CST Lastikleri nasıl bilirsiniz?

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
@mehmetlevent

Schwalbe marahton 2 çift kullandım 1500 km de 10 dan fazla patladı belki daha fazla sayısını unuttum ve katlanır korumasız maxislerden çok ağırdı ve çok daha kalın görünüyordu ayrıca dişli olduğu için temizlemesi zor oluyordu Schwalbe 700.23 için konuşuyorum 2 kez yarıldı o lastikler yağmurda bir iki kere yavaş giderken yere yapıştım lastiklere güvenerek. maxis 700.25 kullandım yarı yarı ya daha inceydi bu çok methedilen Schwalbe lerden ve tek yarılan lastiklerim Schwalbe oldu 5 çift farklı marka lastik kullandım parasını en haketmeyen Schwalbe bence

daha sonra yine korumasız mavic kullandım yol tutuşu falan hiç bir farkı yok hızlanması gerçekten Schwalbe lerden çok daha iyi lastik değiştirince başka bir bisiklete bindiğinizi sanıyorsunuz. daha sonra 1 kaç farklı continental denedimmonları fazla kullanmadım o yuzden yorum yapamıcam

cst kullanıyorum ve memnunum bir defa patladı şimdilik ve yol tutuşu dönüşleri korkmadan hızlı alabiliyorum yalnız Schwalbeleri kullandığım gibi kullanıyorum çukura giriyorum akortu bozuyorum lastiği patlatıyorum lastik henüz yarılmadı bir kere patladı.

öyle hor da kullanmıyorum ne kadar dikkatli olursan ol yollar bozuk istanbulda her yer mazgal hadi mazgalları girmedin dikkat ettin her yer çukur bir gün geçtiğiniz yol ertesi gün çukur olmuş kentsel dönüşüm sayesinde kamyonlar yolları delik deşik yapmış gece daha önce geçtiğin yolda çukur oluyor hızlı giderken fark etmiyorsun giriyorsun caddede ışıklar yanmıyor çukura girince akort gidiyor lastik patlıyor akortu düzeltsen lastik pert oluyor yani hangi lastik olursa olsun dikkatli kullanıcaksın.

https://i.hizliresim.com/aXXD8R.jpg https://i.hizliresim.com/vZZLlR.jpg https://i.hizliresim.com/qEElaW.jpg

bu lastik konusu çok canımı sıkıyor 1.5 senedir 5 çift dış lastik pert ettim 1 günde 4 defa lastik patlattığım oldu

hatta bisikletçide lastikleri şişirip 2 km gidip lastiğin patladığı oluyordu o yuzden daha çok yazıcaklarım varda sonra yazarım

özellikle fenerbahçe dalyan sahil yolu arası ne zaman bisikletçiden çıksam sahil yolunda lastik tamir edrkn görebilirsiniz beni

en fazla 5 10 km giderim o sahilde hep orda lastik patlar aydosa çıkarım şile yoluna çıkarım bir kere otobanda lastik patlamadı sahil yollarından kentsel dönüşümün olduğu sokaklardan daha güüvenli otoban ve şile yolları...

https://i.hizliresim.com/yVVlrL.jpg

veledromda bile lastik patlattım ben daha 1 tur atamadan girer girmez patlamıştı belki de bende bir sorun vardır :D

fiyatlarınıda yazayım marathonların çiftine 250 vermiştim cstlerin çiftini 180 e aldım cstlerin en iyi modeliymiş. lastiklerin şeklinden ne hale geldiğini görebilirsiniz daha 250 km yapmadı bu lastikler yalnız daha hiç düşürmedi yol tutuşu iyi cstlerin

Scudo

musa33_mtb

Üye
Tepki
3
İsim
Musa Onur Dağ
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
CST`ler Bana Göre Yaz Lastiğidir.Yol Tutuşu kuru Zeminde İdare Eder Ama Islak Zeminde Drift Yapıyormuşcasına Kayıyor.Fakat Tüm Bunlara Rağmen Çok Uzun Ömürlüler Kolay Kolay Aşınmıyor.50 Km/H İle Gelip 20-30 Metre Kaydırmalar Yaparak Denemeler Yaptım:krnz::krnz:.Yazın kullanın Fakat Kışın Zor Durumda Olmadığınızda Kullanmayın.Ön Fren Sıkılmaya Gelmiyor.

• Beğen
Tepkiler: ErkinS.
Tepki
1
Bisiklet
Peugeot
Triban 520 üzerindeki Equinox lastikler 250 km içinde 2 kez patlayınca cst conquistare lastik aldim.Çifti 150 lira. Eps var lastiklerde(exceptional puncture system)siradisi patlak onleyici sistem demekmis ve cok memnunum.1000 km gecti daha lastigim patlamadı.

• Beğen
Tepkiler: Triban

aydın tuzersoy

Aktif Üye
Tepki
93
İsim
aydın
Bisiklet
Ümit
bir ay once cst sansemo zirhli lastik aldım hic patlamadı. kuru zemin iyide islak zeminde biraz dikkatli olmak lazım hic acimadan cam kiriklarının uzerinden geciyorum bana mısın demedi bugune kadar...S3010005.JPG

• Beğen

Tunafish

Daimi Üye
Tepki
352
Bisiklet
Scott
CST eskiden ceset diye dalga geçtiğim bir markaydı ki gerçekten o zamanlar ceset bir üründü. "DÜ" diyorum çünkü artık o zamanki CST ile bu sene piyasada bulunan CST ile aralarında çok fark var. Ceset gitti yerine si-es-ti geldi adeta. Sanırım bu durumu da Maxxis ile birleşmelerine borçluyuz.

Dağ bisikletimde bir dönem CST Ouster 26x2.10 kullandım, kışın mükemmeldi ama toprak kurumaya ve taş kum artmaya başlayınca çıkardım ki zaten bu kondisyon için çok uygun bir diş yapısına sahip değil. Birçok arkadaşıma Sensamo Master önerdim ve bir tanesi bile "tuna senin ebeni.... bu nasıl lastik böyle" demedi ve hepsi memnun. Mutlaka CST nin de alt seviye olup göreceli kötü ürünleri vardır ama ben şu ana kadar çevremden olumsuz bir dönüş almadım.

Bisiklet şoförü

Yoğurdun tikveşli si bisikletin 105 lisi
Tepki
380
İsim
Berk G.
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selam arkadaslar hazir konu cst iken su lastiğe bir bakar misiniz yorumunuz lazim
(link)
Hem.zirhli diyor hemde 170 gr diyor ne iş? 220 gr lastikler bile 250 tl nin ustunde fiyatlarda iken hem zirhli olup nasil boyle hafiftir ayrica cst markasinin yuksek fiyatli bir lastiği genelde ucuz lastikleri var oda kafa karistirmiyor degil

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
@Acemişoför neden hafif olduğunu bu linkteki 2.yoruma bakarak görebilirsin (link)
Fiyat ise herhalde indirimde olması yine aynı sebebe bağlıdır

badocan

Üye
Tepki
67
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Cst czar 700x23 aldım. Bir kere mazgala girdim, her iki lastik patlamasına rağmen dış lastiğin birinin şekli bozuldu ve pert oldu (yamuk dönüyor). Sanırım telsiz olmasından kaynaklanıyor. Ama lastiklerin yol tutuşu güzel..

• Beğen

chuck_schuldiner

Daimi Üye
Tepki
591
Başlığı okuyunca sanki rahmetli birinden bahsediyormuş gibi olmuş tövbe ya :D

İmam : Ey cemaat CST lastikleri nasıl bilirsiniz?

Cemaat : (Hep bir ağızdan) iyi biliriz.

İmam : Kömün Gitsin o halde :D

• Beğen
Tepkiler: Kadir Eskici

Tolga Özdemir

Gereksiz Üye
Tepki
2.090
İsim
Tolga Özdemir
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Cst'nin C1920 Platinum Protector 7 seviye zırhlı lastiğini kullanan var mı aranızda arkadaşlar ?

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Cst'nin C1920 Platinum Protector 7 seviye zırhlı lastiğini kullanan var mı aranızda arkadaşlar ?
Bir yıldır lastiği değiştirmedim. Bence büyük konfor. Gerçekten isminin hakkını veriyor. beher lastik 300-500 gram daha ağır olsun. Zaten bisiklet hızını alınca daha güzel ivme kazanıyor. Artık hafif diye diğer lastiklere bakmam bile. patlamasın yeter.

Tolga Özdemir

Gereksiz Üye
Tepki
2.090
İsim
Tolga Özdemir
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bir yıldır lastiği değiştirmedim. Bence büyük konfor. Gerçekten isminin hakkını veriyor. beher lastik 300-500 gram daha ağır olsun. Zaten bisiklet hızını alınca daha güzel ivme kazanıyor. Artık hafif diye diğer lastiklere bakmam bile. patlamasın yeter.
Bende marathon plus tour var abi. Tanesi 1 kilo kadardı yanlış hatırlamıyorsam. Bende seninle aynı kafadayım. Patlamasın fiyat performans olsun yeterli. Malum son zamlardan sonra schwalbelerin fiyatı uçtu gitti. Bunlarda uçmadan 1 çift alayım. Seneye kadar bendeki lastikler kullanılmaz hale gelse , direkt bu aldıklarımı takarım.

• Beğen
Tepkiler: mehmetsunu

Tolga Özdemir

Gereksiz Üye
Tepki
2.090
İsim
Tolga Özdemir
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
tur bisikletimde 700x38c ebatını yaklaşık 5000 km dir kullanıyorum. 1 kere olsun patlamadı. kesinlikle tavsiye ederim. başka lastik aramanıza gerek yok.
Teşekkürler abi. Saygılar, selamlar.

dgny.berke

Aktif Üye
Tepki
130
İsim
Berke Doğanay
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yerli bisiklet üreticilerinin fiyatı alçak tutmak amacıyla kullandıkları marka. Çocukların dağ bisikletlerinde sıkça bu markayı görürsünüz.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Merhaba, Salcano Astro MTB de denemek için bu lastiği almayı düşünüyorum. Olur diyen var olmaz diyen var ama fiyatı çok uygun 35 TL alıp bir denemek istiyorum. Bu lastik hakkında düşünceleriniz nedir çok mu kalitesiz, idare eder mi beni? (link)

İç lastik olarak da bunu düşünüyorum: (link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
700x38c lastiği 1 yıl boyunca 2k km (kış ve pandeminin başı hariç) kullandım ve hiç patlamadı. Son 2 ayda 2 kere patladı. Birisinde sertleşmiş diken girmiş diğerinde tel toka girmiş. Diğer lastikler de böyle mi bilmiyorum ama bunlar iyiydi. Benim bisiklette damak teli mi ne vardı o yüzden söküp takmak tam bir işkenceye dönmüştü. Zırhlı araç lastiği değil niye böyle diye ağlıyordum. Geçen hafta sattım bisikleti rahatladım. 😂

Bisiklet şoförü

Yoğurdun tikveşli si bisikletin 105 lisi
Tepki
380
İsim
Berk G.
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Her lastiğini bilmem ama yol bisikleti için correte kevlar lastik kullanıyorum uzun süredir yıpranıncada yine aynısını alıcam okadar memnunum ki ön yargı yapmıstım ama 2 yıldır kullanıyom cok begendim

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.204
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yerli bisiklet üreticilerinin fiyatı alçak tutmak amacıyla kullandıkları marka. Çocukların dağ bisikletlerinde sıkça bu markayı görürsünüz.
Yakında onu da göremeyeceğiz, markasız veya salcano yazan lastikleri göreceğiz sıklıkla.

• Üzgün
Tepkiler: dgny.berke

mrdadash

Aktif Üye
Tepki
213
İsim
Dadaş
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
CeSet adi uzerinde baska bir sey yazmiyorum ...