Creme-Echo-Solo bisiklet

Tepki
70
İsim
TUNÇ ŞENEL
@SOZUAK

Çok teşekkürler...Zahmet edip uzun uzun yazmışsın ...Birazdan çalışmalara başlayacağım ....

Scudo
Tepki
70
İsim
TUNÇ ŞENEL
@Ahmetkhrmn

Çok teşekkürler ..Çok daha iyileri sizlerin olur umarım...

Tepki
70
İsim
TUNÇ ŞENEL
@gmfaruk

Oğluma bırakacağım kesin de torumlarımı bilemem ...[emoji3]...

• Beğen
Tepkiler: gmfaruk
Tepki
70
İsim
TUNÇ ŞENEL
Arkadaşlar dün vites sorunu yaşadığımı yazmıştım .Sabah iş yerimde de bir hayli uğraştım ama olmadı . Tekirdağ ufak yer olduğundan tanıdık bir bisikletçi buldum ve halletti ...Ama ben öyle karıştırmışım adamın canı çıktı [emoji3]...Sonuçta ilk aldığımdan da iyi oldu ...

Bu arada hep söylediğim gibi bu bisiklet hakkında tecrübelerimi aktarmaya devam edeceğim . Shifter denilen vites kolları klasik tarz olduğundan kullanımı çok zor .Çıt sesi yok vites değiştirdiğinizde .Elinizin çok iyi alışması şart .

Bunun yanında yol bisikleti alacak arkadaşlara uyarım ; Görüntü , şekil çok güzel ama çok rahatsız ve konforsuz ....Uzun tur yapmak için hiç ama hiç uygun değiller...Ben çok yeniyim gerçi belki daha alışamadım ama günlük kullanım ve uzun yolcularlar için bir bisiklet daha alacağım.Arkadaşıma Mosso Marin katlanır aldık ikinci bisiklet olarak bende düşünüyorum ...Sahilde , kısa mesafelerde Echo-solo bisikletimi ...Günlük kullanım ve daha uzun yolculuklar için Mosso Marin düşünüyorum ...Lafı çok uzattım...

Yorum yapan , yardımcı olmak isteyip değerli zamanını harcayan tüm arkadaşlara sonsuz teşekkürler ....

Bindikçe yeni tecrübelerimi aktarmaya çalışacağım....

• Beğen
Tepkiler: Volg

Volg

Aktif Üye
Tepki
122
İsim
Hüseyin Eren Kurt
Bisiklet
Diğer
@tunç şenel Abi ben bir süre sonra vücut alışıyor. Vitesin kaçta olduğunu pedallarken ki zorluktan hissediyorsun. Rahatsızlıkta geçiyor. Hatta öyle bir şey ki ben şehir bisikletime rahatlıkla binemez oldum!

• Beğen
Tepkiler: tunç şenel
Tepki
70
İsim
TUNÇ ŞENEL
@Volg

Umarım bende senin gibi olurum .Alışırım ve başka bisiklete binemem [emoji3]....Alışmak için çok km yapmam lazım ..

• Beğen

SOZUAK

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Barış SÖZÜAK
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Cok rahat alisirsiniz ben cocukken dayimin vardi peugeot yol bisikleti. Ayni sizinki tarz vites kollari vardi. Oyle kullanirdim kimse ogretmedi bana da. O bisikletle ya uzun yol yapacaksiniz spor amacli ama gezi degil yada ek bir sehir bisikleti kullanacaksiniz. Bites oranlari ve selesi daha dogrusu komple farkli amaclarin bisikletidir. Kondisyonunuz gelistikce alisir kendi parcaniz gibi konyrol edersiniz.

• Beğen
Tepki
70
İsim
TUNÇ ŞENEL
@SOZUAK

Umarım dediğin gibi olacak SOZUAK ...Çok keyifli aslında ...Alıştıkça daha da keyifli olacak ....

Arkadaşlar bisiklete ilgi artıyor .Canlı görenler yada forumda resmini görenler sorular soruyor . Neden alınız ? Ne kadar ? İyi mi ? Gibi sorular ...Bu soruların cevapları yukarıda yorum ve paylaşımlarda var zaten ...

Havaların sıcak oluşu ve fiziksel olarak tam hazır olmadığından ufak turlar atıyorum ... Bir den yüklenip kendini hasta etmek istemiyorum ... Yukarıda da dediğim gibi tek olumsuz konu '' VİTES '' ... Takip edenler hatırlar bir vites ayar sorunu yaşamıştım . Onu yaptırdıktan sonra şu an çok daha iyi ... Yalnız shifter denilen vites kollarına alışmak zaman alacak ... Kollarda kademe yok , çıtlama , tıklama yok ... Bu sebeple az fazla çekseniz ya da az fazla itseniz isteğiniz vitesi bulamıyorsunuz ... Yada takım ses yapabiliyor ....Yolda her zamanda arkaya dönüp arka kasete bakmak mümkün değil .... Bu aslında bir sorun değil . Sadece alışma işi ...

Bayağı zamandan beri bir şeyler yazamadım size . Aslına bakarsanız çok turladığımda söylenemez . Evde biri 5 biri 2 yaşında çocuk olunca , bir de Cumartesi günleri dahil haftanın 6 günü çalışıyorsanız öyle istediğiniz zaman hadi ben tura gidiyorum diyemiyorsunuz ...

Her geçen gün daha da çok alışıyorum bisiklete . Özellikle shifter denilen vites kolları . Tam bir kabus . Klasik model olduklarından doğru noktaya getirmek hala zor . Bu tarz bisiklet alacak arkadaşlar mutlaka aynı tarz shifter kullanılmış bir bisikletle test sürüşü yapsınlar ...

Ve hala aynı fikrimi koruyorum . Yol bisikletleri asla günlük kullanıma uygun değiller . Lastiklerin inceliği , lastik havalarının çok fazla olması , amortisör olmaması konfor konusunda ciddi sorun . Tamamen asfalt ve 15 - 20 km turlar tamam ...Ama Türkiye de özellikle Tekirdağ da yollar büyük sıkıntı ....Asfaltta yol kenarlarında biriken tozlar dahi risk bu bisikletler için ...Bisiklet sporu yapacak arkadaşların mutlaka ikinci bir tur bisikleti olması şart .Bakkala gitmek , işe gitmek , yada uzun turlara çıkmak için ...Haaaa yıllarını bu tür bisikletlere adamış özellikle kondisyonu , dayanıklılığı ve tecrübesi üst düzey olan arkadaşlar için diyecek bir şeyim yok . Ama benim gibi 35 yaşından sonra yol bisikletine başlayacaksanız sizin için işler zor ...

Bunun dışında konu da ki bisikleti yada benzer tarz bir bisiklet alacaksanız mutlaka bir de nazar boncuğu alın .:) Muazzam dikkat çekiyor . Anlayan anlamayan arkasına dönüp dönüp bakıyor ...Yakın zamanda farklı resimlerde atacağım ...

Tekeriniz düz bassın ...

• Beğen
Tepkiler: Volg ve Groims

malemsteen

Aktif Üye
Tepki
87
İsim
Mesut
Bisiklet
Diğer
bu nedir ya bu nedir? bisiklet aşktır yazmışlar siteye hakkaten aşık olunası bisikletler. Bende batavus crescendo deluxe model bir bisiklet var. Satıp bundan mı alsam diye şuanda içimde geçiyor. Hayırlı olsun.

• Beğen
Tepki
70
İsim
TUNÇ ŞENEL
@malemsteen Beğenmenize sevindim ...Bisikletinizin resimlerine baktım . Tam bir şehir bisikleti . Ve çok güzel bir stili var . Eğer düşünürseniz creme-echo-solo da çok yakışacaktır size . Ancak yukarıda ki uyarılarımı mutlaka okuyun derim önce . Sonra karar verin .

Creme marka çok farklı modeller de var sitesinde . Kendinize uygun bir model mutlaka bulacaksınız ... Ve gözler her daim üzerinizde olacak :)

• Beğen

Savaş Acıboz

Aktif Üye
Tepki
161
Bisiklet
Merida
çok şık renk ve tasarımlar hele bir modelindeki çamurluklar elle dövülmüş gibi harikaydı Aslı Bisiklet getiriyor galiba

• Beğen

mcb

Daimi Üye
Tepki
762
İsim
Murat
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Cyclocross
@tunç şenel Konuyu hortlatmak gibi olacak ama bisikletiniz çok güzel. Ben de klasik tarz bisikletleri seven biri olarak tur bisikletimin yanına bir adet yol bisikleti eklemeyi düşünüyorum ileride. En çok Scott Speedster serisi (20 ya da 10 olabilir), KTM Strada serisi ya da Creme Echo serisi arasında kalıyorum. Nasılsa spor amaçlı kullanmayacağım bari evladiyelik bir tasarım ve kadro olsun, gezerken de bakarken de keyif versin istiyorum. Şu anki bisikletim de öyle ancak artık biraz da hızlı bir şey eklemek istiyorum yanına. Bu nedenle en çok echo solo ve echo doppio modelleri dikkatimi çekiyor. Doppio üzerindeki grupset farkından ve shifter yerine normal vites olmasından kaynaklı bir adım önde gözüküyor şimdilik. Bir diyorum gideyim Scott ya da KTM gibi bir tane de modern tasarımlı bir şey alayım, sonra echo o kadar güzel görünüyor ki yeniden solo mu Doppio mu diye düşünüyorum :D karar verdikten sonra önümüzdeki birkaç sene içinde bir tane yol bisikleti ekleyeceğim inşallah. Şimdiden de modellere ara ara bakmaya başladım. Scott speedster 20 ve 10 çok beğeniliyor forumda da. KTM de yine benim yakından bildiğim ve beğendiğim bir bisiklet. Malum Creme Türkiye’de maalesef daha az piyasası olan bir marka. Bu nedenle sizden de fikir almak istedim. Uzun dönemde (aradan 2 sene geçtikten sonra) ne gibi tecrübeleriniz oldu merak ediyorum doğrusu. Bu arada fiyatlar da 2700-2900’lerde. 6200’lere çıkmış geride bıraktığımı iki senede.