Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Cube nature pro mu curve pro mu ? Yardımlarınızı rica ediyorum.

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Soner Közen tarafından paylaşıldı.

1. Soner Közen

Soner Közen Sorunsuz üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    selam saygıdeğer forum üyeleri.Bazı arkadaşlarımızın bildiği gibi şuan kısa turlar yapıyorum fakat yazın uzun bir tur planlıyorum ayrıca ara sıra bozuk yollara girdiğim için de şöyle bir model gözüme kestirdim.Sizin düşüncelerini de almak istedim (aslında trek bisikletimden çok memnunum ama hem biraz küçük hem de eşimle beraber tur yapmak istiyorum ,fakat onun bisikleti eski olduğu için 15 kmden fazla sürülmüyor)

Cube nature pro fiyat 670 euro

http://www.biker-boarder.de/shopware/Cube-Nature-Pro-2013-black-anodized-Road-Bike_detail_32026.html

Cube curve pro fiyat 510 euro

http://www.biker-boarder.de/shopwar...white-black-print-Road-Bike_detail_31966.html

evet türkiye şartlarında olsam bu fiyatlara çıkmazdım ama burada bu bisikletlere sahip olmak gerçekten bütçeyi sarsmıyor.Aylık 60 euroya nature pro almayı düşünüyorum.siz ne dersiniz aradaki farka değer mi ?Birde bu lastikler uzun yola gelir mi ?
    Şimdiden çok teşekkürler

ERTUNGA bunu beğendi.
  2. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Ben senin yerin de olsam gözümü kirpmadan nature pro'yu alirdim.
    Kannst mir vertrauen, ich kenne mich mit Cube bestens aus. ;)

ERTUNGA ve Soner Közen bunu beğendi.
  3. Soner Közen

Soner Közen Sorunsuz üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    :) çok teşekkür ederim.Sizin iyi bir cubecü olduğunuzu biliyordum.Eğer yorum yapmasaydınız özelden yazacaktım.

Ich vertraue dir.Danke sehr ;)

4. Murat Cömez

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Cube olur da ben yorum yapmasam ayip olurdu. Inan bana hic düsünme dedigimi al, Curve hic bir ise yaramaz, benden demesi.

5. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Uzman Murat kardeşim emri vermiş Soner bey :) Lütfen emri uygulayınız...:) folgen sie seinem Rat

Murat Cömez ve Soner Közen bunu beğendi.
  6. Soner Közen

Soner Közen Sorunsuz üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Bir sorum da lastikle ilgili.Onuın hakkında ne düşünüyorsun ? Biraz değişik geldi bana.Yağmurlu asfaltta nasıl bir performans verir sence ? Kusura bakma biraz meşgul ediyorum seni.

7. Murat Cömez

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    estagfurullah mesgul etdiyorum nedemek, yardim icin herzaman hazirim, istedigini sorabilirsin.
    Simdi schwalbe smart sam hafif bir lastik yagmurda felan iyidir bundan süpen olmasi. Tek iyi olmayan tarafi cabuk patlamasi. Tabiki buda sürüstarzina bagli. Normal asfalt da sürülürse sorun yok. Ama arazi de sert bir sekilde tasa felan gelirse cabuk yariliyor. Lastikleri dert etme kendine biraz sürdük den sonra daha iyisini alirsin.

Soner Közen bunu beğendi.
  8. Soner Közen

Soner Közen Sorunsuz üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Anlıyorum,çok sağol.Zaten lastikler ucuz burada,sorun çıkarmaya başladığı yerde değiştiririm dediğiniz gibi.

9. Murat Cömez

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Almanya da ucuz biliyorum, ama kalitelileri pek de ucuz degil. Ben sana almanyada da yardimci olurum sen yeterki istedigini bana söyle. Ich bin zwar kein bayer aber dafür ein schwabe.

10. Can Teker

Can Teker Aktif Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Özür dileyerek araya kaynak yapıyorum. Cube modellerini pek tanımıyorum ancak Soner'in verdiği linkte bakınıyken 2013 SL Cross Pro modelini gördüm. Ancak SL Cross Pro modeli 2014 modelleri arasında yok ya da defalarca bakmama rağmen ben bulamadım. Görebildiğim en yakın model SL Road Pro. Bisiklet şu: http://www.biker-boarder.de/shopwar...-black-blue-Fitnessbike_detail_32067_125.html

Yılbaşında Avusturya'da olacağım. Eğer olur da hala satışta olursa 2013 modelini almayı düşünüyorum ancak bulamazsam 2014 modellerde SL Cross Pro yerine seçebileceğim muadil model nedir?

11. Murat Cömez

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bu iki bisikletn arasinda farklar var, nature Sehir ve hafif arazi icin uyumlu ayrica uzunyol icinde kullanilabilir. SL Cross hafif arazi de kullanilmaz sadece yol ve sehir olarak iyidir. Yani birin de ücü bi ara da diyerinde ise ikisi bi arada oluyor. Benim tavsiyem size de nature olacak.

12. Can Teker

Can Teker Aktif Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Ben zaten sadece sehir icin duz masa bir bisiklet bakiyorum. Amortisor gerektirecek yollara girmiyorum, gereksiz agirlik yapmasin. Su anki bisikletimde dahi masayi acma geregi duymadim hic.

Arkasin konusunu fazla bulandirmayayim benim bisiklet secimimle. Ben sadece her yil her model cikiyor mu onu ogrenmek istedim.

13. Murat Cömez

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Konu bulanmaz, kafani yorma sen. Bu konu cube üzerine acilmis ve yeni konu acmaktansa böyle si daha iyi. Hayir hersene model degisikligi, her model de olmuyor.
    Eger kullanis tarzin dedigin gibiyse tabiki ozaman sl al derim. Ben yorumum da sedece aradaki farki kiyasladim, kalite olarak ikisi de ayni seviye de, buna emin olabilirsin.

14. Soner Közen

Soner Közen Sorunsuz üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Çok emin değilim ama bisikletler alt modele düştüğü için ucuz oluyor olabilir yani bunlar artık yok cube resmi sayfasında ama satışı devam ediyor.

15. Murat Cömez

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Ucuz olsun 2013 olsun ne fark ederki. Sen simdi 2014 model alsan 2015'de bir alt model olmayacakmi, yoksa her yeni model ciktigin da bisikleti degistirecekmisin?
    1. alt modeli yeni citi diye ucuzlamis olur
    2. Almanya da ucuzlamis haliyle yine de pazarlik yapilarak dahda ucuza aliniyor.

16. Can Teker

Can Teker Aktif Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Yok abi, benim derdim fiyatı ya da alt model olması değil. Malum, adamlar stokları eritmeye çalışıyor. Almaya gittiğimde bulamama olasılığım var. Ben de bu durumda 2014 kataloğunda olmayan bir model olduğundan dolayı yerine ne bakabilirim diye araştırıyorum.

Neyse zaten daha vakit var. Zamanı gelince güncel stokları falan görürüz. Olmadı yeni katalogdan benzer bi model bulur seneye Ağustos'ta Almanya'ya geldiğimde memleketinden alırım. :D Keşke şu iş 1 ay önce aklıma girseydi de alsaydım Stuttgart'tan. Murat abi, seneye Ağustos ortası gibi oralarda olursan Almanca bilmediğim için pazarlığa seni davet ederim artık. :D

17. Soner Közen

Soner Közen Sorunsuz üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Abi ben pazarlıktan hiç anlamıyorum ya.Bizim evin dibinde bir mağaza var mesela 670 euroya satıyor yine.Ne desem,nasıl girsem muhabbete bilemiyorum.Almanca da cok iyi değil.gerçi her türlü anlaşıyorum sorun olmuyor ama bu biraz uzmanlık gerektiriyor :).En kötü ingilizceye geçiş yaparız artık.

ERTUNGA bunu beğendi.
  18. Murat Cömez

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Tamam, sen stuttgarta gelince ve bende burada olursam, sana o bisikletin aynisini yada benzerini daha ucuza aliriz. Söz veriyorum sana.

ERTUNGA bunu beğendi.
  19. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Soner kardeşim olaya Murat dahil oldu artık hiç merak etme gözün arkada kalmasın bitti bil sen aldın say artık o bisikleti.....

Murat Cömez bunu beğendi.
  20. Murat Cömez

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Ben seni yarin aksam saat 5-7 arasi cep den ararim ve nasil olacagini sana söylerim yada ben halederim. Bu ufak tefek meselelere hasta halinle kendini üzme. Ben elimden geleni yaparim. Hic olmadi, cube deki arkadasimi ararim onunla konusurum.

ERTUNGA bunu beğendi.