Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çubuk-Karagöl (11.07.2010)

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında KevSerSeri tarafından paylaşıldı.

1. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    KPSS`den ciktik; ama Karagol`e de ciktik :))

KPSS sinavinin etkisiyle sehre mihlandigimiz icin uzaklara tur yapmak hayallerde kalmisti. Arkadaslar ben bu esareti bitirmek icin prangalarimi soker atarim, pedala da yuklendikce o stresi atarim, dedim. Uzun zamandir antrenmanlar yalan oldugu icin 35 derece sicaklikta toplam 70km yol ve 1500m`ye yakin tirmanis bizleri oldukca yordu. Neyse canim en azindan donusu cabuk ve eglenceli oluyor. Biz de vucudu kapattin mi off cok deli hizlaniyor pisletler. Ay anaam vay deyip kendimizi her golgenin altina attigimizda, her cesmede yuzumuzu gozumuzu yikadigimizda, birbirimizin gozluk izlerine, amele yaniklarina baktikca yuzumuzdeki gulumseme hic eksilmedi. Guzel muhabbetlerle taclandirdigimiz keyifli turumuzdan iste bazi kareler…

Sabahin korunde yola cikan uykusuz insan toplulugundan sadece bir tanesi. Haa biz mi ne yapiyoruz? Uyumadik, derin mevzulara daldik.

Serkan cay icmeden o pedal donmez hacim diyince oturuyoruz bir cay ocagina,

Koyden gelen bir gelin konvoyu,

Kac kisinin hayatinda gelin konvoyu bisikletciler tarafindan kesilmistir? Yok paraya gerek yok oylesine kestik desek de Murat adettendir diyor.

Karagol yolunda tum yol ayrimlarindaki tabelalar yenilenmis. Hic kaybolmadan yolunuzu bulabilirsiniz artik.

Arinin yuvasini camurla kapatma cabalarini inceledik,

Muhtesem inisin ardindan geride kalan Serkan ve Murat`i beklerken foto cekelim diyoruz.

Gunesten maksimum korumayi saglamak icin beyaz uzun kollu forma giyiyorum, hakikaten de kisa kolludan cok daha iyi oluyor. Boylece surekli gunes kremi surme derdinden de kurtulmus oluyorum.

Telefonlar da cekmeyince sen burda bir yerde dur ben bakip geleyim diyor. Valla hayatta o rampalari tekrar cikmam diyorum ve ilerideki koyede bir golge bulmak icin ilerliyorum.

Ve iste buldugum golge mekan ve ben,

Ordan foto alayim burdan foto alayim derken ayagimin altinda yumusak bir zemin hissettim ama is isten gecmisti artik. O kadar atlayip ziparsan etrafina bakmadan boyle olur iste. Ahanda poka bastin simdi Kevser dedim kendi kendime. Bir yandan yerdeki kumlara ayakkabiyi surterek uzerindeki pisligi atmaya calisiyorum bi yandan da of ya of yaa titiz adami bulur bu isler diyorum.

Spd yi tasa vurdukca tak tak diye ses cikiyor malum. Teyzem yukaridan sesleniyor kizim cekic vereyim mi ne cakiyorsun, diye. Yok teyze diyorum durumu anlatiyorum. Hadi eve gel yika diyor. Yok boyle iceri girmeyim sagolun hallettim zaten dedim e ver ben yikayim, dedi. Yok teyze sagolasin dememle koyu bir muhabbete basladik ordan burdan. Bizimkiler de hala ortalikta yok. Once Serkan`in lastik patlamis sonra Murat`in derken Kevser kok salmis :)))

Bi de bana narsist derler, siz su yaziya bakin hahha :))

Ken ile digerlerinden arayi cok acmisiz. Golgeye oturup tas sektirme yarisina giriyoruz enerji barlarimizi yerken. Dedik demek koylerde yapacak bir sey bulamayan insanlar boyle seyler icat ediyor. Serkan`in yine lastik patlamis. Golgede hemen onlara da yer aciyoruz.

Serkan`in bikkinligi yuzunden okunuyor. Ya yiter artik yiteeeer yaa bakisi hahahah :)))

Ken ile Karagol`e varip soyle bir etrafi turluyoruz. Maalesef bencil insanlarimiz ac gozlulukleri ile 4-5 kisiye iki hatta kimi zaman uc piknik masasi isgal ettigi icin oturacak yer bulamiyoruz.

Dolayisi ile kendimizi cimlere atip Serkanlari bekliyoruz. Etraftaki gurultuden, kalabaliktan ve rahat edemedigimizden dolayi bisikletlere atlayip daha yukarilara vuruyoruz kendimizi.

Oyle mangal imkanimiz olmadigi icin etraftan gelen kokulair icimize hapsediyoruz hahahah :))) Herkes getirdiklerini seriyor ortaya. Karagol`de su an herhangi bir isletme olmadigi icin buz gibi ayran ve cay icememek bizi kahrediyor.

Her sene oldugu gibi klasik merdiven pozumuz. Her sene bi bu merdivenler sabit bir de ben ama yanimdakiler surekli degisiyor haha :)))

Kankalarla pedallamayali coooook uzun zaman oldu. Seviyorum ben bu keratalari yahu. :)

Saat 5 gibi donus yolu icin harekete gectik. Kenan`in aksam yetismesi gereken bir dugun var.

Ken ile gidiyoruz, bekliyoruz Serkan ile Murat yine kayip. Ariyoruz Serkan`in yine lastigi patlamis. Bu sefer biz yiter yaaa, ama yiter yaaa, diyoruz. Bir araba gelip yanimizda duruyor. Arkadaslariniz geride yatiyor diyor, haberini aldik lastik patlamis, diyoruz. Biraz lafladiktan sonra ilerliyorlar. Yanimizda bir minibusun icinde Murat ile Serkan geciyor. Uleee otosropcular, durun derken yokusun basinda olucaz diyorlar. Ken ile ikimiz yukleniyoruz pedallara. Hani giderken indigimiz o muhtesem yol simdi oldu muhtesem rampa. Alnimizin teriyle kisa surede rampalari bitiriyor ve keratalari baya bir ilerde visne yerken yakaliyoruz. (Malum Cubuk`un visnesi cok meshur ve her yerde visne agaci var.)

Bu arada bize haber veren cocuklar tepede yine bizi beklemis, birlikte foto cekmek istiyorlarmis. Biz de durup siritarak poz veriyoruz. (Ondan sonra ileride tekrar durmuslar. Hatta bir tanesi yere yatip biz gecerken fotolarimizi cekti. Iyi ezmeden gectik o hizla, ya yavaslayamasaydik hahah :)))

Bu arada zarflarin icinden 1 dolar cikti meraklilarina duyurulur hahahah :))) Muhabbete doyamamis olacagiz ki minibus Ulus`ta birakinca haydi gelin bir de cay icelim deyip hemen karsidaki Genclik Parki`na giriyoruz.

Arkadaslar biliyorum sizi beklentilerinizin otesinde yordum ancak guzel turdu yaw degmedi mi? Az gunesten kavrulduk, yorulduk ama ben cok eglendim yahu. Tesekkurler, bu turda beni kirmayip eslik ettiginiz icin. Yoksa kimse gelmese tek basima gidecektim o kadar yolu.

Murat yok yok bi daha toooobe gelmem Karagol benim icin bitmistir, dese de biz oraya yine gideriz. Demedi demeyin.

Bu ilk turla seytanin bacagini kirmis oluyorum. Bundan sonra donsun pedallar, gelsin turlar.

Bir sonraki turda gorusmek dilegiyle esen kaliniz efeem…

2. Cüneyt Günay

Cüneyt Günay Kıdemli Üye

Seviye:
    harika bir gezi olmuş yemekler yenmiş arızalar olmuş ama çok keyif aldıgnız belli :) teşekkürler

KevSerSeri bunu beğendi.
  3. Agamemnon

Agamemnon Kıdemli Üye

Seviye:
    Gerçekten güzel bir gezi olmuş. Güzergahınız hakkında biraz daha detay verir misiniz?

KevSerSeri bunu beğendi.
  4. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Bir onceki seneye ait tur bilgilerini veriyorum. Bu sene hic birimizde km saati yoktu.

Tur Bilgileri:

Çubuk- Karagöl -Yildirimevci Yaylasi - Çubuk

Toplam Mesafe: 71km
    Toplam Tırmanış: 1500m
    Toplam zaman: 5:37
    Avr Hız: 14
    Maksimum Hız: 63.45

Cubuk`tan Karagol`e yaklasik 32km civari. Gidis yolunun cogunlugunu rampa olusturuyor, ancak donus yolu buna bagli olarak cok hizli oluyor. Cubuk merkezden ciktiktan sonra tabelalari izleyerek cok kolay bir sekilde Karagol`e varabilirsiniz.

Agamemnon bunu beğendi.
  5. cedrick41

cedrick41 Bisikletkolik

Seviye:
    ayaklarına sağlık kevser baci harika olmuş gezi:in: :D

6. Selim Üsel

Selim Üsel Bisikletkolik

Seviye:
    Çok güzel bir tur olmuş. Ayaklarınıza sağlık. Paylaştığınız için teşekkürler...

7. Hüseyin Koca

Hüseyin Koca Üye

Seviye:
    Kevser Maşallahınız var.Allah nazarlardan saklasın. Tur yazılarını va fotolarını severek takip ediyorum Allah
    bu tür turlarınızı daim etsin... Ne deyim.

8. Göksun Özkirişçi

Göksun Özkirişçi Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    güzel bir gezi olmuş.ayaklarınıza sağlık...

9. beyzade1978

beyzade1978 Aktif Üye

Seviye:
    made ın KEVSER !! yine her zaman ki gibi :) bu güzel turdan dolayı hepinizi kutluyorum

10. Hakan Eşme

Hakan Eşme Bu muydu Yaşam? Hadi Öyleyse Bir Kez Daha!!!

Adı:
    Hakan EŞME
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Harika bir gezi, özen dolu anlatım ve detaylarda gizli güzellik...
    Paylaşım için teşekkürler..

Uğur Vural bunu beğendi.
  11. haceli yılmaz

haceli yılmaz Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    güzel tur olmuş paylaşım için teşekkürler ayaklarınıza sağlık sağlıcakla kalın

12. Yunus Emre POLAT

Yunus Emre POLAT Forum Bağımlısı

Seviye:
    Fotoğraflar, hoş bir anlatımla süslenince, bakarken tadına doyulmuyor. Ayağınıza sağlık. Yolunuz açık olsun. :)

13. erol elbyk

erol elbyk Üye

Seviye:
    çok güzel tur olmuş tebrikler...

14. can_1903

can_1903 Yeni Üye

Seviye:
    anlatımınızla daha bi keyif alarak takip ettim gezinizi paylaşımınız için tşkrler merak ettim 1 doları kim aldı :)

15. fahrettin ustaömer

fahrettin ustaömer Üye

Seviye:
    harika bi gezi olmuş elinize sağlık...

16. Goflet

Goflet Onursal Üye

Seviye:
    fahrettin ustaömer böyle devam edersen banı yersin...mesaj sayısı arttırmak için mesaj atıyorsun.

17. Fikret Öztürk

Fikret Öztürk Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bende ramazan dan sonra karagöl'e bir tur yapmayı düşünüyordum.İyi oldu. Ankara'dan Çubuk' a belediye otobüsü ile mi gittiniz? Ben zaman kaybı olmaması için öyle gitmeyi düşünüyordum.

18. mehmet özata

mehmet özata Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    süper bi tur olmuş gittiğiniz yerler çok üzel yerler. inşllh bigün tura gelirim

19. Murat Eren

Murat Eren Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Belki ben de bu yolu kullanırım.Yolda bayağı bi şanssızlık yaşamıssınız:D

20. RECEP İŞLEK

RECEP İŞLEK Forum Bağımlısı

Seviye:
    merhaba;güzel tur olmuş ayakalrınıza sağlık arkadaşlar.paylaşımınız için teşekkür ederim.