CUBE AİM 2010 mu yoksa TREK 3900 DİSC mi? Sizce hangisini almalıyım?

Tepki
0
arkadaşlar 2 tane bisiklet beğendim aynı fiyat aralığında sayılırlar..

Cube AİM 2010 Red-White;

(link)

Trek 3900 Special Edition Matte White;

(link)

sizce hangisini almalıyım.. nedenleriyle beraber görüşlerinizi alırsam cok sevineceğim.. yardımlarınızı bekliyorum.:)

Scudo

THE ROCK

Üye
Tepki
23
Ekipmana göre TREK gibi duruyor .Zaten CUBE bu ekipmanla 13.3 kg (v fren ile) ağır gibi geldi bana.

Tepki
0
@THE ROCK

ben ilk gördüğümde cok sevdim trek'i hem renk olarak hem ekipman olarak.. ve de ayrıca bi lance armstrong fanı olarak ona yıllarca hizmet etmiş trek kullanmak daha ağır basıyor :)

fakat tabii ki hangisi iyi ise sonuç olarak o olacak.. görüşleriniz için teşekkür ederim, detay vererek anlatmışsınız, saolun..

diğer arkadaslarda görüşlerini belirtirlerse kararımı vereceğim..

Selim Üsel

Forum Bağımlısı
Tepki
1.464
Tercihinizi bana kalırsa içinizden geçene göre yapın.
Çünkü;
Ağrılık olarak Trek 3900 ün Cube AIM dan çok farklı olduğunu düşünmüyorum. Trek de 13 kg civarındadır muhtemelen. Özelliklere bakılırsa disk fren farkı haricinde birbirlerine yakın.

Tepki
0
@Selim Üsel

ağırlık benim cok da göz önünde bulundurduğum birşey değil aslına bakılırsa.. daha çok disc fren konusu önemli gibi duruyor.. aralarında ne gibi bir kullanış farkı olur sizce? bir de benim boyum 1.73 kaç inc kadro boyu bana uygun olur?

Tepki
0
başka yorumu olan, karar vermeme yardımcı görüşü olan kimse yokmu ?? :)

disc fren yüzünden trek bariz önde gibi suan..

Selim Üsel

Forum Bağımlısı
Tepki
1.464
Disk fren alternatifi açıkçası hidrolik olmadığı için çok farklı bir durum yaratmayacaktır. Ancak yinede tercih sebebi olabilir.
Benim tercihimi sorarsanız ben Trek derim.

erdem öncel

Daimi Üye
Tepki
149
Bisiklet
Trek
@Ekrem Türkkan

bacak içi boyunuzu ölçmeniz gerekiyor. bunlar dağ bisikleti için

eğer kadro C-T mesafesini ölçü olarak kullanıyorsa (örneğin trek bu ölçüyü kullanmış)
bacakici x 0,67 - 10cm

eğer kadro C-C mesafesini ölçü olarak kullanıyorsa:
bacakici x 0,65 - 10cm

bu çıkan ölçüler cm cinsinden bunu inçe çevirmek için sonucu 2,54'e bölün inç cinsinden kadro ölçüsünü verecektir.

bir diğer nokta da bir diğer nokta da ayakta durma yüksekliğinin (standover height) sizin bacak içi ölçünüzden 8-10 cm (dağ bisikletleri için en az 5 cm) kısa olmasına dikkat edin.

Koray Oral

Üye
Tepki
14
Bisiklet
Corratec
@Ekrem Türkkan
Bundan önce ki bisikletim Trek 3900'dü V frenli olan modeldi . Bende Trek önerebilirim . 1 yıl boyunca kullandım ve çok memnun kaldım .

mehmet özata

Daimi Üye
Tepki
124
Bisiklet
Trek
bende trek diyorum o fiyatına göre ekipmanı süper ve trek kalitesi sonuçta.

Tepki
0
valla bu kadar bilgi ve trek denişinden sonra kararımı verdim hatta aparatlarına dahi baktım.. bisiklet + accessories 1500 civarı olacak sanırım :)

herkese yardımları için teşekkür ederim.. değerli yorumlarınızı paylaşıp bana yardımcı oldunuz saolun.