Cube Peloton SL mi, Specialized Allez Elite C2 mi?

Cube Peloton SL mi, Specialized Allez Elite C2 mi?

• Peloton SL

• Allez Elite C2

• Toplam katılım
    39

ahmetaldag

Daimi Üye
Tepki
251
Bisiklet
Motobecane
Bende kafanizi iyice karıştırıp full karbon cube agree diyorum. Hem de ultegra set. Alu kadro zaten deneyim etmişsiniz. Yine alüminyum alip bir sene sonra değiştirmek isteyeceksiniz. Almışken karbon kadro alin artik.

Scudo

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
@ahmetaldag
Teşekkür ederim. Hemfikirim. Ama bulamıyorum Ankara'da uygun fiyatlı. Cube iyi F/P açısından, o da sadece Erdoğanlar'da var Ankara'da ve bana uyan kadro yok. 2016 modelleri beklemek gerek, o da kaç para olur allah bilir... Bir model öneriniz varsa alayım lütfen.

Erdem C.

Daimi Üye
Tepki
157
Bisiklet
Diğer
fitting yaptırmayı düşündünüz mü / yaptırdınız mı ?
tekrar yanlış bir kadro alma ihtimaliniz olabilir fitting yaptırdıkdan sonra en azından gönlünüz rahat bir şekilde size uygun bir bisiklet bulabilirsiniz.

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Peloton benim de göz ucuyla arada takip ettiğim bir bisiklet ama bu sene bütçe izin vermeyecek gibi.Taş gibi bisiklet al kullan abi. @Orhan Akarkut

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
@einhander
Profesyonel olarak yapan var mı Ankara'da bilmiyorum. Olsa bile bisikletçilerin durumunu gözönğüne aldığımda yapacakları bikefitting'in çok da sağlıklı olacağına inanmıyorum. Ben vücudumu defalarca ölçtüm, doğru değerlere sahibim. Cube'ta 56 kadronun iyi olacağına eminim nerdeyse. Oturup denedim de. 58'in büyük olacağını biliyorum. Specialized ve Cannondale'de -örnek olarak- 54 kadro bana uygun. Teşekkür ederim.

Bir arkadaş Allez'den yana kullanmış oyunu. Kim olduğunu ve daha çok da görüşlerini bilmek isterdim.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Yorumlari okuyorum da insanoglu denen varlik, ne kadar maddeci bir hale donustu?
Ben bir veya iki tik altinda olsun ayni fiyat olsun, yine specialized tercih ederdim. Kullanmayan bilmez o hissi, o yuzden anlatmaya pek gerek yok.

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
@Kuzey Ege
Demek sizdiniz o! :) Görüşlerinizi gerçekten öğrenmek isterdim.

Specialized fanlarından hiç ses çıkmıyor...

ahmetaldag

Daimi Üye
Tepki
251
Bisiklet
Motobecane
Aslında giant tcr kadro muhteşem. Ama fiyat çok yüksek oluyor. Bu dönemde sanki beklemek daha mantikli. Kur da çok yüksek. Bekleyip bütçe oluşturun.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Orhan Akarkut
Kim ben miydim, anlamadim.
Specialized fanlarinin neden sesi ciksin ki? Kadro kalitesindeki ergonomi ve akicilik, yormayan uzmeyen geometri baska bir markayi aratmiyor.
O yuzden sesi cikmaz...

• Beğen
Tepkiler: hakanemrez

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
@Kuzey Ege
Neyse... Ben mesajı yazdığımda Allez sadece bi oy almıştı. Oy veren siz miydiniz ve görüşleriniz nedir diye sormuştum.

Hiko

Aktif Üye
Tepki
116
Bisiklet
Carraro
Model tercihleri bir yana 2016 bisiklet fiyatlarının uçacağını düşünüyorum. Çünkü kur artışı öyle veya böyle sezon sonuna denk geldi. Asıl bombayı yeni sezonda görün derim. Buna mukabil yeni yılda ikinci el satanlar bile belki aldığı fiyattan satışa koyacak bisikletlerini. O yüzden size uyan kadro varsa şimdiden mutlaka 2015 lere yönelmelisiniz.

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
@Hiko Evet, haklısınız, katılıyorum. Beklemek riskli. Örneğin Delta belki Cannondale'de bir kampanya yapar, ama zayıf olasılık.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
F/P olarak bariz Cube fakat, Specialized'e masraf yaparım derseniz o da gayet iyi.

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
Specialized'ın kadrosu iyi ama, sırf sadece kadro için sıcak bakmayı beceremiyorum. Hemen jant-lastik değiştirmek gerekiyor sanki. Grupset de cabası. Yani şu mantık bana doğru gelmiyor: A markasının kadrosu çok iyi, al, grupseti ve komponenti upgrade edersin süper bisiklet olur. Şu doğru geliyor: A markasının kadrosu çok iyi, grupset ve komponentleri zayıf, B markasının grupset ve komponent üstünlüğüne rağmen artı ve eksileri topladığınızda yine de A markası galebe çalıyor (ya da çalmıyor). Bu sebeple A'yı almalısın, ya da B'yi almalısın. Böyle bir yorum yapabilmek için iyi kadrolu zayıf grupsetli bisikletin daha az iyi kadrolu ve daha iyi grupsetli bisikletten daha iyi sürüşü vs olduğunu (ve tersini- nasıl görüyorsak) bilebilmek gerekir. Bu bilinemediği ya da anlatmak zor olduğu için bu yönde doyurucu bir yorum almak zor oluyor.

ilker

Forum Bağımlısı
Tepki
987
İsim
İlker
Bisiklet
b'Twin
O zaman mutlaka incelemişsinizdir ama ben yine de önereyim, Btwin Alur 700. 105 set ve 2.700TL ile fiyat performans canavarı bir bisiklet.
Ben bir kaç hafta önce Merida Speeder satarak geçtim. Çok memnunum, gövde kontrolü, yola hakimiyet açısından çok önde ve de yormayan bir bisiklet.
1.78 boy ile M boy kullanıyorum. 55 kadro diye geçiyor. Üst boru yani gidon, sele arası 54.8 cm. Bisiklet üzerinde ayakta durduğunuzda üst borunun bacak arasına denk gelen en yüksek noktası 82 cm.

(link)

ElcaSeJawS

Forum Bağımlısı
Tepki
575
İsim
fatih
Bisiklet
Cannondale
Ben erdoganları aradım 2015 cube race alıcam dedım boyum bu bu 53 kadro olurmu bır isteye bisiler yazdi sanırım sonra evet size uyuyor dedi bak abi sonra geri gondermek zorunda kalmım dedım ıyıce bak oluyor size dedi bizim burda ki bisikletcide bana 53 kadroyu onerde gene cube den anlamıs degılım ya nette gezen olcum bılgısı yanlıs yada bısıkletler bıze olmayacak :D Bu arada boy 1,76 ıc bacak 78 79 sanırım. Carraroda 46 kadroya bınıyorum ve tam oluyor ayaga kalkınca tam ucu ucuna yetıyor :D

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
bir kişinin marka tutkunu olması tüketim, çok kişinin bir modelin tutkunu olması ise efsaneyi doğurur..
spe. ise markayı efsaneleştirerek, aklıma stradivarius kemanlarını getirir,

nedir "spe. yi kullanmayan bilemez" yorumu bunu demek için tüm markaların tüm modellerni kullandınız mı diye sorasım geliyor:)

Spe.nin sırrı buluındu mu:D
(link)

@Orhan Akarkut ,
sizin 2şer 2şer bisiklet karşılaştırmanız baya olaya yanlış yaklaşımlara da sebep oluyor.. hepsini tek yerde sorsanız daha sağlıklı olur.
bu topiğinizde de Cube Peloton SL çoğunluk tavsiye ediliyor dahası ak sakallı dede mi bekliyorsunuz :)
hislerinize de güvenin nekadar fark olucak ki alın binin içinize sineni...

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
@Orhan Akarkut Specialized SSE kullanıyorum. amortüsörlü şehir bisikletinden daha konforlu yapmayı başarmışlar.. yetmezmiş gibi kullanıcıdan aldığı bütün enerjiyi yola aktarıyor. nefes alan ama yağmur geçirmeyen kumaşlar gibi :) Kadroda bir şeyleri değişik yapıyorlar süper oluyor. değişik yaptıkları şey sadece malzeme kalitesi vs. özellikler değil malzemeyi kullanış biçimleri. Bu yüzden neden tercih sebebi olması gerektiğini düşünüyorum. ama maalesef Specialized'in yol bisikletini kullanmadım, hatta hiç bir yol bisikletini kullanmadım.

yalnız şuna inancım tam: eğer donanım ihtiyacınız çok değil ise, kadro önceliğiniz ise marka olarak specialized i gönül rahatlığı ile seçebilirsiniz. hatta bence bu fiyata alacağınız hiç bir bisikletin sizi üzeceğini sanmıyorum. ama mutlaka her biri bir yönden üstün olacaktır. mesela benim bisikletle gelen fren ayakları aşırı dandik, fren papuçlarını 600 km sonra değiştirmek zorunda kaldım. keza lastikleri de ( patlak koruması üst düzey, yol tutuşu orta idi. tam tersi dengede bir lastik aldım) değiştirdim.

yine çok uzattım. özetle her güzelin bir kusuru var. sizin için en önemli olan özellik/güzellik ne ise ona yoğunlaşın gerisi zamanla hal olur.

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
@r.ezk Çok doğru. Fazla uzattım ben bu işi. Gözümün kestiğini alayım... Herkese teşekkürler zaman ayırdığınız için...

@İbrahim Akgül Haklısınız. Beğendiğimi alayım fazla uzatmadan...

@r.ezk

"Spe.yi kullanmayan bilemez" diyebilmek için Specialized ve yanısıra en az bir kalburüstü markanın bisikletini kullanmış olmak gerekir, her markanın her modelini değil. Arada çok fark görmüş olmalı ki arkadaş -elbette kendine göre- bu lafı edebiliyor. O nedenle bence eleştirinizde haklı değilsiniz.

• Beğen
Tepkiler: r.ezk

ElcaSeJawS

Forum Bağımlısı
Tepki
575
İsim
fatih
Bisiklet
Cannondale
53 kadro geldi ustune ciktim tam bscak aralarima yani o bolgeme deydi degecekti ama lastikler inik olduğu icin binemedim bir de hatundan firca yedik buna bu kadar para verilirmi diye ama internette dolasan kadro olculeri heralde yanlis 53 kadronun bana olmamasi lazim di ama oldu saka gibi adam da olur demisti zaten yanliz makina ates ediyor :-D yarin kullanicam yorunlari yazarim 2015 cuba peloton race