CST marka lastik dikkat!

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
Cst iç lastik aldım (link) üç tane. tekerde zefal patlak koruyucu da var. ilki patladı. tamir ettim Topeak Hazır Lastik Yaması Rescue Box kullanarak. Açıldı. Yine yapıştırdım. Yine açıldı. Attım. İkinciyi taktım. Patladı. Attım. Üçüncüyü taktım. Patladı. Aynı yapıştırıcı ile yapıştırdım. Tutmadı. Tabii bu patlama ve değiştirmeler bi kaç ay içinde oldu hemen ardı ardına değil. Şimdi yeni bir iç lastik alacağım bunu düşünüyorum: (link). edit: ürün bulunmamaktadır diyor yeni baktım. Lastik tavsiyesine de açığım.

ama CST marka asla. Peki neden?

Üç lastik de aynı şekilde patladı. Lastikte böyle çizgi gibi şekiller var. Oradan açılma yapıyor bir süre sonra. Ya üretim hatası. Ama üç lastikte de aynı üretim hatası olur mu? Ya da bu marka böyle bi şey.

Dikkatli olun diye paylaşmak istedim. Bir sürü sıkıntı yaşattı bana.

bir de bisiklet ghost trekking 1300. Bisikletin orijinal üzerinde gelen iç lastikte şu ölçü ve rakamlar var. Bisikletimin iç lastik ölçüsü tam olarak nedir? Hangi ölçüde iç lastik almalıyım?

3.jpg
Ashampoo_Snap_2015.07.20_14h41m32s_001_.jpg
2 (2).jpg

• Beğen
Tepkiler: phoenix48
Scudo

osiosborn

Aktif Üye
Tepki
151
İsim
Onur Ö.
Bisiklet
Trek
Hocam 47'lik lastiğe 35'lik lastik takmışsınız ondan patlamıştır. Yani lastiği gereğinden fazla şişiriyorunuz muhtemelen.

Dış lastiğinizin boyutunu söylerseniz doğru ölçüde lastik için yardımcı olabilirim. Lastiğin üzerinde yazar.

emrejon

Aktif Üye
Tepki
156
İsim
emre özciftci
Bisiklet
Fuji
Lastik capi ile alakslasi yok ama hazir yamalar zaten sıkıntılı tutmuyo ben bisikletciden 30 tane yama arti yapiştiricisini 5 tl ye aldim 1cm lik patlagi bile kapatabiliyo hemde zimparaliyosun ya daha iyi yapistiriyo

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
benimde maxxis ranchero lastiklerim var. çok yumuşak oldukları için kolay patlıyo. iç lastiğim de maxxis ultra layt. son 1 ayı saymazsa ondan önce üst üste patladığı da oldu. ama solüyonlu yama hemen tutuyor kaçırmıyor. sana solüsyonlu yama ve slime sıvı öneriyorum.

mhd

Daimi Üye
Tepki
282
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
@emrejon
Merhaba,
5 TL ye 30 yama + yapıştırıcıyı hangi bisikletçi den aldınız? Çok uygun fiyata almışsınız.

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@mhd
(link)
bunu 3 liraya aldım. arkadaşım lastikçi dükkanı olduğu içinde yamaları ona geliş fiyatına aldım 24 lüsü 1.5 liramıydı neydi baya oldu.
5 tl ye de 30yama solüsyon olarak paket de satılıyo bazı bisikletçilerde

Tepki
7
Bisiklet
Bianchi
İç lastiğin hiçbir suçu yok senin iç lastiklerini z liner kesmiş. Z linerı takarken düzgün bir şekilde takman lazım. Yama konusunda ise yama yapmayı bilmediğin için yama tutmuyor.

mhd

Daimi Üye
Tepki
282
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
@chnkrmz

Teşekkür ederim.

emrejon

Aktif Üye
Tepki
156
İsim
emre özciftci
Bisiklet
Fuji
@mhd mahalle arasindaki bisikletciden aldim bide bu buyuk patlaklar icin motorcularin kullandigi yamalar var onlarda cok iyi bi ara onlardan almistim kucuk patlaklarda yamayi kesip.kullaniyodum