CST Traveller 26x1.15 City Classic (TEST)

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
@Hakan Yazman

Lastikler ince olduğunda içindeki hava basıncı fazla da olsa, bisikletin ve binen kişinin ağırlığına bağlı olarak çukur ve tümsekler 1,15 lastikli bisikletlerin jantlarına zarar veriyorlar. Jantlar sağlamda olsa (195'lik lastiklere oranla) 115'lik lastikler çukurla karşılaşıldığında sanki yerle temas ediyorlar.
Ben 87 kiloyum, downhill tarzı bisikletim 15 kilo birde olayı bu yönden değerlendirmek gerekiyor.

http://www.resimkalesi.com/./data/media/32/PH_56.jpg

http://www.resimkalesi.com/./data/media/56/01112008201.gif

Scudo

Ali Emre Akcan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.264
Bisiklet
Scott
hakancım benim sedonada 1,75 schwalbe maraton var cst alıcam ama disk frenlerle bir uyuşmazlık söz konusu olurmu yani frenleme olayı kötüye gidermi bi de olaya disk fren açısından yorum getirirsen mutlu olurum teşekkürler

Alp Aslan

Forum Bağımlısı
Tepki
4.150
Bisiklet
Cannondale
@Hakan Yazman
Evet Hakan arkadaşımıza katılıyor olmakla beraber onun tavsiyesi ile bu lastiği almıştım ve daha öncede yazdığım üzere hem kalın lastik kullandım hem 1.5 lik kullandım ama ciddi bir fark oluşmamıştı ancak 1.15 den her anlamda çok memnun kalmıştım,saygılarımla

• Beğen
Tepkiler: Hakan Yazman

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
@suzunkopru

Merhaba kilonuzun çok yüksek olduğunu düşünmüyorum bu kullanım için, bisikletinizin dh olması şokları daha iyi emeceğinden cant setini daha iyi koruyacaktır. Ben cant setinin zayıf olmasına veya kullanım tarzına odaklanırdım cantların zarar görmesi açısından, elbette bütün bisikletler sert çukurlardan korunmalıdır, zaten ilk sayfadaki yazımda da bu lastikler açısından dikkat edilmesi gereken kullanım şekli için uyarmıştım, onun dışında ben 80+ kilo dönemlerimde amortisörsüz bir bisikletle oldukça agresif olarak kullandım ancak bir cant zararı görmemişimdir.
Selamlar
Hakan Yazman

• Beğen
Tepkiler: suzunkopru

cosworth

Üye
Tepki
89
arkadaşlar bu gün bu lastiğin 1.90lığını aldım ilk slick lastiğim bunuda hemen belirteyim tiago 2.10dan geçtim bana baya bi konforlu geldi.Bisiklet adeta kayıyo yolda. bide tiago 2.10 olmasına rağmen (hatta arkadaki 1.90 ön 2.10du) yeni cst 1.90lık lastiğin nerdeyse 2 katı.

Dediğim gibi baya konforlu bi lastik ses nerdeyse sıfır oldu. Lastiği taktıktan sonra arka frenimi takmamama rağmen sadece ön frenle bile fren mesafesi eskisinden çok daha iyi. Eski lastiğe göre pek yormuyoda taktırırken 10 km gidiste yeni lastiklerle gelişimden çok daha fazla yoruldum. Performansı 1.15 gibi değildir tabiki ama çokta yabana atmayın bence fiyatına göre oldukça iyi gibi geldi bana teki 15lira sadece başka bi markada çok daha fazla olurdu eminim

• Beğen

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
Merhabalar,

Kilo konusuna değinmişken benim yaz başından beri IRC advantage pro 1,50'luk lastik kullanıyorum. bisikletim sedona sd771 hardtail kadro ve yaklaşık 13 kilo. Bir de benim kilomda eklenirse ki 97 kiloyum lastiklere yaklaşık 112 kil civarı yük biniyor. Lastiğime maksimum miktarda hava basıyorum aksi taktirde jant yere çok yakın oluyor ve lastiğin yanaklarını kesmeye başlıyor. Bu sorun sadece arka lastiğimde var. Maksimum hava basınca da azıcık şişirilmiş gibi duruyor. Ben alıştım ama 1,15'lik lastik benim için gerçekten çok zor

• Beğen

cosworth

Üye
Tepki
89
arkadaşlar 1.90lığını aldım bu lastiğin hafiften arazide de kullanabilirmiyim sizce

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
@cosworth

Benim 1.15 ler toprakta gidebiliyor, sanırım 1.90 lar haydi haydi gider :rolleyes:
Hafif patika yollarda rahatlıkla kullanabilirsiniz diye düşünüyorum...

• Beğen
Tepkiler: cosworth

discocox

Daimi Üye
Tepki
116
bu lastiğin 1,90 lığını kullanan arkadaşlara bir sorum olacak; lastiğin diş yapısı ve deseni 1,15 lik ile aynımıdır , varsa resmini paylaşmak mümkünmüdür, teşekkürler

cosworth

Üye
Tepki
89
deseni tamamen aynı resim koyacaktım ama çok çamurlu şimdi desen falan belli olmuyo:)

bryant

Daimi Üye
Tepki
88
verdiğin bilgiler için tşk ederim gerçekten güzel lastik geziler için ideal gibi görünüyor

• Beğen

kocak04

Forum Demirbaşı
Tepki
283
İsim
Onur
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Diğer
Test için gerçekten teşekkürler.Bende bundan sonra okula bisiklet ile gitmeyi düşünüyorum.Asfalt yolda bu lastikleri kullanmak istiyorum.İnternette biraz araştırma yaptım fakat satan bir yer bulamadım.Acaba nereden temin edebiliriz?

• Beğen

kocak04

Forum Demirbaşı
Tepki
283
İsim
Onur
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Diğer
Yok mu yardımcı olabilecek kimse?

Mehmet Boran

Forum Bağımlısı
Tepki
663
İstanbul Küçükyalı Tandem Bisiklet'in elinde mevcuttu bir ara şansını dene bir istersen.

• Beğen
Tepkiler: kocak04

yaminkutlu

Forum Demirbaşı
Tepki
748
@kocak04

ankara performans bisiklette var. ben 3 gün ünce 4 adet aldım. fiyatı 20 tl. indirim yaparlar biraz sanırım ama 14 15 tl ye biraz zor. yenimhalle çarşı caddesinde. tadilat vardı ama yine de satış var. bisikleti hafifletme konusunda kadrodan sonra ilk sırada lastikler bence...

• Beğen

yaminkutlu

Forum Demirbaşı
Tepki
748
aklıma takılan bişey vardı. lastiğin dış çapı genelde kullandığımız lastiklerinkinden oldukça düşük. yani taktığınızda göreceksiniz ki bisikletiniz yere yaklaşmış olacak. fizik kanununa göre daha fazla pedal çevirmemiz gerekmez mi 1.95 yada bu civar dış çapa sahip lastiklere göre! etkisi ne kadar oluyor onu merak ediyorum. kadans açısından

• Beğen
Tepkiler: Dinazoro

kocak04

Forum Demirbaşı
Tepki
283
İsim
Onur
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Diğer
@yaminkutlu

Teşekkürler İzmir de bulunuyorsunuz galiba.İnternet sitesine baktım şimdi yok.Siz nasıl aldınız? Telefonlamı sipariş verdiniz?

yaminkutlu

Forum Demirbaşı
Tepki
748
@kocak04

ben aslen ankaralıyım.izmirde öğrenciyim. gelirken aldım. performans bisiklette iç dış 25 tl. ben param yetmediğinden sadece dış aldım. 17.5 tl den 4 adet aldım. telefonla siparişte de yardımcı olacağına eminim. sahibi çok iyi ve cana yakın biri. umarım ben de burada iç lastik bulurum.

• Beğen