Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

cst traveller 1.15

Konu, 'Tekerlekler' kısmında observer tarafından paylaşıldı.

1. observer

observer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    şu an itibari ile kargo yoluyla bir çift cst traveller 1.15 ve bir çift btwin 1.0-1.5 iç lastik almış bulunmaktayım.elime geçince detaylı bir test yazısı hazırlayacağım.kargolar mng kargo ve yurt içi kargo acaba ne zaman elimde olur?

2. Ahmet Ayaz

Ahmet Ayaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    tahminen salı günü.

3. observer

observer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    cok gec ya :-[

4. observer

observer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    acaba lastik değiştirme işlemini nasıl yapabilirim ön taraf kolay quick releas leri çıkarıyorum jantı alıyorum levyeleri takıyorum(levye yok yerine sert plastik kaşık vb. bir şey kullansam sorun olur mu?) dış lastik iç lastik çıkarıyorum. yeni dışın içine yeni içi koyuyorum biraz şişiriyorum şekil alıyor janta takıyorum levye yardımı ile yerleştirip qr parçalarını çıkarttığım sırada takıyorum.ama asıl sorun arka tarafta ilk vidayı anahtarla açacağım.sonra ruble sorunu var orayı nasıl çıkaracağım.sonra aynı şekilde lastikleri çıkaracağım.jantı takacağım fakat rubleyi nasıl geri monte edeceğim?
    ve son olarak piyasada 24 tanesi 1 tl ye satılan yamalar ile 10 tanesi 7 liraya satılanlar arasındaki fark nedir?

5. GLN

GLN Onursal Üye

Seviye:
    Ne demek istediğinizi anlamadım lastik değiştirirken rubleyi sökmeye gerek yokki.

observer bunu beğendi.
  6. observer

observer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    fren bacaklari cikcak sonra ruble.cik micak mi toksa rubleye.ellemeye.hic mi gerek yok?

7. GLN

GLN Onursal Üye

Seviye:
    En iyisi bir tamirciye gitmeniz bence :)

observer bunu beğendi.
  8. observer

observer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    evet arkadaşlar dış lastik geldi ancak bu gün saat 16:00 yı biraz geçe decathlondan aradılar ben 1.00-1.50 lastik istemiştim ancak ilana yanlış foto koymuşlar ondan teyit ettirmek için aramışlar benim istediğimin 1.00 olduğunu söyledim ve şimdilik elimizde yok dediler hafta içi elimde olur mu dediğimde çalışırız dediler inşallah iyi çalışırlarda 1 mayısta asfaltı ağlatırız :)
    resimlere gelelim heyecandan titreterek çetim özür dilerim :)
    lastiğe genel bir bakış
    hakan abimizinde dediği gibi lastik 4 mevsim
    önerilen basınç 40-80 psi ben galiba arkaya 75 öne 70 basacağım :)
    ve lastiğimizin boyutu 26X1.15
    lastiğin inceliğini belirten bir foto
    lastiğin takım aşamasında ayrıntılı foto bilgiler ve 1 haftalık test sürüşünden sonra test yazısınıda yayınlayacağım.

9. erdem ozan yılmaz

erdem ozan yılmaz Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Lastiği nereden aldınız acaba?

10. observer

observer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    arkadaşlar lastiği taktıktan sonra sonra patlak sorunu yaşamak istemiyorum(olacaksada her 50 km de bir olmasın) sadece asfaltta kullanacağım.patlak önleyici şerit ve sıvı dışında ne yapmalıyım?eski iç lastikleri kesip araya koyuyum mu? janta elektrik bantı çekenleri gördüm acaba o ne işe yarar?

11. Semih_ÇELİK

Semih_ÇELİK Forum Bağımlısı

Seviye:
    janta çekilen bant tel yuvalarına iç lastik girip delinip patlamasın diye. eski iç lastiği kesip ara katman yapmak kesinlikle %10 dan daha fazla işe yaramıyor deneme bile. patlak sevmiyosan tek çözüm yolun sıvı koymak heleki cst ile tahminimce bol patlak yaşarsın.

observer bunu beğendi.
  12. observer

observer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    tesekkurler.bu arada havayi brnzincide basacagim elomdeki pompa 80 e kadar basiyor ama gostergesi yok(acaba ne ladar sistiginis nasil anlsriz elle sikip bakma olur mu dag ladtiklerime 40 basinca ras gibi oluodu bunda 40 da surupmez bile galiba :-D ) acaba arkaya 80 one 72 bassam cok mu olur arka 75 on 68 gibisinden daha mi iyi olur?

13. Semih_ÇELİK

Semih_ÇELİK Forum Bağımlısı

Seviye:
    onu sen kendi kilona göre ve biraz deniyerek anlarsın ben 1.35 lastiğe 75 kg yim 85 hava basıyorum sen önce arkaya 70 önede 70 bas bisiklet yürümüyo yada cok yere yapısıyor gibi olursa yükseltirsin kaç basdıgını görmek icin petrolden baska yerde basmakda çare yok el pompası ile 50 60 dan fazla basmak sıkıntılı oluyor.

14. observer

observer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    tesekkurler. o zaman soyle bir soru sorayim. on arka 80 psi bassam mi daha hizli olur ;arka 80 on 72 bassam mi daha hizli olur?

15. observer

observer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    DECATHLON'A HAYIR!!!
    26 nisan cuma günü 1 çift 1 inç iç lastik siparişi verdim.pazartesi günü beni aradılar ürün fotoğraf uyuşmazlığı var acaba siz 1 inç mi 1.25 inç mi sipariş ettiniz diye sordular 1 inç dedim.tmm dediler.ürün şu an stoklarda yok ama bu hafta içi ürün size ulaşır dediler.1 mayıs çarşamba günü arkadaşlara sözüm var sürceğiz o güne kadar elimde olması gerekiyor dedim.çarşamba elinize gelebilir ama perşembe kesin dediler.salı günü okul dönüşü aradım 5 gibi sordum son durum nedir.yarın gelcek mi dedim.yarın yani çrşmba günü kargolar çalışmıyor perşembe kargoya veririz.mng kargonun ist-ank mesafesi 1 gün perşembe bilemediniz kesin cuma elinizde olur dediler.bekledim perşembe günü elime geldim boş ver yarın zaten kesin dedim.bu gün geldim okuldan babama sordum ne gelen var ne giden kargo deneb nir şey yok yarım saat kadar önce aradım sordum.ürün tedariğinde sıkıntı yaşıyoruz bu gün bisiklet departmanından arkadaşlar yok yarın kargo ya yollar ya cumartesi ya da pazartesi elinizde olur dediler ve cümle tam biterken 1dk. yarında bisikletçi arkadaşlar yok ürünü pazartesi günü kargoya vereceğiz!!!!!
    ve tabi ben artık pffffffffff
    sizce ne yapmam gerekiyor satışı iptal etsem başka yerde bulamadım 1 inç iç lastik benin anlamadığım salı günü ürün elimizde perşembe yollayacağız diyolar ancak bu gün dediklerine göre ortada daha ürün de yok?