Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Cross Country Yarışlarda 29er Tercihi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında burakcan bangez tarafından paylaşıldı.

?

Xc de tercihiniz

1. 29er - 27,5er

85,7%
  2. 26er

14,3%
  1. burakcan bangez

burakcan bangez Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Uzun bir süre 29er MTB kullanıcı bulamamıştı kendisine ama son zamanlarda özellikle CrossCountry yarışlarda hard tail 29er mtb daha popüler olduğu söyleniyor. Ne oldu da birdenbire 29er yere göğe sığamaz oldu? Bugün cross country odaklı bir mtb almak istediğiniz zaman 29er mtb lerin aynı segment 26er mtb lere nazaran neredeyse 2 katı bir fiyat ile pazarda yer edindiğini göreceğiniz söylenmekte. Durum bu şekilde ise 26er hard tail mtb almak mantıksız bir hareket mi?

H.T bunu beğendi.
  2. H.T

H.T Forum Bağımlısı

Adı:
    Hasan
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    29un avantajli oldugu soylense de bunu biraz gelisen teknolojiye ve piyasaya yeni bir urun surup degisiklik yaratarak kar elde etmeyi amaclamaya baglamak lazim. Dediginize katiliyorum.ust seviye bir 26 mtb ile ayni donanima sahip 29u arasinsa daglar kadar fark var.İkinci el piyasasinda bile 26lar zor satiliyor.e tabi iphone 6s varken kim alsin 5si...

burakcan bangez bunu beğendi.
  3. hucumkedi

hucumkedi Üye

Adı:
    Batu Uçmak
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Sırasıyla 26, 29 ve son olarak 27.5 kullanmaktayım. Benim tavsiyem kesinlikle 27.5

4. Yusuf_AZE

Yusuf_AZE Yeni Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bende şu an bir tane mtb 29 ve bir tane mtb 26 var. Ikisi de ayni marka. Ve ozellikler yaklaşık aynı. Ama eger boştaysa kardeşimin 27,5 aynı marka ve MD mtb'sini kullaniyorum. "Ironi" :D

5. burakcan bangez

burakcan bangez Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Tamam 27,5 ama neden? Ben de 26 ve 29 kullandım. Arazi de muazzam bir fark görmemekle birlikte şehir içi kullanımda 29 daha tatminkardı. Ama kilo dezavantajı yadsınmayacak bir faktör. Hafif bir 29er bugün çok ciddi para dersek 26 nın kıvraklığı, hafif yapısı ve ekonomik uygunluğu semi pro çerçevede 26 yı bence bir adım önde yapar. Siz neden 29 u önermektesiniz?