Cube mi? Scott mu?

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Linkini verdiğim site de ki bisikletleri de bir inceleyin derim. Her koşula gelebilen bisikletler.

Scudo

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Scott bana göre çok prestijli bir marka olup ülkemizde uygun fiyata satılan tek marka.Yani söyle ki Speedster 30 fiyati 3000 tl ve tiagra. Yurtdışı fiyati olarak specialized allez elite (sanirim) ya da focus culebro 3.0 ile ayni.Ama burada tiagra focus ya da Specialized cok ucuk fiyatlardan satılıyor.Scott markası çok köklüdür, kalitelidir.Bosuna iam cycling ve orica sponsoru değil.Tekrar diyorum kaliteli olup da fiyati sisirilmeyen tek marka herhalde.Bu iki bisiklet arasında donanım olarak zaten Scott görüntü olarak da Scott.Marka olarak kıyaslamazdìm bile.Kendi görüşürüm.

goztepemre

Üye
Tepki
17
İsim
emre m
Bisiklet
Sedona
Bende benzer fiyatlara bisiklet bakıyorum.
scottu bende beğendim. Bu fiyatı nerden aldıniz acaba ?

goztepemre

Üye
Tepki
17
İsim
emre m
Bisiklet
Sedona
@Enes Şahbaz
cevabınıza sevindim, bende 10 gün sonra izmirde olucam ve bu bisikleti görmeye gideceğim. yerinizde olsam donanım ve ağırlık nedeniyle scott'u tercih ederim.
bu arada merida crossway serilerinede bakmanızı öneririm

Enes Şahbaz

Daimi Üye
Tepki
184
Bisiklet
Cube
@goztepemre cubeye daha cok ısındım ama forumdakiler scott iyi diyorlar kafam karıştı merida crossway 300 e bakmıştım bütceme uygun değil malesef.öneri için teşekkürler hocam ;)

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@C. Tiryaki

genelde herkes cube canyon scott gibi modellere bakıyo ama corratec te onların segmentinde bi bisiklet. kalite sağlamlık vs geri kalır yanı yok.
scott marka hangi bisiklete bakıyosan aynı fiyat aralığında corratec te bakılabilir. belli bi marka diyemem şuan.
bende x-verts 0.2 var
sıfır fiyatı 5bin buçuk 2. el aldım. ilk sahibi yarışçıydı. ikinci eli fiyatıda uygun olduğu için aldım.
bende yeri geldiği zaman belgrad tarzı ormanlarda zorluyorum canını çıkarmaya çalışıyorum.
hala bisiklet saat gibi çalışıyor.
bu arada bisiklet 2011 model. 3 yıldır hep yarış gördü zor parkurlarda.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaslar sırf yeni konu açmamak için diyorum o zaman.Scott zaten çok iyi ama Speedster 30 ile Culebro 3.0 arasında gidip geliyorum.Donanım aynı vs bunu biliyorum.Ama marka olarak sizce hangisi iyidir. Scott tuhaf bir şekilde ucuz ve kaliteli.Focus ile arasında 500 tl gibi bir fark var.Ne diyorsunuz acaba? Speedster 3000 culebro 3500 bu arada diye düşünelim.Focus neden daha pahalı onu da anlamadım gerçi.Cevap için teşekkürler konuyu dağıttığım için Afedersiniz :(

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Enes Şahbaz
Aynı sayılır donanımlar renk olarak Scott'ı daha kaliteli buluyorum.

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
@Uptown Cyclist, focus da arka aktarıcı 105, ayrıca her ne kadar Scott aero kadro olsa da Focus'un kadrosu triple butted yani üç kez dipçiklenmiş, bu da kadronun daha rijit daha esnemez olduğunu gösterir.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@MuratHan
Anladım.Aradaki farka değer diyorsunuz yani? Nakit alacağım zaten bu hafta kask almak için gideceğim.Fiyatta ne yapacaklarını öğreneceğim.Ama elbette focus her türlü daha pahali

air28-3

Forum Bağımlısı
Tepki
4.125
İsim
Ersin
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
teknik anlamda çok fark yok ama CUBE' ün tarzı 10 numara

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Anlamadigim sey, yok scott daha üyt seviye donanim, yok scott daha kaliteli deniyor.

Buradada karsilastirma yapilmis.

Aktarıcı:
Cube: Shimano Acera RD-M390 (kullanılabilir en büyük dişli 34)
Scott: Shimano Deore RD-M592 (kullanılabilir en büyük dişli 36)
M390 M592'denmi daha iyi??? Model olarak belki yüksek ama ikiside üst seviye olmadigi sürece ayni kalitededir ve ayni isi görür.

Fren:
Cube: Tektro HD-M290
Scott: Shimano BR-M355
Burada ikiside ayni seviye ve ayni kalite sadece birinde shimano yaziyor digernde tektro

Aynakol:
Cube: Shimano Acera FC-M391
Scott: Shimano Alivio FC-T4010
Acera aliviyodan kötümü hayir ikiside ayni hic bir fark yok aralarinda.

Ruble:
Cube: Shimano CS-HG200, 11-34
Scott: Shimano CS-HG200-9, 11-32
Burada zaten bir fark yok tek fark cube 2dis daha fazla

Ağırlık:
Cube: 14 kg
Scott: 13.60kg
Agirlikda scott daha iyi denmis, sadece su 400gramdan dolayimi daha iyi detaylara bakin bakalim kadro olarak hangisi daha hafif. Toplam agirlik 400gram fazla yada hafif hic bir sey ifade etmez.

Ben cube hastasi oldugum halde cubeyi tavsiye etmiyorum ama scotuda tavsiye etmiyorum, nedeni ise bu iki bisiklet de bu markalarin alt ile orta seviye arasinda birsey ve daha iyi yada daha kötüsü yoktur. Ikiside ayni bisiklet ve ayni seviyeye sahipdir.

Simdi arkadasin aklini karistirmayalam ve hosuna hangisi gidiyorsa onu alsin, sonucta ikisiylede yanlis bir sey yapmayacaktir bundan emin olabilir.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Murat Cömez Benim de bisikletim var, şu gün 400 gram hafifletmeye çalışsam 1000 liraya yakın para çıkması gerek cebimden. 40 gramdan bahsedilmiyor, yarım kiloya yakın bir ağırlık. Kaba tabirle "boru değil"

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.067
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
vay anasını...
başlığı gördüm içimden yolsa scott, dağ ise Cube, hibridse yazı tura dedim ama ben de bu karşılaştırmada CUBE diyorum :)

• Beğen
Tepkiler: Rayko
Tepki
12
Bisiklet
Diğer
Renk ve design olarak artık hangisi hoşuna giderse ancak scott bir tık önde arkadaşım.

MertAG

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Kron
Özelliklere bakarak bende scott diyorum. RR 8.3'e ne diyorsun ikisinede gömer yani :).