Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Criterium du Douphine 2012

Konu, 'Yol Bisikleti Yarışları' kısmında Okan Örs tarafından paylaşıldı.

1. Okan Örs

Okan Örs Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Geçtiğimiz hafta başladı.Roland Garros yayınları nedeniyle haftaiçi canlı yayın olmadı.Üç gündür akşamları özetler eurosport 1'de, canlı yayınlar ise eurosport 2'de.Yarın(c.tesi) ve pazar öğleden sonra eurosportta canlı yayınlar var.
    Fransa öncesi bütün favoriler burada diyebiliriz.Andy çok kötü izlenim veriyor.
    Dün 50.km lik bireysel zamana karşıda Wiggins Tony Martin'e bile 30 sn üzeri fark attı ve herkese(özellikle Cadel'e) gözdağı verdi.Tek kelime ile sıradışı koştu.
    Tv'de ki program linki aşağıda.(Türkiye saatidir:))

http://tr.eurosport.com/tvschedule.shtml

İyi seyirler...

Derya Keçeci ve levent sünger bunu beğendi.
  2. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Bütün dünya gibi ben de Wiggins'ın ve Schleck'in Tour de France performansını merak ediyorum . Bakalım hangisi daha başarılı olacak ? Onların başarısı antreman dünyasında yeni çığır açacak kesinlikle . Öncelikle Wiggins'ın bu kadar erken form tutması , 3 haftalık Fransa Turunda aynı başarıyı gösterip göstermeyeceği konusunda şüpheler doğuruyor . Bakalım baskıyı kaldırabilecek mi , daha önce hiç grand tur kazanmamış biri olarak tur kazanmak da kolay değil

Herşeyden önce Mental Seviyede hazır olması lazım . Ayrıca Sky takımı Cavendish'in sprintlerine mi çalışacak , Wiggins'a mı . Bence Cav katılmasa bütün takım Wiggins'a konsantre olur . Çok ilginç bir durum. Bu şekilde Wiggins'ın işi zor .

Andy Schleck için her ne kadar formsuz deseler de inanmıyorum . Zaten o zirveyi Fransa Turunda yapmak isteyecektir . Ayrıca BMC , Garmin , Team Movistar , Katusha , Rabobank , Liquigas çok kuvvetli geliyorlar

Bisiklet sporunda taktiğin çok üst düzeye çıktığı bir tur izleyeceğiz . Küçük zaman farkları birinciyi belli edecek ...

Okan Örs bunu beğendi.
  3. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Andy Schleck , bugünde 14 dk geri kaldı . Var bu işte bir numara . Bu kadar da formsuz olmasına imkan yok

4. Okan Örs

Okan Örs Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:

johan Bruyneel ile bir takım sıkıntıları olduğunu söylüyordu geçen gün eurosport spikerleri yanılmıyorsam.Belkide o yüzdendir.
    Dediğiniz gibi tura sayılı günler kala bu formsuzluk çok da normal gelmedi banada açıkçası...

5. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Andy Schleck , turu bırakmış . Nedeni ; zamana karşı yarışında geçirdiği kaza . Çok ilginç bir adam; daha dün "Bu sene yeteri kadar yarış bıraktım , ağrılara rağmen devam edeceğim" diyordu . Garip bir sporcu ,bilmece gibi . Contador'un yokluğunda daha rahat olması gerekirken çok baskı altına sokmuş kendini . İşin ilginç tarafı , bu derece üst düzey pro bir sporcunun , mental anlamda daha güçlü olması lazım . Dün başka , bugün başka konuşuyor . Bakalım Tour'da ne olacak ? Şaştım

6. Batuhan Ustaoğlu

Batuhan Ustaoğlu Aktif Üye

Seviye:
    Ne olursa olsun wigginsin tour da podyum gorecegini dusunuyorum.

Ama onceki yorumlarda arkadasinda dedigi gibi cavendish mi wiggins mi ?

Cavendishin sprintler icin trene ihtiyaci var. Trensiz bir cav cav degildir. Tren icinde tahmini 3-4 kisiye ihtiyac var. Eger onlar katilirsa wigginse dagda kim yardim edecek ?

Eger wigginsin dagci adamlari gelirse cavendishe kim yardim edecek ?

Andy ise en belirsiz taraf. İki etap ust uste 3 er dakika geri kaldi. Umarim saka yapiyorlardirda biz cok calistik tourda gostericez falan derler.

Basso formsuz. Nibali geri kaldi.
    Kreuziger tam hazir degil.
    Valvarde cezadan donecek ve cok antrenman yaptigi soyleniyor. İzledigim kadariyla cokta kotu degildi.

Bu sene wiggins disinda guclu sinyaller veren yok ve tahmin etmesi zor diye dusunuyorum. Surpriz etap galibiyetleri olacak buyuk ihtimal

7. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Nibali , bugün 9 dk geri kaldı . Voeckler 10 küsür dk . Bu adamlar o kadar da geri kalacak adamlar değiller . En sonunda anladım . Kendilerini Fransa Turuna saklıyorlar . Bunların hepsi antreman

8. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Team Sky'da yalnız Wiggins değil Froome , Porte , Rogers'ta çok iyiydiler . Takım halinde zirve yaptılar , Evans ise tek kaldı . Bir şeyler yapıp Cavendish'i Fransa kadrosuna almazlarsa Wiggins'ın kazanma ihtimalı yüksek