Cree xml fenerler sorunsalı

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
görseldeki fenerde genelde aynı sorun var galiba.
fener açıkken titreşim esnasında ışık şiddeti azalıp bazen kendine geliyor.
pil içinde biraz sıska kalıyor pilin içinde oynama payı olduğundan mı oluyor acaba.
@tanchu ustad sen anlarsın bu işlerden. var mı bi önerin.
tam güçte açıyorum en düşük gösteriyor. bi iki sarsıyorum kendine geliyor. sorna bisiklet üzerinde gene şiddet düşüyor.

wholesale-1800lm-cree-xml-t6-led-flashlight.jpg

Scudo

etomruk

Üye
Tepki
34
İsim
erdem
Bisiklet
Whistle
pilin geniş tarafına metal parçası koyarak pili sıkıştırabilirsiniz işe yarar belki

• Beğen
Tepkiler: Mert S. ve chnkrmz

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Bu tip fenerlerde genelde hep oluyor. Pil kapağının bir temassızlığı var metal parça koyarak sıkıştırmayı deneyin. Ben yolda çukurlara girince çakara geçen farımı duvara fırlatmıştım en son. :)

• Beğen
Tepkiler: Tayfun Sezer

Tayfun Sezer

Daimi Üye
Tepki
288
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Evet.Pil'e yada Led'e temasın titreşim gibi sebeplerle azalması elektriksel açıdan bir direnç artışına sebep olacağından led tamamen sönmemekte fakat düşük güçte ışık vermektedir.Sıkıntının pil yuvası veya led başlıkta olup olmadığı kesinleştirilmelidir.Benim başıma geldiğinde ise fenerin kafasına vururum genelde bir süreliğine düzelir :hhhhhh:

çağrı can

Daimi Üye
Tepki
184
Bisiklet
Mosso
sıkıntı alt tarafında bulunan anahtarın(güçlü ışık-zayıf ışık ve flaşör) titreşimle birlikte istemsiz olarak çalışması. Anahtarı titreşimden etkilenmeyecek şekilde yeniden imal etmelisiniz. :)

Gökhan Taflan

Aktif Üye
Tepki
204
Bisiklet
Merida
Ben sorunu pilin etrafına ve dışına takılan muhafazaya elektrik bandı sarıp pili sabitlemekle çözmüştüm. Pilin kapakla temas ettiği noktaya da iletken bir parça koymak her halde bir miktar daha etkili olmasını sağlar. Ben sadece bant ile sardığımda sıkıntı yaşamamıştım.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Pil yuvasındaki yayı biraz çekin ki daha uzun olsun. Böylece daha fazla sıkıştırmış olursunuz. Ya da pil ile yay arasına metal parça olarak mıknatıs koyabilirsiniz.. Eğer pil yuvasının eninde de boşluk varsa pile bez bant sararak bu sorunu da halledebilirsiniz..

Mesela ben sesi kesmek bez için bant sardım. Şimdi hiç sallanmıyor. Dolayısıyla seste yok..

Piller; MXJO IMR 26650 3500mAh
DSC_0106.JPG

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
Bende de aynı ürün ve aynı sorunlar vardı. Tüm parçaları söktüm, en ufağına kadar.. Sonra her şeyi tam oturacak şekilde sıkı sıkı, bastıra bastıra yerleştirdim.

Benim tespitim, ledin olduğu tarafta bir temassızlık vardı.

Ek metal parça koymak da işe yarıyor. Benimkinin pinin etrafı da kalın bir şey ile sarılı. bunlar da yardımcı oluyor.

Bir keresinde de pil bozuk çıktı..

kendim de soru sorayım: önceden bu aleti 3 ince pil ile kullanabileceğim bir aparat vardı bozdum. şimdi 18500 pil kullanıyorum. sarjı 1 saat ancak işe yarar şekilde yetiyor. normal mi? 3 ince pil ile kullandığımda daha iyi performans alıyordum. bu 3 ince pil aparatından nerede bulabilirim?

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@İbrahim A. pil olarak şunu söyleyebilirim.
panasonic ncr 18650 b kullanıyorum.
ilk hafta performansı 5 saatti tam modda.
3 ay yada daha fazladır kullanıyorum.
tam şarj ettim ve tam boşaltayım pili dedim. 23 saat yandı fener. tabi 23 saate gelene kadar baya tükendi anca kendini aydınlatıyordu.
ama ilk 10 saat baya canlıydı aydınlatması.

buda demek oluyor ki bizim 2000 lümen fenerler taş çatlasın 200 - 300 lümen oluyor :D

edit : (link)

• Beğen
Tepkiler: metinnitem1

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
@chnkrmz çok pahallıymış ya piller. 2 adet 18500 pil, sarj aleti ve cree feneri tahta kaleden 25 liraya aldım. pillerden biri 15 gün sonra bozuldu. :D

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@İbrahim A. bir çin atasözü derki. "ucuz mal alacak kadar zengin değilim" :D

• Beğen
Tepkiler: İbrahim A.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@İbrahim A. pilin kalitesi çok önemlidir. Yani kullandığınız pilin kalitesi muhtemelen çok düşük.. Tavsiyem;

(link)

@chnkrmz özellikle de ilk kullanımlarda tam boşaltıp tam şarj etmek pilin sağlığı açısından çok önemlidir.. Satıcıların yüksek lümen yazmasına inanmayın. Fenerde kullanılan LED modelini araştırırsanız verdiği maximum lümeni ve çektiği amperi bulabilirsiniz.. Mesela Cree firmasının verdiği tabloya bakarsak, T6 olan LED'in verdiği maximum lümen 692 ve en parlak olan LED'in 742 lümen ile U2 olduğunu görebiliriz. Ve bu değerler aynı zamanda da maksimum akımda(2000 mA) verilen değerlerdir..

Adsız.jpg

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@pohuman t6 ile u2 arasında pek fark yokmuş. benimik u2 ama işte şu bisiklet üzerinde ışık gidip gelmese çok iyi olacak

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@chnkrmz düzeltmek sizin elinizde. İki tarafında da yay varsa bu yayları biraz çekerek uzatın ki pili daha fazla sıkıştırsınlar. Düzelmezse feneri tamamen söküp sıkı bir şekilde birleştirin..

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.057
Bisiklet
Diğer
Otomatik klavye tamamlama kurbanı bir başlık. Sorunsalı bir tek benim başıma gelmiyormuş demekki