Cube Kullanıcıları Kulübü

wenom

Forum Bağımlısı
Tepki
672
İsim
rafet
Bisiklet
Diğer
@enqinHLC cube tam fiyat performans urunleri hem kaliteli hem muadillerinden ucuz cube iyi tercihdir

• Beğen
Tepkiler: enqinHLC
Scudo

wenom

Forum Bağımlısı
Tepki
672
İsim
rafet
Bisiklet
Diğer
@Onur İstanbul bu modele cok heveslendim gittim baktim vs ama kismet olmadi burda gorunce resmini cok sevindim tecrubelerinide paylasirsan guzel olur cunku touring cube modelleriyle ilgili forumda cok bilgi yok

wenom

Forum Bağımlısı
Tepki
672
İsim
rafet
Bisiklet
Diğer
Cube bence parasini en iyi hak eden marka oldugunu dusunuyorum fiyat ve donanim olarak diger markalarla kiyasla hemde alman

Tepki
92
İsim
Onur
Bisiklet
Cannondale
@wenom henuz tecrube aktaracak kadar binemedim :)
ancak on gobekten dinamosu ve farı gercekten cok guzel. arkadaki stop lambası da siz durduktan sonra bile belli bir sure yanmaya devam ediyor. kucuk kucuk ayrıntılar bisikleti daha cok sevmenizi saglıyor :p
110 kiloluk bir kullanıcı olarak evimden sahile inerken indigim bayırda 46km ile giderken fren performansına biraz yan gozle baksam da balataların oturması icin biraz daha sure verecegim :)
henuz rodaja gitmedim ancak rodajda da cok yapılacak birsey olmadıgını dusunuyorum. ilerleyen zamanlarda biraz daha uzun yollara cıkınca tekrar birseyler karalarım.

su an icin soyleyebilecegim tek sey "iyi ki bu bisikleti almısım" :cool:

• Beğen
Tepkiler: wenom

wenom

Forum Bağımlısı
Tepki
672
İsim
rafet
Bisiklet
Diğer
@Onur İstanbul bende dogru secim oldugunu dusunuyorum nerden nekadara aldiniz?

Tepki
92
İsim
Onur
Bisiklet
Cannondale
kadıkoy accell den aldık ama fiyat durumu biraz karısık :D

iki bisiklet ve nakit aldıgımız icin pazarlıgı sıkı yaptık ancak benimki kaca geldi tam olarak bilemiyorum :p

Tepki
92
İsim
Onur
Bisiklet
Cannondale
tesekkurler @wenom

evet arkadasımla bereber aldık :) o da town ı begendi.
artık ikimiz de mutlu mesut cube buyutuyoruz :p

• Beğen
Tepkiler: wenom

wenom

Forum Bağımlısı
Tepki
672
İsim
rafet
Bisiklet
Diğer
@Onur İstanbul supersiniz iyi tercihler olmus pisman olmazsiniz bende delhipro ile sl touringle ilgilenmisdim hatta delhipro test surusude yapmisdim ama sonra vsf de karar kildim kismet boyleymis:)

• Beğen
Tepkiler: Onur İstanbul

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Esimin sayesinde bebegimin hikayesi sona erdi ama satirmasinin bir nedeni varmis :). Artik o yok kala kala hatira olarak masa, jant seti, arka aktarici, sele ile seleborusu ve gidon ile gidon bogazi kaldi.:agla: Parcalayip satarken icim kan agladi.

1.jpg

Az kahrimi cekmemisti...
34.JPG
150.JPG

wenom

Forum Bağımlısı
Tepki
672
İsim
rafet
Bisiklet
Diğer
@Murat Cömez
Yazik olmus:(

idrisarici

Daimi Üye
Tepki
107
İsim
İdris ARICI
Bisiklet
Giant
Mail attım gönderim için adres istediler. Bakalım bekliyoruz.
Bu arada arkadaşlar bir şey daha danışmak istiyorum. Bisikletime kron marka düz alu bir maşa taktım. Fakat deneme sürüşlerinde açıkçası pek güven vermedi ve özellikle bozuk yollarda esnemesi tedirginlik yarattı. Marka bu modellerinde çoğunlukla 63 cm lik suntour maşa kullanıyor. Acaba ben de amortisörlü maşa takıp mı kullansam?

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@wenom
Yapmak bir sey ok.

Tepki
3
İsim
Ahmet Gökhan GÖKDEMİR
Bisiklet
Cube
Cube mi aldım.Travel RF.Aranıza katıldım.Fakat bir problemim var.Ön teker diske sürtüyor.Forumdaki teknikleri denedim fakat olmadı.

rainbow22

Üye
Tepki
10
İsim
Bülent U.
Bisiklet
Cube
@agokhangokdemir
Bende de aynı problem olmuştu ilk aldığımda.
Diskin kaliperini gevşetip fren sıkılıyken kaliperi sıkınca düzelmişti.
Zaten gevşetince sürten kısmın aksine elinle itip sıkarsan düzliyor

• Beğen
Tepkiler: agokhangokdemir

Leventİ

Aktif Üye
Tepki
91
İsim
Levent
Bisiklet
Cube
@agokhangokdemir kaliperi gevşetip freni sıkarak tekrar kaliperi sıkma yöntemi her zaman işe yaramıyor. Bazen bir kaç kez tekrar etmek gerekiyor düzelmesi için. Benim tecrübeme göre şu yöntem daha garanti. Kaliperi gevşetiyorsunuz, her iki taraftan da balata ve disk arasına boşluk oluşturmak için birer parça kalın kağıt sıkıştırıyorsunuz. Bu kalın bi kağıt olabilir veya kalın kağıt yoksa normal bi kağıdı 4 kat yaparak kullanabilirsiniz. Her iki taraftan da kağıtları sıkıştırdıktan sonra freni sıkarak kaliperin cıvatalarını sıkıyoruz. Kağıtları çıkarıyoruz ve sürtme problemi kalmıyor. Bu iş için satılan metal şim plakalar da var ama gerek yok kağıtla da oluyor.