Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Cst all purpose lastikler ne iş?

Konu, 'Dağ Bisikleti / MTB / Mountain Bike' kısmında serge mersin tarafından paylaşıldı.

1. serge mersin

serge mersin Üye

Seviye:
    Selam arkadaşlar,
    BU dağ bisikleti işinde yeniyim.Her zaman çakıla,dikene girme hevesim vardı.Carraro race var bende nişanlıma da yeni sedona 701 aldım bizim burda(izmir) bisiklet yolunu az geçince kapalı kısımlar var kuş cennetinin,oraya kaçak giriş var telleri yırtmışlar.Genellikle orada böyle manisadan felan gelip kuzu kulağı,deniz böğrülcesi topluyor cingenler.Ben de bikaç kez Mtb muhabbeti olsun diye girdim.Benim bisiklet 2010 da aldım ona rağmen sık sık sürmeye yeni başladım.Şehirde ufak tefek sürüyordum anlıycağınız yeniden farkı yok.
    Asıl konuya gelelim şimdi bu Mtb tribine gireli çok az alıyor.3 kez felan yaptık.Yaptık yapmasına da lastikler ELEK oldu.Benim bi kere nişanlımın 3 kere lastik patladı.Bir de eve geliyoz ertesi gün patlıyor ole bişi.İkimizin de lastikler mtb lerin üstünde gelen fix lastikler.Ben çok anlamıyorum Cst all purpose bunlar.Araştırdım Cst iyi felan diye geçiyor.Schwalbe Black jack iyi deniyor forumda çok seçenek var.
    Ben istiyorum ki bu lastikler patlamasın..Lastiği mi değiştireyim yoksa Zefal Z Liner Patlak Önleyici Bant (MTB) çeksek lastiklere yeterli olur mu?Dün kafam çok bozuldu bu işe yani benim.Hababam patlıyor.
    Amaç olarak ben Kardio amaçlı kullanacağım.Kilo vercem bisiklet sayesinde.Gideceğim yollar ise surekli pedal çevirmek bayıyor ole mtb takılmak istiyorum yani lastik önerecekseniz Off road %75 düz sürüs %25 takılıcam o derece.Çünkü Off road farklı adele grupları çalışması açısından çok daha iyi,iç bacaklar,denge kasları hatta üst bedene bile etkisi var bir de ben doğayı seviyorum.

Not:Eskiden spor salonuna giderdim beslenme,antreman vs çok bilgim var.FOrumun o kısımlarını da kurcalayıp bişeyler paylaşmayı düşünüyorum.

2. sonerveozer

sonerveozer Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    selamlar,

öncelikle, "manisadan çingenler geliyodu" ve argo tarzı konuşman hoş olmamış sonuçta bu yazdıkların BF ailesini temsil ediyor,

yaşadığın sorunla ilgilide yapabileceğin; tubeless kitlerden alıp kullanabilirsin diken, tel vs. ile patlamaz tekerin, kesin çözümdür ancak sıfır dış lastik ve kit alman gerekecek.

serge mersin bunu beğendi.
  3. serge mersin

serge mersin Üye

Seviye:
    Yardım için teşekkürler.
    Öncelikle argo değil kısaltma kullandım biraz daha eğlenceli ve rahat bir forum olduğunu düşünerek.Gelen kişiler gerçekten çingenelerdi-hoş ki çingenelerle alıp veremediğim yok.Argo değil düzgün türkçe kullanmadığım konusunda uyarı varsa tek -e harfi ekleyebilirim.

Bahsedilen sistem için jantları da değiştirmek gerekiyor sanırım.Elimdekiler uyumlu mu acaba?Tamirat olarak düşününce de Slime sprey 20-30 defaya kadar onarıyor gibi bir bilgi okudum bir yerden.Spreyin de 20 lira olduğunu düşünürsek bayağı ekonomik oluyor.Dış lastik için bahsettiğim gibi %25 yol %75 off road olarak önerilecek marka hangileri uygundur?
    Ayrıca bu sprey olaylarında diyelim tekere diken girdi.Direk tamir mi oluyor?Benim anladığım bu.Böyle ise oraya giren dikene ne oluyor?Ya da dikeni söküp tekeri şişiriyoruz öyle mi tamir oluyor?

4. sonerveozer

sonerveozer Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    serge mersin bunu beğendi.