Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

CUBE acid 2014 vs CUBE attention sl

Konu, 'Cube' kısmında ahmet can sahin tarafından paylaşıldı.

1. ahmet can sahin

ahmet can sahin Aktif Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Arkadaşlar,abiler son noktaya geldim sayılır, bugün yarın iki modelden birini satın alacağım.Fakat sormak istediğim birşey var.

Cube acid 29er modelinde havalı maşa mevcut Rock Shox Recon siver air 100mm
    http://www.cube.eu/uk/bikes/mtb-hardtail/acid/acid-29-grey-white/

Cube attention 29er modelinde yaylı maşa mevcut Rock Shox xc 28
    http://www.cube.eu/uk/bikes/mtb-hardtail/attention/attention-sl-29-black-white/

Renkleri dışında diğer tüm aksamları birebir aynı.Attention sl modeli 2500 TL, Acid modeli 2750 TL ve benim max butcem 2500 TL.Aradaki farkı bi şekilde hallet kesinlikle acid modelini mi al dersiniz yoksa attention sl modeli senin işini görür mü dersiniz.

kullanım amacım %70 asfalt.Daha önce havalı maşası olan bisiklet kullanmadığım için sağladığı konforun bu fiyat farkına değeceği konusunda kararsızım.
    Yardımcı olursanız çok sevinirim

2. Murat Alaaddinoğlu

Murat Alaaddinoğlu Aktif Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Acid modeli tabikide her yönden daha üstün aktarıcılar olsun recon maşa olsun. Bu arada nerden buldun özel mesaj atarsan sevinirim eğer ben ghost se 2950 almamış olsa düşünebilirdim ama cube hakkında açıkcası bilgim yok pek :))

3. ahmet can sahin

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Hocam maşa dışında bi fark bulunmuyor aralarında.Zaten ricam bu yönde şartları zorlayıp bu farkı kapatıp havalı maşa tercihinde bulunmalımıyım?

4. Murat Alaaddinoğlu

Murat Alaaddinoğlu Aktif Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
  5. ahmet can sahin

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bisikletin hayırlı olsun :) Aslında birine öneride bulunacak olsam bende havalı maşa öneririm elbet fakat benim demek istediğim şudur.Bütçemi çok çok zorladım 2500 TL ye çıktım şu aşamada 250 TL daha arttırmak beni çok zorlayacak biraz daha zaman alacak, bekleyeceğim tadım kaçacak vs. Yani buna değer mi? kullanan arkadaşlardan,abilerden bu konuda yardım istiyorum

6. ahmet can sahin

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    yardım forumdaşlar

7. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Eğer kesin ikisinden birini alacaksan hem amortisörü daha üst model olan hem de daha hafif olan(amortisör kaynaklı) modeli tercih et...

8. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Merhaba, dediğiniz gibi aradaki tek fark süspansiyon. Bana kalırsa 250 lira için Acid 29'u alırım kaliteli bir maşası var 500 gram fark yaratıyor yaklaşık. Konfor olarak bence değer havalı Youtube'dan yaylı ve havalı maşaların karşılaştırma videolarına bakabilirsiniz.
    Fakat bana göre esas konu siz bu bisikleti %70 asfaltta kullanacağım diyorsunuz %70 asfaltta kullanım için 29er bisiklet bakmanızı pek önermem.

Onun yerine ben böyle bir model bakarım (http://www.cube.eu/uk/bikes/tour/nature/nature-pro-men-white-grey-anthrazit/)
    Asfaltta %100 garanti veririm Acid 29'a göre çok daha rahat kullanım sağlar, belli bir seviyeye kadar taşa toprağa da sıkıntısız girersiniz.

9. ahmet can sahin

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Tur bisikleti düşünmüyorum asfalt dediğim şehir içinde yada şehir dışı kısa mesafeler onun dışında arazide az zaman geçireceğim bisikleti hiç hırpalamayacağım anlamına gelmiyor.Bu yüzden bu konuda bi seçim karmaşası yaşamıyorum.Daha önce bisiklet kullanan biri olarak en azından ihtiyacım olan bisikleti kendim belirleyebilme yetkinliğine sahibim diye düşünüyorum.
    Maşa konusunda teşekkür ederim dediğin gibi youtube dan izledim karşılaştrdım pek birşey anlayamadım bunu havalı ve yaylı maşa kullanan arkadaşlara danışmak gerekecek.