Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Crank Bros Egg Beater C

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Ahmet Turan BABACAN tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet Turan BABACAN

Ahmet Turan BABACAN Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar;
    Bisiklete ciddi anlamda başlayalı 1 yıl oluyor.
    Spd kullanımı konusunda bir yığın forum konusu okuduktan ve kullananlara danıştıkdan sonra spd'ye geçmenin akıllıca bir fikir olduğuna kanaat getirdim.

İlk olarak 2. el ilanlarında gördüm Crank Bros Egg beater C modelini. O zaman demiştim "spd alırsam bundan alıcam" diye..

Şimdi bir arkadaşımla yurt dışından uygun fiyata getirtme şansına sahibim.
    Sizlere sorum:
    Benim sadece görünüşüne hayran olduğum bu pedalların artıları ve eksileri nelerdir? Spd'ye yeni başlayan için uygun mudur?

2. Sungur Çağırgan

Sungur Çağırgan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    egg beater c modeli gayet güzel bir model ben kullanıyorum tavsiye ederim...

Ahmet Turan BABACAN bunu beğendi.
  3. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Egg Beater lar SPD değil kilitli pedaldırlar...

Egg Beater lar ayağınız pedala takılı iken hareket edebilmesine olanak tanırlar ve kontrolünüzü arttırırlar...

Egg Beater lar çamur tutacak bir yüzeye sahip olmadıklarından ve 4 yönlü kavrama sistemine sahip olduklarından (bu sistem Crank Brothers a patenetlidir) her türlü çamur ve hava koşulunda pedala takılıp çıkarılabilmeyi garanti ederler...

Egg Beater serisinin en alt modeli bile şuanda Türkiye piyasasında satılan en hafif Shimano pedaldan en az 50gr daha hafiftir ve aynı sağlamlıktadır...

Egg Beater lar bakım kitleri sayesinde (fiyatı 15€ dur) iç rulmanları ömrünü tamamdığı zaman, rulmanları değiştirilerek ilk günkü hallerine döndürülerbilir...

Çok uzun zamandır Egg Beater kullanan biri olarak kesinlikle tavsiye ederim...

4. G.Cem

G.Cem Kıdemli Üye

Seviye:
    Yaklaşık 2-3 ay kadar önce SPD pedaldan Egg Beater pedala geçtim. Daha kullandığım ilk dakikada neden daha önce geçmemişim? veya neden ilk bununla başlamamışım? diye düşündüm. Çamur performansı zaten tartışmasız daha üstünken, çamursuz kullanımda bile daha rahat kilitleme yapmamı ve ayaklarımı daha serbest hissetmemi sağladı.
    SPD pedalda sert kullanım gerektiren yerlerde pedal ayağınızdan istemsiz çıkmasın diye ayarlarını sıkabiliyorsunuz ama bu durum çamurla birleşince çok zor çıkma veya zor kilitlenmeye yol açıyor. Egg Beater ise her ortamda hiç sorunsuz(alışınca tabii)takılıp çıkıyor. Şu ana kadar ise en sert kullanımda bile istemsiz şekilde ayağımın kurtulma problemini yaşamadım. SPD kullanırken sert ayarda olmasına rağmen 1-2 kere zıplama sırasında bir ayağımın kurtulması sonucu kaval kemiğimi pedala vurmuşluğum vardır bu arada.:)

5. Bozcan

Bozcan Forum Bağımlısı

Seviye:
  6. ecanaksoy

ecanaksoy Aktif Üye

Seviye:
    Güzel paylaşım

Ahmet Turan BABACAN bunu beğendi.
  7. Ahmet Turan BABACAN

Ahmet Turan BABACAN Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
    Gerçekten benim için çok değerli bilgiler vermişsiniz.
    Sanırım bu pedalların görüntüsünden başka özelliklerine de vurulacam..

Tekrar tekra çok teşekkürler..!

8. msarsay

msarsay Yeni Üye

Bende teşekkür ederim :) ahmet'in "bir arkadaşımla beraber" derken kastettiği kişi olarak tavsiyeleriniz egg beater konusunda ikna edici oldu :)