Crossride disc kullanıcıları

Hüsnü Deniz Kalaycı

Forum Bağımlısı
Tepki
187
İsim
Hüsnü Deniz Kalaycı
Bisiklet
Scott
Arkadaşlar yeni bir jant seti almaya karar verdim ve mavic crossride disc in fiyat performans oranını uygun gördüm. bu seti joes kit ile tubeless kullanmak gibi bi düşüncem var ne dersiniz?? birde bu crossride lar pekte hafif sayılmaz peki bu extra ağırlık bana sağlamlık ve rijitlik olarak geri dönermi?? özellikle kullanıcı yorumlarını bekliyorum şimdiden teşekkürler

Scudo

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Bir süre joe's tubeless kit ile Crossride Disc jant seti kullandım.. Gerçekten çok sağlam ve rijit bir jant seti.. Ayrıca crossride'ın üzerinde gelen orjinal jant bandı ile bile ekstra banda ihtiyaç duymadan tubeless yapabilirsiniz.. Sadece tubeless sibobun olduğu şerit ve sıvı yeterli olacaktır.. Fiyat/ performans oranı gerçekten çok yüksek tavsiye ederim..

kocak04

Forum Demirbaşı
Tepki
283
İsim
Onur
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Diğer
Aynı şekilde bende eski bir crossride disc kullanıcısı olarak tavsiye ederim.Ağırlık takıntınız yoksa gerçekten güzel ve akıcı bir set..Az telli oluşuda ayrı bir görsel güzellik.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ben de Crossride kullanıcısıyım (disc olmasa da) ve çok da memnunum. Fiyat-performans oranı gerçekten çok iyi olan bir set. Ama sağlamlığını zaman içinde göreceğiz. Bence güzel bir tercih yaptın Crossride'ı seçerek...

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Valla Nisan ayından beri bütün yarışlara girmiş ve hala da bu jantı sorunsuzca(akort-body) kullanan arkadaşlarım var :) Bu jantada sağlam diyemezsek sanırım çoğu janta diyemeyiz..

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Göker Derya

Samet Şenel

Forum Bağımlısı
Tepki
782
Bisiklet
Bisan
360 liraya bundan daha kaliteli bir jant seti bulunamaz diye düşünüyorum,akıcılıkları gerçekten iyi.Forumda jant setleri testi vardı en esnemez jantlardan biride crossride'lardı yanılmıyorsam.Yani lafın özü tavsiye ederim ;)

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
Bende Crossride disk kullanıcsıyım. Her iki bisikletimde de bu set mevcut. Gayet memnunum. Sağlamlık olarak bir sıkıntı çekmedim, 90 kiloya yakınım.

lizardking

Aktif Üye
Tepki
25
Merhaba Arkadşlar bende crossride almayı düşünüyorum ama kafamda bir soru işareti var şayet arka haznenin başına bişey gelirse 24 delikli disc arka hazne bulabilirmiyim ??

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
parça sıkıntısı mavic distribitoru olduğu sürece yok.
Crossland dcl kullanıyorum arka jant setinin sadece jantını Yeşil bisiklet Gürsel abi sayesinde getirttik. kendim ördüm jant setini kullanıyorum.

Başarılı bir set tavsiye ederim. tubeless jant setlerinde ağırlık 2. planda olmalı bence.

Kir-pi

Forum Bağımlısı
Tepki
229
Bisiklet
Cube
@Tarık Kalkan
Dediğiniz jant seti 1750 gr geliyor bende o jant setini düşünüyordumda.Şimdi crossride disk ile arasında kaldım.Herkes sağlamlığından şikayetçi yabancı forumlarda.Şuan kullandığım deore v göbek, alexrims ace-19 çember, taiwan telli setime göre baya farkedermi akıcılıkları?Hangisi daha esnemez ve akıcı olur?

lizardking

Aktif Üye
Tepki
25
Piyasada hep 32 ve 36 delikli hazneler var elimde 28 telli jant seti var rulmanlı göbekler arka göbekte problem var. tek bir yerde buldum orasıda takım olarak satıyor 70 tl civarı bende bununla uğraşmak yerine jant seti alayım dedim aklımda crossride var 24 telli. Nerde oldugunu hatırlamıyorum ama bir yerde okumuştum. Mavic göbek satışı yapmıyor denmişti. bu yüzden sormuştum herhangibi bişey olsa bulabilirmiyim.

Can Sonbay

Forum Bağımlısı
Tepki
315
Bisiklet
Giant
Tarık Kalkan ın yorumlarını bende araştırırken başkalarından çok duydum. Ve bende aynen Alex 100d+Revo Tel+XT göbekler e karar verdim. Fakat kullanmadığım için yorum yapamayacağım. Söyleyebileceğim tek şey parça sıkıntısı yaşamazsınız. Çünkü mavic in bütün telleri Kaçkar Bisiklet te mevcut.
Ancak benim de kararım Alex ten yana.

lizardking

Aktif Üye
Tepki
25
Kron xc 2000 2007 model in üzerindeki jant seti. Göbek boşta dönünce ses yapıyordu. Kardeşim bisikletci arkadaşıyla hazneyi söküp pas sökücü sıkmış içne şimdi ruble hazneyle beraber dönüyor desem yeridir.

http://images.gittigidiyor.com/1883/KRON-XC-2000-DAG-BISIKLETI-Disk-fren-HEDIYELER__18837063_0.jpg

Ahmet Göker Derya

Forum Demirbaşı
Tepki
451
@Tarık Kalkan

Crossride çemberleri oldukça sağlam,kaza vs gibi ekstrem durumlarla jantı test etmek ve sağlam değil demek anlamsız bence. Bunun tel sayısı ile alakası yok. Çünkü kaza durumunda nereye ne kadar yük geldiğini kimse bilemez. Sonuna kadar jantı bisiklet üzerinde zorlayan ve yamulttum diyen varsa amenna ancak kaza gibi durumları bence karıştırmayalım. Ben DT 4.2d çemberlerin crossride çemberlerinden biraz daha zayıf olduklarını gördüm. Ancak xc kullanımında kesinlikle sorun yaratmıyorlar. Üretimden kaynaklı zamanla sibop kenarından çatlaklar olabiliyor ancak bu da bir sorun teşkil etmiyor.
Crossride'ın zayıf yanları ağırlığı ve arka göbeğin body kısmının kullanıma bağlı olarak 5000-10000km aralığında bir zamanla aşınarak 50Euro civarı parça masrafının olması. Crossride alacak para ile alex xcr 100d çemberli xt göbekli bir set toplamak hem ömür hem de ağırlık avantajı açısından çok daha mantıklı. Taiwan tel kullananız dahi qr hariç max 1800gr'lık bir set oluyor.

• Beğen
Tepkiler: d.berkay

Kir-pi

Forum Bağımlısı
Tepki
229
Bisiklet
Cube
Yalnız aynı paraya gelmiyorki.Crossride erdoğanlarda 350 lira, xt göbekli revo telli set 489 liraya geliyor.Bu durumda sanki crossride daha cazip bir hale geliyor.

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Göker Derya

Ahmet Göker Derya

Forum Demirbaşı
Tepki
451
@kir-pi

Revo tel olacağını kim söyledi :) Taiwan telle dahi max 1800gr demiştim. Revo tel lüxe girer kategori dışı :D Şaka bir yana zaten disk uyumlu bir sette revo tel kullanımı biraz yalnış. Sorun çıkmasa dahi biraz esnek bir set oluyor. En azından arkada comp tel kullanmak gerekli çekiş arkada olduğu için.

Sinan Yorulmaz

Aktif Üye
Tepki
141
Ben bu jant seti ile ciddi bir kaza yaptım ve çok çok ufak bir çember yamukluğu kaldı geriye ve halen kullanılabilecek durumda. (Bir yükseltiden atlayıp öne kapaklandım ve 110 kiloluk ağırlığım belli bir noktaya bindi) Önceki DT Swiss 4.3 çemberim daha hafif bir yanal darbede kullanılamaz hale gelmişti.