Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Cratoni kask

Konu, 'Giyim' kısmında Burak_Dingiloglu tarafından paylaşıldı.

1. Burak_Dingiloglu

Burak_Dingiloglu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Merhaba, yıllardan beri kullandığım Prowell kaskımı değiştirmek istiyorum . Beğendiğim model var Cratoni Evolution. Türkiye'de sadece arka çakarlı modelini satıyorlar ama arka çakarsız modelide mevcut. Çok farketmez arka çakarlı olmuş veya olmamış hali en önemli özellikleri tasarımının sadece olması ,yumurta şeklinde olması ve önünde vizör olması. Vizör olmasının avantajı geceleri anti-far gözlük takmanın zararlı olduğundan rüzgara ve böceklere karşı koruma sağlayacağından bu model üzerinde durmaktayım.

Bike Helmets : Evolution Light:black-silver matt

Beğendiğim birkaç model daha var onlarda at binicilerin kasklarına benziyor ama en makulunu bunu buldum. Bunları seçmemdeki sebep daha az ilgi çekiyor olması. Öğrenmek istediğim şeyler şunlar ;

1. Sizin bu beğeni doğrultusunda tavsiye edebileceğiniz başka kask var mı?

2. Kafamın çevresi tam 56-57 cm çıkıyor. Bu kaskın ölçüleride "S/M 53-57 cm - M/L 57-61 cm" böyle. Bazen kaskın altına ter bandı ve üstü açık şapka takmaktayım dolasıyla kafamın çevresi biraz daha genişliyor. Bu yüzden M/L bedenli olanını seçmem daha doğru mu olur?

Teşekkürler.

2. Uğur Tefci

Uğur Tefci taze yol bisikletli

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    epey zaman geçmiş üstündenama,
    aldığınız mı kaskı memnun musunuz ?
    bende eski prowell kaskımı sattım, bunun gibi sade model aramaktayım

3. Ozan k.

Ozan k. Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ben bu modeli bir gün kullandım çok beğendim, ayarlaması çok kolay ve etkin, ucuz kasklar gibi emanet durmuyor...

Hava kanallarının kapanabilir olması çok iyi, yağmurda kapakları tak devam et...

Vizör sinekler için iyi, çakar da benim gibi e-5 yapan biri için uygun.

Yazın kapakları kapalı bile Pek terletmedi ben çok beğendim. Sadece görüntü biraz karpuz kabuğu ama o zaten bisiklet kasklarının ortak kaderi...

4. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    Hava kanalları Yetersiz gibi. Güneşli bir günde kask içi sıcaklık çok fazla olabilir ama sadece geceleri binerim diyorsanız çok hoş bir tasarım

5. Burak_Dingiloglu

Burak_Dingiloglu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Kaski mesaji yazdiktan sonra almistim. Hala kullaniyorun ve memnumum. Fiyati biraz tuzlu ama Cratoni kask ureten bir firma. Satis sonrasi destegi cok iyi. Cratoni firmasi kazalardan sonra parcalanmis kaskini distributorune faturanla gotur yenisini sana %60 indirimle veriyor.

Fatihacr ve Halilibrahim bunu beğendi.
  6. wenom

wenom Forum Bağımlısı

Adı:
    rafet
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Arkadaslar bende bu kaski dusunuyorum suan bu kaski kullanan varmi eksi ve artilarini psylasabilirmi oncesinde cok az kisi yazmis

7. Türka¥

Türka¥ Onursal Üye

Adı:
    türkay
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    benim kaskım cratoni.. görünüşü güzel renk tam istediğim gibi.. ön tarafta sinek böcek girmesin diye koruyucu tel var, arkada kırmızı ikaz lambası var.. sağlamlığı da su götürmez bi gerçek çünkü hakiki alman üretimi

tek eksisi fiyatı biraz pahalı ama en azından içim rahat. ayrıca bir kaza yaparsan ve bunun fotosunu gönderirsen aynı kaskın ikincisini %50 indirimle satıyorlar. bu güzel bi uygulama.

8. Zekeriya Çab

Zekeriya Çab Forum Bağımlısı

Seviye:
    Çok şekil kask ama dikkat edin 500gr bu kaskla kaza yaptığınızda korur ama ciddi boyun Ağrı'sı çekersiniz. 200gr farkı az sanmayın.
    Normal pahalı olmayan kasklar 300gr civarlarında olur. Pahalı ve yarış kaskları 150-200 gr aralıklarında olur.

9. black_isti

black_isti Yeni Üye

Adı:
    sitem
    Bisiklet:
    Mosso
    arkadaşlar bende prowell f59 alacaktım ancak bulamadığım için cratoni c smart aldım malzeme kalitesi çok iyi değil gibi geldi bana sizce nasıl prowell le kıyasladığımızda?