Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Cube marka kadrolara yatırım yapılabilir mi?

Konu, 'Cube' kısmında sahbaz061 tarafından paylaşıldı.

1. sahbaz061

sahbaz061 Aktif Üye

Adı:
    Mehmet Ali Şahbazoğlu
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba, Cube Attain SL yol bisikleti almayı planlıyorum. Fakat uzun uzun tartışılan kadro mu bileşenler mi konusu benim de aklımı karıştırdı ve tercihimi yatırım yapılabilir bir kadrodan yana kullanıp ileride bileşenlerini yükseltmek mantıklı geldi.

Bu noktada bahsettiğim bisikletin kadrosu yatırım yapılabilir bir kadro olarak değerlendirilebilir mi? Yada sizin önerebileceğiniz daha kaliteli kadrolar var mı? Bu bisikletin bileşenleri gayet tatminkar gözüküyor nereye kadar yükseltebilirim oda farklı bir soru işareti benim için.

Kısacası kullanım şeklimden bahsedeyim haftada 2-3 kere bisiklet kullanan biriyim.
    Öyle aman aman bir performans beklentim yok.
    Yılda iki kez yıllık izinlerim de yanıma fazla eşya almadan pansiyon ve otel konaklamalı küçük turlar yapmayı planlıyorum.
    Kış aylarında ağırlıklı olarak trainer ile kullanacağım.

Bisikletin kadrosu için satıcı şunları yazmış:

ALÜMİNYUM SUPERLITE (Alumınıum Superlite)

Son derece yüksek mukavemet ısıl işlem görmüş 7005 alüminyum alaşımlı yüksek gereksinimler için geliştirilmiştir. Bu dayanıklı, çok sert, metal yorgunluğuna dayanıklı, korozyona ve yüksek uzamaya sahiptir. CUBE Superlite tüpler çift sertlik düzeyi yüksek olan çok hafif tubesets uygulanarak imal edilir.

Söz konusu bisikletin özellikleri ve fotoğrafı

MarkaCube
    Kullanım AlanıYOL
    KadroAluminium 6061 T6 Superlight, Double Butted, Smooth Welded, 3D Dropouts, Road Comfort Geometry
    MateryalAliminyum
    Kadro Boyu50,53,56,58,60
    Jant Ebatı28"
    Vites Sayısı22
    Amortisör / MaşaCUBE CSL Race, One Piece 3D-Forged Steerer/Crown, Carbon Blades, 1 1/8" - 1 1/4" Tapered
    Fren SistemiShimano 105 BR-5800
    Fren KollarıShimano 105 ST-5800
    Ayna KolShimano 105 FC-5800, 50x34T, Hollowtech II, 170mm (50/53cm), 172,5mm (56/58/60), 175mm (62cm)
    Vites KollarıShimano 105 ST-5800
    Arka AktarıcıShimano 105 RD-5800GS, 11-Speed
    Ön AktarıcıShimano 105 FD-5800, 31.8mm Clamp
    RubleShimano 105 CS-5800, 11-32
    ZincirShimano CN-HG600-11
    Jant Seti/ÇemberiMavic Aksion, 65A Compound, 25-622
    Jant Ön GöbekMavic Aksion, 65A Compound, 25-622
    Jant Arka GöbekMavic Aksion, 65A Compound, 25-622
    Jant TelleriMavic
    FurçFSA Z-t, Top Zero-Stack 1 1/8" (OD 44mm), Bottom Integrated 1 1/4"
    GidonCUBE Performance Stem Pro, 31.8mm
    Gidon BoğazıCUBE Wing Race Bar Compact
    ElcikCUBE Grip Control
    PedalYok
    SeleCUBE RP 1.0
    Sele BorusuCUBE Performance Post, 27.2mm
    Sele KelepçesiCUBE Screwlock, 31.8mm
    Ön Dış LastikMavic Aksion, 65A Compound,700*25
    Arka Dış LastikMavic Aksion, 65A Compound,700*25
    Ağırlık8,65kg
    776400_light.jpg

2. deadlistcach

deadlistcach Felt F65x cx

Bisiklet:
    Felt
    Seviye:
    105 gayet yeterli bence pro olma gibi bir niyetiniz yoksa. Bisiklette gayet iyi neden daha yükselt me ihtiyacı duyacaksınız

Edit 7005 demişinizde katalog bilgilerinde 6061 yazıyor. Ama çokta önemli değil.

3. sahbaz061

sahbaz061 Aktif Üye

Adı:
    Mehmet Ali Şahbazoğlu
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @deadlistcach merhaba hocam konuya sonradan ekledim ifadeyi aslında bu bisiklet gayet tatminkar gözüküyor ne kadar daha yükseltebilirim kendi adıma bilemiyorum aslında sormak istediğim bu kadronun ne kadar iyi olduğuydu.

4. mehmetlevent

mehmetlevent Forum Bağımlısı

Adı:
    mehmet levent
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bir de şu açıdan bakın. Ya kadroyu yükseltmek isteseniz ne olacak :) o zaman bisikletin ikinci el değeri nedir bu soru karşımıza geliyor

5. deadlistcach

deadlistcach Felt F65x cx

Bisiklet:
    Felt
    Seviye:
    Bana göre bu seviyede bir bisikleti yükselt mek biraz keyif işi. Zenginin parası züğürdün cenesini yorarmış hesabi yoksa :)

Kuzey Ege bunu beğendi.
  6. sahbaz061

sahbaz061 Aktif Üye

Adı:
    Mehmet Ali Şahbazoğlu
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @mehmetlevent Aslında ben de bu noktayı tam olarak öğrenmek istiyorum başarılı,rijit, tatminkar, sağlam ve rahat bir kadro olmasını istiyorum yani forumda okuduğum kadarıyla böyle kadrolara sahip olmak daha çok tavsiye ediliyor örneğin Cannondale Caad8'in kadrosu çokça tavsiye ediliyor ve bazı karbon kadrolardan daha başarılı olduğu söyleniyor. Cannondale ile kıyaslamakta istemiyorum ama bu bisikletin kadrosu ne kadar tatmin edicidir?

7. mehmetlevent

mehmetlevent Forum Bağımlısı

Adı:
    mehmet levent
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Çokça başınızı ağrıtmak istemem. Ama cube bisikletleri beğeniyorum.
    Bisiklete keyif almak olarak bakıyorum ben. Eğer işimden ayrılmasam ben de bir cube tonopah alacaktım kendime. Cube iyidir. Bu kadro için şunu söyleyeyim kişisel yorumum olarak ve genel anlamda, açıları sizin vücut anatominize uygunsa markaya o kadar takılmayın.

18 ay benim de kullandığım sedona istanbul modeline rakip bisiklet inceletti biri bana. Sedona Türk markası ya almak istemiyor. Scott an girdik specialized dan çıktık. 18 ay. Toplam 2 sezon. Geriye dönük 4-5 model yılı. Neredeyse bazı günler 2-3 bisiklet inceledim. Artı ve eskilerini söyledim. 18 ay sonunda ve üstelik 1 sene önceki yılın üretimini zar zor bulur bulmaz aldı. Siz de gönlünüzde yatan bisikletleri söyleyin. Eksik ve fazlalarını elimizden geldiğince söyleyelim. Bisiklet yatırım aracı değildir. Ben hala 1992-1994 model 20 kiloluk thomisus umu bulsam da binsem diyorum. Onun verdiği keyifi çok az bisiklet verdi.

sahbaz061 ve Kuzey Ege bunu beğendi.