı
Tepki
1.588
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
yoksa kurun grubu..hazıra konmak iyi tabi..herkes hazır beklediği için olmamış bence bugüne kadar.

Tepki
156
@Goflet

@Goflet, kişisel görüşlerinizi açıklamışsınız birkaç ifadeye bakarak ancak "herkes" ile ilgili fikir beyan etmeden önce açıklamaları okuma zahmetine katlanmadığınızı tahmin ediyorum. Aksi taktirde yukarıdaki satırları yazamazdınız. Eski bir Çukurova Üniversiteli olarak mantıken o "herkes"in içine ben de giriyorum sanırım. Gerçekten bu konuyla ilgileniyor, fikir ve önerilerinizle katkı sağlamak istiyorsanız konunun öncesini okumanızı ve genellemelerden kaçınmanızı öneririm.

@tuninger_haa fikirlerini açıklamakta herkes serbesttir bu herkesçe kabul edilen bir gerçek ancak bu çerçevede henüz yeni olduğunuz bir üniversitede bisikletçilikle ilgili beklediğiniz atmosferi bulamamanız, bisikletforum dışında en küçük bir araştırma yapmamış olmanız (ifadelerinizden bunlar anlaşılıyor), en azından oradaki kendisini şahsen de iyi tanıdığım forum kurtlarından bisikletcanavarı rumuzlu (Ki kendisini pek çok kişi tanır; Adana ve Adana'daki bisikletçilikle ilgili neredeyse her türlü bilgi edinebilirsin) Enes arkadaşımı, profilinde Adana yazan birkaç kişiye PM - e-posta ile ulaşmaya çalışmamanız sizi var olan bir çemberin dışında bırakmış olamaz mı? Bu düşünmeye değer. Sorunu "fiyasko" olarak tespit ettiğinize göre çözümünüz de vardır umarım.

Saygılar ve sevgiler.

• Beğen
Tepki
2
Mrb tuninger_haa bende colnago vargörmüş olabilirsin...siyah kırmızı beyaz renkte hafta en az birdafa uğruyorum ÇÜ' ye hatta geçen çarşamba günü sana denk gelirim diye bikaçtur attım kampüste...senin yerin 2 bisiklet sever arkadaşla tanıştım ... görüşmek üzere...

• Beğen

tuninger_haa

Forum Bağımlısı
Tepki
486
öncütakım ve bisikletcanavari dusuncelerınızı paylastıgınız ıcın tesekkurler.

Abdullah Bey dedıgınız adlıyenın ordakı bısıkletcılerı aradım ama bulamadım (yoldan gecen bı dag bısıkletlıye sorarak ogrenmıstım :)) daha dogrusu yan yana 3-4 bısıkletcı vardı da sedona vs gıbı degılde bısıklet ve motosıklet satan yerlerdı.

Bence Adana'lı bisikletlilere ve Adana'ya bir özür borçlusunuz
yalnız atladıgınız çok buyuk bır sey var. ben adanalı bısıkletlılerle ılgılı hıcbır sey soylemedım. bunu yapmaya cok dıkkat ettım. (bir ara kendı sehrımde bısıkletle ılgılenen kımsenın olmadıgını sanıyordum oysa hemen hepsı arazıdeymıs. oradan agzım yandıgı ıcın bu konuda dıkkatlı konusuyorum.)

su konuya da bır acıklık getıreyım. ben ozellıkle unıversıtedekı bısıkletlılerı arastırıyordum. cunku adanada kalan kısının buyuk ıhtımalle bısıkletını koyacak yer sıkıntısı yoktur. ama benım suanda en buyuk sıkıntı bu. bu nedenden bısıkletımı getıremedım bıle. eger bulabılseydım gruptakılere bısıkletlerı ne yaptıklarını soracaktım (yurtta kalanlara).

üzülerek soyluyorum kı hala cukurova unıv. bu konu da cok eksık. hele de kataloglarda bısıkletın gecıp de oyle bır aktıvıte olmaması benı cok uzuyor

hanifisari

Aktif Üye
Tepki
86
ben grup kurma aşamasındayım
pazartesi erdogan hoca ile görusecegim
besyö de iki memurla görustum bana yapmam gerekenler hakkında bilgi verdiler
ben kutuphanede 2 katta teknik sorumluyum 4 odam var eger daire başkanım uygun görurse sırf bisiklet kulubu için kullanmayı duşunuyorum
ayrıca unuversitenin sogutma ve ısıtma birimi yani iklimlendirme ve klima biriminde çalışan bir abimiz var 23 yıldır çalışıyor bu 23 yılın 16 yılını bisikletle gelip gitmiş
tam bir bisiklet hastası diyebilirim 1994 model pegout var yol bisikleti
ayrıca bana da çok yardımcı oldu 2 kere lastigim patladı adamı aradım 10 dakkaya takımı toplayıp geldi
arrkadaşlar eger çukurovada okuyorsanız veya adanalıysanız muhakka göruselim
hanifisari-sari@hotmail.com
maillerinizi bekliyorum