Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çukurambar-Sincan OSB 30 Km

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında genckanat tarafından paylaşıldı.

1. genckanat

genckanat Yeni Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Arkadaşlar uzun bir aradan sonra bisiklete mayıs ayında tekrar başladım ve haftada en az 3 gün 10 km antreman yapıyorum. Amacım hamlayan kaslarımı güçlendirmek ve turlarla beraber toplu gezilere katılmak. Geçen gün evden Kentpark'a ve çiftliğe gidip geldim, 15 Km tuttu ikisi de ve gayet rahat oldu.

Bisiklete boş boş mahalle sokaklarında binmektense bir hedef belirleyip, bir amaç doğrultusunda binmek daha keyifli oluyor. O nedenle Cuma günü evden Çukurambar'dan Sincan Organize Sanayi Bölgesi'ne (30 Km) gitmeyi düşünüyorum. Tecrübeli arkadaşlardan aşağıda yazdığım konulardaki önerilerini rica ediyorum:

- Sabah 6.00'da çıkıp en geç 8.00'de işte olmayı planlıyorum. Sizin tahmininize göre ne kadar sürer?
    - Bir gün önce kıyafetlerimi ve havlumu götürüp cuma günü işe gittiğimde duş alıp başlamayı düşünüyorum. Sizce çok yorucu olur mu?
    - Güzergahım: Çankaya Üniversitesi-Pelit Pastanesi-ATO Congressium-TOBB Üniversitesi-Anadolu Bulvarı-İstanbul Yolu-Optimum-Ayaş Yolu. Bu güzergahlardan geçenlerin herhangi bir tavsiyesi var mıdır acaba?
    - Alt geçitlerden geçmek güvenli midir, yoksa üstten mi gitmem daha güvenli?

Cevaplarınız için teşekkür ederim şimdiden...

2. Mr. Potato

Mr. Potato Giggity

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Altgeçitlerden uzak durun diyeyim ilk olarak. Çukurambar'dan Sincan'a doğru malum yokuş aşağı sayılır. Bir buçuk saatinizi alır en fazla yol. Çok yorulacağınızı sanmıyorum ama haftasonu bir deneme turu yapıp ne olduğunu görüp sonra işe gitmek daha iyi olur. Tabi bir de Çukurambar'a geri dönüşü unutmamak lazım :)

genckanat bunu beğendi.
  3. faruk akkaya

faruk akkaya Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Sağınızı solunuzu iyi kontrol ederseniz (düşüncesiz araç sürücülerine karşı), ayrıca iş yerinde duş imkanı varsa hiç sorun olmaz. Bence aynı yolu h.sonları giderek performansınızı biraz geliştirin. Yola alışırsanız işe gidişlerinizi düzenli bir şekilde bisikletle yapabilirsiniz. Daha da önemlisi, performans, yol, trafik, araçlar, vb. hepsi bir şekilde hallolur. Mühim olan sizin istikrar ve iradeniz (çevreden gelen garip bakışlar, ev ve iş yerinden gelen dalga geçen yorumlar, vb.) olacaktır. Umarım bisikletliler düzenli bir şekilde Ankara yollarını işgal edebilirler.

genckanat bunu beğendi.