Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çukurova Bisiklet Evi ve Giant Seek 3

Konu, 'Alışverişle İlgili Genel Konular' kısmında hsngrms tarafından paylaşıldı.

?

Bisikletin kurulum ve teslimi için gittiğimde hediye kask da isteyeyim mi?

Anketin kapanma tarihi 26 Ağustos 2016.
  1. Evet. Israrcı ol! Bu senin hakkın!

32,0%
  2. Evet, şansını dene.

44,0%
  3. Hayır, yüzsüzlük yapma! :D

24,0%
  1. hsngrms

hsngrms Seek'er

Adı:
    Hasan Gormus
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Merhaba herkese

Bisiklet seçimi bölümündeki tavsiye istediğim konuyu okuyanlar Giant Seek 3 almaya çalıştığımı biliyorlardır. Bilmeyenler de şimdi öğrenmiş oldu. Bu bisikleti alabilmek için bugün yetkili bayi ile aramdaki diyalogları özet olarak aşağıda size aktaracağım.

Bugün akşam iş çıkışı yetkili Giant ve Orbea bayisi Çukurova Bisiklet Evine gittim.

İsmail bey var oranın sahibi, kendisi ile tanıştık.

Önceden meramımı kendisine telefonda bildirmiştim.

Direkt Giant katalogunu gösterdi "hangi bisikletti istediğin" diye sordu.

O sırada ufak bir tamir ışı çıktı sen kataloğa bak ben geliyorum dedi.

Katalogta Seek 3'ü buldum ama başımdan aşağı kaynar sular indi.

Katalog fiyatı 2417 TL...

O an katalogda uygun fiyatlı başka modeller aramaya başladım.

Tamirat işi bitti yanıma geldi, baktın mı, bulabildin mi dedi?

Evet dedim katalogdan gösterdim.

Hemen ekledim: "Katalog fiyatı çok yüksek! Ben internette 1750 TL görmüştüm pazarlık yapar 1500 TLye alırım düşüncesiyle geldim."

Kontrol edelim dedi ve cep telefonundan bir yeri aradı: "bir müşterim var Giant Seek 3 almak istiyor katalog fiyatı 2417 TL ama müşteri internette 1750 TL yazdığını söylüyor" diye konuştu bilgi almak için.

Telefondaki kişi 1750 TL fiyatı teyit etti ve %25 indirim olduğunu söyledi.

Tabi biz hemen hesap kitaba girdik 2417*0.75=1812 TL olması lazımdı. O da yaklaşık 620$ yapıyor.

Yani TR için yurt dışı fiyatına göre %2.5 daha fazla indirim yapmışlar.

Neyse ben hemen yine olaya girdim, "1500 TL bisiklete veririm 1750 TL'yi çamurluk ve pompa gibi ihtiyaçları da alırım diye gözden çıkardım" dedim.

İsmail bey önce yanaşmadı, fiyat zaten %25 indirimli dedi.

Sonra eldiven hediye ederim dedi, çamurluğa yanaşmadı.

Ödemeyi nakit yapacaktım bari bunu koz olarak kullanayım dedim içimden :p

Kartla falan uğraşmayacağını tamamını elden nakit vereceğimi söyledim.

Nakiti duyunca baya sevindi yüzü güldü :D

Ondan sonra çamurluk, pompa ve eldiven için anlaştık.

Güzellik yapacağım sana hediyeler vereceğim dedi.

Sonra güzellik yaptığını pekiştirmek için bu bisikleti Adanada benden başkası satmıyor benden almazsan internetten alabilirsin ama o zaman senden kurulum parası almam gerekir yanında da kask hediyesi olur, ben sana çamurluk vereceğim dedi.

(*** Bu arada bisikletforum sakinlerine bir sorum var, İsmail bey kask diyince onu da hediye etse güzel olur diye düşündüm. Bisikleti almaya gittiğimde çamurluk, pompa ve eldivenle birlikte aradan çıkartmak için ısrar etsem yüzsüzlük mü olur?)

Neyse fiyat ve hediyeler için anlaşınca bisikletin kadro boyunu netleştirme konusuna geçtik.

Boyumu ve iç bacak boyumu ölçtü.

Ben evde tek başıma ve mezro ile ölçmeye çalıştığım için yanlış ölçmüşüm.

Boyum 1.82m iç bacak boyum 84cm çıktı.

Yine telefonla birini aradı ve ölçülerimi vererek Seek 3'ün hangi kadro boyunun uyacağını sordu.

Hoparlörü açtı ben de duyayım diye.

Karşıdaki ölçüleri tekrar tekrar sorduktan sonra M dedi.

İsmail bey telefondakine tamam abi gönder diyerek siparişi başlattı.

Telefondaki kişi kapatmadan önce renk sordu, siyah mı gri mi?

O an kırmızı hap mı mavi hap mı sorusu gibi geldi bana.

Siyahın 2015 model olduğu aklıma gelince
    siyah istemiyorum diyebildim.

Ama 2016 model de gri değildi sanki!

O an katalogdaki gibi olsun diyebildim ancak.

Kataloga bakıp 2016 modelin gri olduğuna karar verdiler :) ve sipariş netleşmiş oldu.

Artık kadronun ölçüsü de rengi de belliydi.

İsmail bey karşıdakine ne zaman gelir diye sordu.

Çarşamba veya Perşembe
    yanıtını aldı.

Hayırlı işler dileyerek ve teşekkür ederek telefonu kapattı.

Tabi ben kadronun M çıkması noktasına takıldım.

İnternetten baktığımda L çıkar sanıyordum
    .

Benden iyi biliyorlardır diyerek o an ses etmedim.

Fakat içime sinmemişti.

Eve gittim spordan önce Giant'ın sitesinden baktım ve Seek modeli için benim boyuma L tavsiye edildiğini gördüm.

https://www.giant-bicycles.com/_upload_au/rider_height_frame_size.pdf

Dayanamadım İsmail beyi cepten aradım.

Dükkanda müşterisi olduğunu ama konuyla ilgileneceğini ve bana döneceğini söyledi.

Geçiştirdi sandım ama spor çıkışı telefonu elime alınca aramış olduğunu gördüm. Geri dönüş yaptım.

Konuyu araştırdığını ve haklı olduğumu bana L kadronun daha iyi uyacağını ve
    siparişi de L kadro olarak değiştirdiğini söyledi.

Ben de teşekkür ettim ve iyi akşamlar dileyerek kapattım.

Şimdi merakla ve heyecanla bisikletimi bekliyorum.

Aklımda bazı şüpheler de var yok değil ama inşaAllah yersiz çıkar ve her şey güzel olur.

---
    Unutmadan bir konu daha var.
    Daha önce katlanır düşündüğüm için Camgöz Bisiklette bulunan ikinci el Mosso Marine 26"ya bakım yaptırılmasını istemiştim.
    Yaklaşık 100 TL civarı parça değişimi ve ciddi bir elden geçirme söz konusu olacaktı.
    Salı günü gel temiz halini görünce bu fiyata kaçırmazsın zaten demişlerdi.
    Yarın onları arayacağım ve bakımın yapılıp yapılmadığını soracağım.
    Eğer yapmadılarsa sıfır bisiklet aldığımı söyleyip gerek yok diyerek olayı bitireceğim.
    Ancak gelgelelim eğer masraf da edip bakım tamamlanmışsa ayıp olur.
    Sonuçta bisiklet işine girdim artık, onlara da elbet işim düşebilir.
    Hal böyleyken 400 TLyi gözden çıkarıp o bisikleti de almalı mıyım sizce?
    Yoksa böyle şeyler olur normaldir diyerek arayıp haber mi vereyim, ya da hiç aramayayım bile zaten ellerinde telefonum yok.
    Siz olsaydınız böyle bir durumda ne yapardınız?

anti panik, 1dost, Volg ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  2. hakanemrez

hakanemrez Musician & Academician

Adı:
    Hakan
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Üstad sende benim gibi detaylara takılan birisin anladığım kadarı ile.
    bende yakın zamanda 6 gün önce bisiklet almış biriyim.
    Kron tx 1000 alacak iken son hamle ile Mosso 1621 MSMH hidrolık frenli ve normalde 21 olan ama 24 vitese update ettiğimiz sıfır bir bisiklet aldım.
    Bence sıfır bisiklet alman hem garanti açısından güzel hem de yeni kullanıcı olduğun için olacak sorunların hemen hal olmasında hızlı ve para vermeden sonuç alabilrsin.
    Evet Hidrolik fren olayı çok güzel bir durum tavsiye ederim.
    fakat önceki yazılarında okuduğum kadarı ile düz maşa istemişsin. Ben 2 gündür kilitlenebilen maşa sistemini kullanarak check ettim.
    Şehir içinde kesinlikle gerekli bir durum. Maşayı kitlediğimde kullanırken her basıncı hissettim. Sıfır esneme modu biraz konforu bozuyor.
    Gelelim senin Giant durumuna.. Ben escape r3 modelini alacaktım. Tek parmağımla nerdeyse kalkıyordu. Gözümde hala onda kaldı mı EVET !!
    Fakat ?.. düşük donanım , o kötü metalik V frenler vs.. bana o halde 1650 TL ye sıfır vereceklerdi. Ankaradayım bu arada.
    Bu işin rüyasına çok kapılınca biraz insan kendini kaybediyor.. VE dedim ki ; bu işin asıl olanı KONDİSYON !!
    Hangi bisiklet olursa olsun bizim kendi iç dinamik ve kondisyonumuz çok önemli.. Tamam konuyu topluyorum kaptırdım :)
    Senin seçmiş olduğun giant gayet güzel bir bisiklet bence onu almalısın ..
    Bu maşa olayını da artık tecrübe ederek bizlerle paylaşırsın.
    KAfanı çok bulandırma .. Giantı al. Madem 1500 tl üstüne çıktın. BU marka olsun..
    vesselam..

hsngrms bunu beğendi.
  3. hsngrms

hsngrms Seek'er

Adı:
    Hasan Gormus
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @hakanemrez yanıtın için teşekkürler.

Bir yanlış anlaşılma oldu galiba. Giant Seek 3'ü alıyorum zaten. Bayiye gidip siparişi verdim bugün ve onun açıklamasını yaptım zaten konuda.

Belki sonda eklediğim açıklama karışıklığa sebep oldu. O başka, eğer alırsam ikinci bir bisiklet olacak daha şimdiden. Ama almazsam da bakım yapana ayıp olacak. Neyse durum bu.

Escape R3 demişken bu indirim dalgasında sıfırı 1450 TL olmuş onun için iyiki almamışsın diyorum, net bir şekilde zarar ederdin.
    Ayrıca donanım dediğin gibi düşük, Shimano Tourney mi varmış piyasada :)
    Escape 3 - Giant Bicycles

Süspansiyonlu maşa bilerek istemedim, süspansiyon beni yorar :)

4. hakanemrez

hakanemrez Musician & Academician

Adı:
    Hakan
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    ÜStad benim dediğim model bu idi fakat escape R3 modeli :)
    GIANT ESCAPE R3 ŞEHİR VE TUR BİSİKLETİ
    Evet ben giant aldığını anladım fakat diğer yerdeki sorularına da cevap vermek istedim.
    Diğer bisiklet içinde bence almana gerek yok.
    sadece telefon açıp özür dilemek yeterli diye düşünüyorum. 2. bisiklet olayına hiç girme bence.

hsngrms bunu beğendi.
  5. yaoart

yaoart Yeni Üye

Adı:
    Oğuz Y.
    Seviye:
    Yaklaşık 1-1,5 aydır tek tek her marka model bisiklete bakmış, onlarca marka modelden sadece 4-5 tane bisiklet seçebilmiş, ancak hala almaya cesaret edememiş birisi olarak tebrik ederim.

@hsngrms bu yaptığınızın yüzsüzlük olduğunu düşünmüyorum, aksine en doğrusu. Sonuçta bir hizmet alıyorsunuz, karşılığında parasını veriyorsunuz. Pazarlık iyidir. :)
    Model için bir şey diyemeyeceğim, incelemedim. Ancak bende aynı fiyat seviyesinde ürünlere baktım şu zamana dek. Aynen yaptığınız şeyi yapmayı düşünüyorum. Bisiklet için bir miktar ayırıp kalan ile aksesuar almak. Yalnız bu kadar indirim olabileceğini bilmiyordum, bayilerde bu oranlarda indirim yapılıyorsa bir bayiye gidip bakmak şart sanırım. Ne diyelim :) Hayırlısı olsun, güle güle kullanın. Darısı bana inşallah.. :)

anti panik ve hsngrms bunu beğendi.
  6. Serkan Mıstınoğlu

Serkan Mıstınoğlu Road Runner

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    Bunu okuduğuma inanamıyorum. Ben ciddi ciddi sabırlı biriymişim yahu :D

İbrahim A. ve hsngrms bunu beğendi.
  7. hsngrms

hsngrms Seek'er

Adı:
    Hasan Gormus
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Aynen doğru diyorsun, teşekkürler.
    Bayidekiler arkamdan küfür etmezler umarım. :p

Amin Darısı başına.
    Desteğin için teşekkür ederim.
    Bir itirafta bulunmak gerekirse işyerinde bile bisikletlere vakit ayırdım ve iyice araştırıp ne istediğimden emin oldum. Yoksa bana da en az 1 ay gerekirdi. Telefon ve bilgisayar için 3 aydan uzun süre beklediğim düşünülürse bisiklette epey hızlı çıktım.
    Açıkçası bu kadar indirim ben de beklemiyordum, Giant'ın yaptığı genel bir kampanya var galiba.
    Demek ki 1-2 ay önce alacak olsam fiyatı 2000 TL üstü diye Seek 3'e bakmayacağım bile, enteresan. İyi denk geldi.
    Pazarlık konusunda cesaretlendim sağol. Aynı şeyi tavsiye ederim, sezon sonu işler kesatlaşacak nakitin de varsa adamlar satmak için her şeyi göze alacaklar.

Haha teşekkür ederim sabredip okuduğun için. :D
    Bir itiraf da sana söyleyim; baştan sona okunabilsin diye üzerinde biraz çalıştım. :p

---
    Biraz önce Mosso Marine için Camgöz Bisiklet ile görüştüm, bakım yapıldı mı diye sordum.
    Bakım yapılmış, sadece lastikleri henüz değişmemişler, istersen hemen değişelim dedi.
    Yanlış anlamayın ama sıfır bisiklet almaya karar verdim, sizin için sıkıntı olur mu dedim.
    Sıkıntı olmayacağını ve sıfır bisiklet almamın benim için de daha iyi olacağını belirtti.
    Ben de anlayışı için teşekkür ederek ve hayırlı işler dileyerek görüşmeyi sonlandırdım.

Siz forumdaşlara da durumu aktarayım dedim. Adana'daki bisikletçiler tahmin ettiğimden daha iyi niyetlilermiş bunu farketmiş oldum.

Serkan Mıstınoğlu bunu beğendi.
  8. hauy

hauy Aktif Üye

Adı:
    Hüseyin
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @hsngrms hayırlı olsun. bi ben bulamadım şöyle anlayışlı bisiklet dükkanı :D Neyse onu da buluruz inşallah .
    Kask konusunda bence ısrarcı olun baya bir uğraşın bence hediye vermeye yanaşmıyorsa bile kask içinde ciddi bir indirim için uğraşın bu sefer

9. hsngrms

hsngrms Seek'er

Adı:
    Hasan Gormus
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @hauy hayırlısı olsun. Bulursun inşallah.

Koruyucu ekipmanlarda ve bisiklet aksesuarlarında bilgili değilim, 30 liralık çamurluk, 10 liralık pompa ve 10 liralık eldiven mi verecek yoksa 100 liralık çamurluk, 25 liralık pompa, 25 liralık eldiven mi verecek hediye olarak bilemiyorum. Hal böyle olunca kask isteyeceğim ama kask belki 50 belki 100 lira olacak eğer çamurluk pompa ve eldiveni ikinci saydığım gibi 150 TL civarı verirse kask vermeye yanaşmayabilir ısrarım da yersiz olur. Ondan dolayı çekiniyorum. Bilsem ki ilk saydığım gibi 50 liralık hediye veriyor üstüne kask da isterim far ve stop da isterim, bakım kimyasalları da isterim ne lazımsa koparmaya çalışırım nasıl olsa ucuzunu veriyor bol bol versin o zaman derim :D

10. hauy

hauy Aktif Üye

Adı:
    Hüseyin
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @hsngrms haklısınız o kısımda var eldiven ile pompa yerine kask isteseniz nasıl olur acaba ? Gerçi araya yine kalite konusu giriyor (eldiven için) .

11. hsngrms

hsngrms Seek'er

Adı:
    Hasan Gormus
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @hauy kask işi aslında biraz sıkıntılı, vereceği kaskı bir köşeye atmak istemem köşeye atmak için mi alayım ama kalitesiz verirse de nasıl o kaska güveneceğim yolda değil mi?

---
    Oylamada şansını dene ve yüzsüzlük yapma diyenler eşit gidiyor. Bu senin hakkın diyenler 1 kişi geriden takip ediyor.
    Sadece evet hayır olarak bakarsak 11-6 evet önde. İsteyenin bir yüzü kara diyeceğiz anlaşılan.
    Ama yukarıda bahsettiğim gibi kask kalitesi olayı da var. Bu gidişle kararı son dk.da vereceğim galiba. :)

12. hauy

hauy Aktif Üye

Adı:
    Hüseyin
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @hsngrms ben oylamada "senin hakkını" oyladım :harika::D kask olarak bu varsa güzel olur olumlu yorumlar okudum her yerde

"prowell f59r vipor" forumda da dayanıklılık testi videosu paylaşılmıştı.İş görür :)

hsngrms bunu beğendi.
  13. zlatan_1903

zlatan_1903 Forum Bağımlısı

Adı:
    İsa
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @hsngrms HOCAM şimdi giant'ı siz 1500 tl ye mi aldınız tam anlayamadım:kötü:

hsngrms bunu beğendi.
  14. Fakir Kemancı

Fakir Kemancı Kıdemli Üye

Adı:
    Serkan G.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Okumadım.

Hasan Ç. ve ventiol bunu beğendi.
  15. hsngrms

hsngrms Seek'er

Adı:
    Hasan Gormus
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Tavsiyen için teşekkür ederim. Bir bakarım bu model var mı diye veya en azından bu marka var mı diye. 100 TL civarı fiyattan dolayı bunu verirse başka bir şey vermez gibime geliyor. :D Aslında böyle bir şey varsa tek bunu almak bile yeter. Yanında eldiveni pompayı yine alırım her türlü ama çamurluğu vermeyebilir. Sağlam kaskı bulmuşken alıp çamurluğu sonraya bırakmak daha mantıklı olur.

Hocam 1750 TL'ye alacağım ama yanında hediye alacağım. Vereceği hediyelerin bedeline göre bisikleti bir miktar daha ucuza getirmiş olacağım ama verilecek hediyeler 250 TL etmez. Benim tahminim toplasan 100 TL edecek hediye verir max. ama nakit ödeyeceğim diye güzellik de yapabilir.

Herkese zorla okutuyorduk Serkan. Bir tek sen direnebilmişsin, bravo.

---
    Bu arada bisikletim Çarşamba ya da Perşembe gelecekti. Dün gelmediği için bugün geliyor inşallah.

hauy ve zlatan_1903 bunu beğendi.
  16. mavi albatros

mavi albatros Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    hayırlı olsun şimdiden. aklıma takıldı neden 21 vites ?

hsngrms bunu beğendi.
  17. hsngrms

hsngrms Seek'er

Adı:
    Hasan Gormus
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @mavi albatros teşekkür ederim. Giant Seek 3'ü soruyorsan 21 vites değil 24 vites.

Bugün bisikletim gelmiş. İşten çıkar çıkmaz gideceğim, kurulumu yapılacak teslim alacağım. Nakit alacağım için giderken yolda para çekmem lazım. Heyecan yaptım nedense :D Ve hediyeleri nasıl taşıyacağımı düşünüyorum... :p

hauy bunu beğendi.
  18. hauy

hauy Aktif Üye

Adı:
    Hüseyin
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @hsngrms hayırlı olsun tekrardan ,uzun sürüşlerden sonra deneyimlerinizi de alırız :)

hsngrms bunu beğendi.
  19. hsngrms

hsngrms Seek'er

Adı:
    Hasan Gormus
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @hauy teşekkür ederim.

İlk gün eve götürebilmek için 2.5km deneyimleme şansım oldu. Dediğin gibi deneyimleri paylaşmak için önce "uzun sürüşler" yapmak gerekiyor. Şuan için sadece memnun olduğumu söyleyebilirim. Spesifik sorular varsa ilk deneyimime ait bilgilerle yanıt verebilirim.

Bu arada siftahı yaptığım yolun 2 km.si yokuştu, yaklaşık %4-5 eğimli olduğunu tahmin ediyorum. Güzel bir başlangıç oldu.
    Bisiklet üzerindeyken yokuşlardan ziyade Adana sıcağı dert olacakmış gibi geldi.

Kurulum sırasında yapılan işlemleri görüp öğrenebilmek için takip ettim ancak çok resim çekmedim. İki tanesini paylaşacağım aşağıda. Bir de evdeki halini bisiklet dışındaki ögeler için affınıza sığınarak paylaşacağım. Kullanmadığımız bir oda vardı oraya koydum, malum ev ortamı işte anneleri bilirsiniz misafirin girmediği/görmediği odada renkli renkli çarşaflar dahil her şeyin kullanımı mübahtır. :D

Korumalık diye bir şey taktılar da reklam yapar gibi olmasın, sırf kabloları tutuyor diye sökmedim. Sonradan aklıma ters çevirme fikri geldi, yazısı en azından resimlerde görülmez.

Kabaca ilk deneyime ait (+) ve (-) leri sıralarsam:

(+)
    Görüntüsü
    Sürüş pozisyonu
    Pedalı ( Wellgo MG1 Magnesium Platform Flat Pedals | Chain Reaction Cycles )
    Vites kolunun döner şekilde olmaması

(-)
    Vitesin sağ ve solunda aynı tuşun farklı işlev görmesi

Bisikletçi bu durumun normal olduğunu, vitesin çalışma yapısı gereği böyle olmak zorunda olduğunu ve alışmam gerektiğini söyledi.

Siz ne diyorsunuz? Kendisi yanlış bir bağlantı vs. yapmış olabilir mi yoksa haklı mı?

---
    Bu arada gelen bisikletin sevk irsaliyesini kutusunun üzerinden almamışlardı ben de baktım.

Bisikleti İstanbul'dan Atek Bisiklet diye bir firma göndermişti. Bazı irsaliyelerde fiyatta yazar ama bunda yoktu.

Atek Bisikletten alıp sonra bana 1750 TL'ye sattıklarında hem Atek hem Çukurova Bisiklet evi kâr edebiliyorsa demek ki almayı düşünen varsa Atek Bisiklet ile iletişime geçip pazarlık yaparsa rahatlıkla 1750 TL fiyattan alabilir.

Web sitesinde biraz yüksekten uçmuş ama telefonda veya yüzyüze pazarlık ile dediğim gibi olabilir. Giant Seek 3 28 Jant Şehir Bisikleti - 2016

Bir de şunu farkettim bana ısrarla M satmaya çalışmışlardı.
    Gelen bisiklette ilk önce boyuna baktım gerçekten L gelmişti.
    Şimdi Atek'in sitesinde stoğa bakıyorum sadece M olduğunu görüyorum.
    Demek ki ellerinde M çok var ama L'nin belki de sonuncusunu bana gönderdiler.
    Son L boyu web sitesinden 2175 TL'ye satarım düşüncesiyle bana M boyu satabilmek için ısrar etmiş olabilirler.
    Sonuçta arada 425 TL gibi çok ciddi bir fark var.

hauy bunu beğendi.
  20. Alp@y Tatlısu

Alp@y Tatlısu Üye

Adı:
    Alpay Tatlısu
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ya hocam yaptigin cok ayip bir yerden mal aliyorsun gidin diyorsun istanbuldan alin...niye istanbulda alinmasin simdi sen ufacik biseydr olsa adanada aldigin yerin kapisini calarsin ist. Dan alirsan 1 kerr goturursun ondan sonra pasa gibi ucret odersin...ayrica brakinda burdaki esnaf kazansin sunu demiyorum tabi orada 1.500 burada 2.000 tabiki ordan alin ama 50 100 icin degmez....o vites olayi normal her bisiklette oyledir genelde...