Critical Mass İstanbul Avrupa yakası 10/12/2011

Murat Öz

Üye
Tepki
37
Critical Mass İstanbul Avrupa yakası 10/12/2011

10 Aralık Cumartesi

Taksim Meydanı 17:00

beklenen hava sıcaklığı; en düşük 6 derece, en yüksek 11 derece ve az bulutlu

görüşmek üzere

Scudo

Murat Öz

Üye
Tepki
37
biraz geç oldu ve kendi kendimi cevapliyor gibi olacak ama yinede turla ilgili bilgi
vermek istedim, yaklaşık 25 bisikletli katıldı, bunların yarısı başta almanya ve isveç olmak üzere, belçika ve fransa dandı, bütün sürüş gece yapıldı, önce ay tutulması ardından dolunay gerçekten keyifli oldu, ben daha önce ilk avrupa yakası CM ye katılmıştım bu da ikinci katılışım ve yine aynı güzergahtan gidildi(taksim-mecidiyeköy-barboros bulvarı-beşiktaş-karaköy sultanahmet meydanı...) avrupa yakası CM de aynen anadolu yakası gibi, ilk CM turundanda hangi güzergahdan gidildiyse hep aynısı tekrar ediliyor, kocaman bir şehirde yaşıyoruz gidilecek, gezilecek bir sürü yer var, bence artık şu monotonluktan kurtulunsa iyi olcak.. birde şu bütün şeritleri bazen tamamıyla kapatma olayı var(gerçi bu turda hemen hemen hiç olmadı) bazı zamanlarda ve şartlarda bir süreliğine iyi ama sürücülerle kavaga edecek, tartışacak boyutlara getirmek CM in amaçlarından biri olmamalı tam tersine onlarıda özendirecek şekilde stressiz ve sakince bir sürüş olmalı..
bence amaç bütün şeritleri kapatmak değil, bütün şeritleri doğal olarak kapatacak kadar insanı bisiklete özendirmek olmalıdır, bilmem bana katılırmısınız?

bu arada bu ayın son CM si yılbaşı gününe geliyor, katılabilirmiyim bilmiyorum ama çok eğlenceli geçeceğe benziyor...

yollarda, sokaklarda görüşmek üzere
kazasız bol bisikletli günler...