Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

CrankBrothers pedal ayar

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Bülent Gökmen tarafından paylaşıldı.

1. Bülent Gökmen

Bülent Gökmen Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Shimano spd sistemlere alıştığım için ayakkabı takıp çıkarma ayarına çok alışmıştım. Yeni aynakol aldığımda Candy3 pedalları takacağım ancak ayar hassasiyet kısmı nereden yapılıyor merak ettim. Ayrıca alışması zor mu yahut kulanımda tıpkı spd ye alıştığımızdaki gibi bir aşama sözkonusu mu?

Uploaded with ImageShack.us

2. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ayar kısmı yoktur egg beaterlarda, standart bir yumuşaklığa sahiptir ve shimanodaki gibi yanlışlıkla çıkma yaşanmıyor. Ben ilk aldığımda biraz sertti zamanla yumuşadı, pedalı iyice wd40 la temizledikten (kaller dahil) sonra çok kolay takıp çıkartmaya başladım. Kalleri slimdir shimanodaki gibi yere sürtmesi fazla yok. Shimano kullanmadığım için aradaki farkı bilemiyorum ama çoğu kişi egg beater daha iyi diyor.

Bülent Gökmen bunu beğendi.
  3. Bülent Gökmen

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Kalleri yere sürtmemesi ve yumuşak olması işime yarayacak demektir. Ancak ne hikmetse bu wd40 her konuda karşıma çıkıyor. Kaderimde var demekki :=)

4. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    egg beater shimanodan kesin daha iyi arkadasin dedigi gibi bunlarda shimano gibi ayar yok. Alismaya gelince, spd'ye aliskinsan problem yok cok ufak bir farkla kullanimi ayni.

Bülent Gökmen bunu beğendi.
  5. Bülent Gökmen

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Gecen sene aldigim bir pedaldi ve bu sezon batagi bir kullandim. Bu kilit sisteminden vazgececegimi hic sanmiyorum. Candy3 gayet performansli cikti.

GT-I9070P cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

6. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bende bir yildir crankbrothers kullaniyorum ama hic sevemedim :) kilit kismi cok yumusak geliyor fazla bosluk var (shimanoya gore) ve beni rahatsiz ediyor.Neden kullanmaya devam ediyorsun dersen de mtb ye cok binmiyorum ve bindigimde de uzun tirmanislar yaptigimdan fazla tak cikar olayi yasanmiyor eger ki teknik surusler yapsaydim kesinlikle cikarirdim shimano takardim.Bir avantaji da normal ayakkabi ile de kullanabiliyorum.Bir dezavantaji da bakimi shimanodan cok daha zor bilyalari dagitmadan greslemek mumkun degil.rulmanli modellerinde bu sorun yoktur ama.(rulmanlisi varmi emin degilim) benim kullandigim model asagidaki.birisi dese ki 540 shimano ile degisirmisin dakika dusunmem :) aklima bir iyi yonu daha geldi camurda karda pislik tutma durumlari shimanoya gore cok daha iyi.

7. Bülent Gökmen

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Spd sertlik acisindan Ferhat bey e katiliyorum. Belkide ben yumusak ayar sevdigimden crankbro cabuk alismis olabilirim.
    Candy3 icin hwnuz bakima girismedim ancak sizdeki gibi model olmadigindan zor olacagini sanmiyorum.
    Bosluk ise hic rahatsiz etmiyor ama shimano ya alisan icin biraz farkli gelebilir. Yine de 10 yil kadar shimano kullanimdan sonra alismam uzun surmedi. Evde de bu yuzden 3 ay kutusunda yattiktan sonra bisiklete takmaya karar vermistim :)

GT-I9070P cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi