Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Cube SL Cross Team 2010 vs Trek 7.5fx

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Shadow Rider tarafından paylaşıldı.

1. Shadow Rider

Shadow Rider Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar, cumartesi günü Kaçkar Bisiklet'ten (Ortaköy) Cube SL Cross Team, aşağıdaki bisikleti aldım.

Trek 7.5fx ile bu bisiklet arasında inanılmaz bir kararsızlık yaşadım. En sonunda da Cube'u tercih ettim. Üstündeki donanım, bisikletten çok iyi anlamasamda, Trek 7.5fx teki donanıma göre biraz daha iyi gibi geldi bana. Özellikle fren ve vites sistemi. Doğru kararımı verdim hala tam bilemiyorum.

Bu aralar yağan yağmurlardan dolayı da Cube umu tam anlamıyla test edemedim. Yaz mevsiminde ve özellikle yaz yağmurlarında bisiklet giyimi konusunda marka ve bilgi önerileriniz olursa çok sevinirim.

Herkese teşekkür eder pol pedallı günler dilerim.

2. Yusuf Z. Şipal

Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Hayırlı olsun çok güzel görünüyor, ben de Kron XC 1000 model bisikletimi böyle bir yol bisikleti ile değiştirmek istiyorum. Kaça aldığınızı paylaşır mısınız

3. Shadow Rider

Shadow Rider Yeni Üye

Seviye:
    Teşekkür ederim Yusuf. Fiyat Cube'un internet sitesinde ki fiyatın biraz üstünde.

4. gold palace

gold palace Yeni Üye

Hayırlı olsun Shadow Rider. Ben de bir hybrid model düşünüyorum, istanbul içinde şehir turları, trekking ve fitness amacıyla kullanacam . Kararsız kaldığım nokta şu ki, Cube Sl Cross Team gibi rijit alimunyum maşalı hafif bir model mi alsam, Trek 7500 gibi 35mm'lik amortisörlü ya da Cube Tonopah SL gibi hidrolik frenli, 100mm'lik amortisörlü bir model mi alsam kararsızım. SL Cross Team yüksek donanımları ve hafifliği ile tercihe şayan ama alimunyum rijit maşası sağlamlık açısından düşündürüyor beni. kaldırımlardan inip çıkarken, istanbul'un bozuk asfalt yollarında, zaman zaman mıcırlı ya da arnavut kaldırımlı yollarındaki sağlamlığı, dik yokuşları tırmanırkenki performansı, düz yoldaki seriliği nasıl, güven veriyor mu?
    Bir başka nokta 26" cant şehir turları için küçük diyor pek çok kişi, 28" cantlı modelleri öneriyor. Arada çok fark var mı? Tur aparatları (ön-arka bagaj vs.) takılabiliyor mu sonradan?
    Kararsızım, SL Cross Team alayım diyorum ama özellikle de sağlamlık (al. rijit maşa?) ve biraz da konfor açısından (amortisör yok?) geri duruyorum. Sen ne tavsiye edersin. SL Cross Team'den memnun musun, hem hafif ve seri hem de sağlam-arızasız bir model midir?

5. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    Kadro Açıları çok iyi, komponentleri nasıl olsa iyileştirebilirsin zamanla...

Hayırlı olsun, görüntü olarak çok güzel bir bisiklet.