Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Cross motor kaskımı yoksa bisiklet kaskımı

Konu, 'Giyim' kısmında Çağrı Yenilmez tarafından paylaşıldı.

1. Çağrı Yenilmez

Çağrı Yenilmez Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar merhaba bisikletimi toplmaya başladım birde kask alırsam fazla bi eksiğim kalmayacak şimdi kaskta ikileme düştüm bikere biskletten çok kötü düştüğüm için tam-yüz bi kask istiyorum ama tam yüz bisiklet kaskı bulamadım 1 tane gördüm oda biraz tuzluydu :( iki seçeneğim kaldı haliyle ya motosiklet kaskı ya da içime pek sinmeyerek bisiklet kaskı asıl soruma gelince cross kaskı bisikletin üstünde çok sırıtır mı yani sizin fikirlerinizi almak istedim alacağım kaskta şu tarz bir şey olacak [​IMG]

2. Ahmet Can Yakışır

Ahmet Can Yakışır Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    tam yüz korumalı kasklar ancak downhill yapan bisikletçiler tarafından kullanılıyor; yani düz yolda biraz abartılı kaçar ve evet, komik görünebilir :) yani milletimiz zaten tayta ve formaya bile yabancı, bir de fullface kask takarsanız yolda habire laf yiyen genç kızlarımızı çok iyi anlamaya başlarsınız :)

bir de bu kaskların havalandırması pek iyi olmuyor, neticede motor sürerken fazla bir faaliyet yok. ama bisiklet sürerken vücudun ürettiği aşırı miktardaki ısı en çok kafadan atılır, fullface kaskla buna engel olup sıcak çarpması yaşayabilirsiniz.

bu iki sebepten dolayı, bisiklet üzerinde yine bisiklet kaskı kullanmanız en sağlıklısı olacaktır :in:

bu arada bir arkadaşımın başından geçen bir olayı anlatayım; bizimkisi bir piknik alanından yukarılara tırmanmış ve en yüksek noktadan salmış kendini aşağı. epey bir aksiyonla, gayet yüksek bir hızda gidiyor. derken yol kenarından, ormanın içinden bir çocuk çıkmış önüne. kendisine doğru son sürat gelen, fullface kasklı bir yaratık görünce donup kalmış. bizimki de ona çarpmamak için manevra yapmaya çalışırken yol kenarındaki bankete düşmüş, oradan çıkamadan takla atıp bisikletini haşat etmiş.

demem o ki; insanlar öyle bir görüntüye karşı o kadar hazırlıksızlar ki, aniden karşılarına çıkınca şaşkınlıktan şok geçirip saçmalıyorlar. bisiklet kaskı yine daha bir insancıl duruyor, ve milletimiz en azından biraz daha aşina o görüntüye ;)

3. Çağrı Yenilmez

Çağrı Yenilmez Yeni Üye

Seviye:
    sonuç yarım kaska kaldık :) arkadaşınızda gerçekten talihsiz bir olay yaşamış

Ahmet Can Yakışır bunu beğendi.
  4. Ahmet Can Yakışır

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    hayırlı olsun, güle güle kullanın :) arkadaşıma da iletirim ;)

Çağrı Yenilmez bunu beğendi.
  5. Göktuğ ÖZEL

Göktuğ ÖZEL Aktif Üye

Seviye:
    Valla Cross kasklarına bende baktım da gercekten pahalılar... milletin ne diyeceğine bakmadan alacaktım.. fakat bütçeyi aşıyor =)

6. Çağrı Yenilmez

Çağrı Yenilmez Yeni Üye

Seviye:
    :) maalesef görüntüsüyle doğru orantılı fiyatları ama 40 liraya görmüştüm sahibinden de fazla üstüne düşmemiştim bi bak istersen

Göktuğ ÖZEL bunu beğendi.
  7. Ahmet Can Yakışır

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    kaskta ucuza kaçmak pek akıllı işi değil bence; sonuçta hayatımız sözkonusu ;)

8. Göktuğ ÖZEL

Göktuğ ÖZEL Aktif Üye

Seviye:
    KESİNLİKLE KATILIYORUM!! :) Ancak ya ucuza alcam ya hiç alamıcam :( bi tercih yapmam lazım yani ya ucuz da olsa kaskım olacak yada kasksız :( Ama size içtenlikle katılıyorum. Önemsemeniz için de cok teşekkür ediyorum! :rolleyes:

Ahmet Can Yakışır bunu beğendi.
  9. tunahan beyhan

tunahan beyhan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Konu üzerinden epey ara geçmiş fakat ben Cross kaskı takıyorum Hatta forumdada var satılık.Her gittiğim yerde insanlar size bakıyor denemek istiyorlar hatta 55 yaşında bir bayan bile denemek istemişti :) Havası başka oluyor kesinlikle birdaha hep cross kaskı alıcam :) Tavsiye ediyorum. 2 kasktanda elinizde bulunsun derim :)

Elbrus bunu beğendi.
  10. mustafa mimaroğlu

mustafa mimaroğlu Aktif Üye

Seviye:
    kanımca cross kaskları terletir kaliteli normal kaska devam