CR1 Comp ve Team ile ilgili gorusleriniz

Mert Esgi

Üye
Tepki
4
Bisiklet
Scott
Merhaba yillardir suren ozlemime ve aylardir suren arastirmama son noktayi koymak uzereyim. En sonunda yol bisikleti alacagim ve aldigimda da yillarca kullanmak istiyorum. Suruslerim basta kisa isinma turlari ve akabinde de uzun yolculuklardan olusacak. Oldukca uzun ve zorlu bir arastirma surecinden sonra Scott'in CR1 serisinin benim icin en uygunu olduguna karar verdim. CR1 Comp ve Team modelleri bu serinin benim butceme uyan iki modeli. Size sorularim sunlar:

1) Bu iki model hakkindaki gorusleriniz varsa deneyimleriniz nelerdir?
2) CR1 Comp almak yerine Team almak aradaki 560 Tl lik fiyat farkina deger mi?

(link) CR1 Comp (20) - 2011 Model&Kat_ID=1&Sub_KATID=31&Tur_ID=227&part=urun_detay&Urun_ID=8452

(link) CR1 Team (20) - 2011 Model&Kat_ID=1&Sub_KATID=31&Tur_ID=227&part=urun_detay&Urun_ID=8451

Goruslerinizi bir an once paylasirsaniz sevinirim cunku Bike and Outdoor daki indirimi kacirmak istemiyorum. :D Simdiden tesekkurler!

Scudo

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
CR1 benim de çok yakından takip ettiğim bir seri.Sonunda kadro dahil 6 aylık süreçte yurtdışından getirtip kendim yapmaya karar verdim.Setin bir çoğunu tamamladım.Kadro arayışım sürüyor(Acelem yok)Sebebine gelince:Kadro tartışılmaz,çoğu bileşen de öyle ancak ben bu bisikletin Chainset'inin daha iyisini hakettiğini düşünüyorum.Bu ikisi arasında bilinen farkların dışında o fiyat farkına değer bir fark yok.Zaten bu kadar üst bir bisiklet aldığınızda,ister istemez kendiniz de bir şeyler katmak istersiniz.Tavsiyem a.
Bu da benim cr1 bileşenleri
dura ace 7800 shimano brakeset
Campagnolo Record 10Sp Cassette
Shimano ultegra 6700 Chainset(uyumlu olacağını düşünüyorum olmazsa altern var)geri kalanı detay.Film bu oyuncuların etrafında çevrilecek.
Seçiminiz için tebrikler,doğru yoldasınız.cr1 in daha düşük donanımlı olanı var mı araştırmadım,var ise ona yönelip kendi donanımınızı kurabilirsiniz.Neyse kafanız karışmasın.

• Beğen
Tepkiler: Mert Esgi

Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.432
Bisiklet
Focus
Fark verip team alin derim.. Ben de su an pro modelini kullaniyorum ve cok da memnunum.

• Beğen

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
cr1 sadece kadro 2750 TL, en ucuz donanımlı modeli comp 3750 bu durumda comp alım zaman içinde upgrade yapmak (ne kadar gerekli oda tartışılır) daha mantıklı. benim sağdan soldan okuduklarıma göre sele-sele borusu, gidon-gidon boğazı ile başlamak daha verimli olacak. örn: sele 330 gr ve ben kullanmadım ama uzun sürüşler için pek rahat bulunmamış.

• Beğen

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
Kadrolar ve vites/çekiş sistemleri aynı gibi. İki bisikletin arasındaki tek fark jant seti gibi görünüyor. Team modelinde Mavic'in en ucuz modeli, Comp. ta ise formula'nın rulmanlı göbeklerine sahip bir jant seti var. Bence her iki set aynı ayarda. Hatta Comp modelindeki formula göbekler daha iyidir. Bence fark ödemeyin.. Ama biraz daha para vereyim daha iyisi olsun diyorsanız Comp. modelini alıp jant setini Ultegra veya DuraAce ile değiştirebilirsiniz.

• Beğen

Mert Esgi

Üye
Tepki
4
Bisiklet
Scott
Herkese tesekkurler! Bana Comp daha sicak geliyor. Bunun sebebi fiyati ve Team ile fazla fark gorememem. Aradaki fiyat farkini da biraz daha biriktirip iyi bir teker grubuyla degistirmek mumkun diye dusundum. Yalniz Bike and Outdoor'un sitesinde L kadro yok. Yarin magazaya gidecegim umarim orda vardir. Bir de bu modellerde uc tip aynakol secenegi gozukuyor
-Compact
-Double
-Triple
Bunlardan tavsiyeniz hangisi olur? (Tabi bu seceneklerin ucu de olacak diye bir garanti yok)

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
Triple a sakın bakmayın bile. Bikere yol bisikletinin ruhuna aykırı bu :)
Double ve Compact 2'li sistem oluyor. Çapı biraz daha ufak olana "50/34" Compact, diğerine 53/39 veya 52/39 double diyorlar. Bisikleti kullanacağınız yerde fazla rampa var ise Compact almak daha yerinde olur. Aslında genel anlamda Compact'ı seçmek daha akıllıca. Ama ben güçlüyüm ve yarışlara filan da gelebilirim diyorsanız Double.

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Güney Tuncer

Doğrudur. CR1 için önerim:
(link)
(link)
Bunun altı olmaz.

• Beğen

Mert Esgi

Üye
Tepki
4
Bisiklet
Scott
Tesekkurler aciklamalar icin! Bugun gidecektim magazaya ama maalesef harc yatirma islemlerim cok surdu. Artik yarin gitmek sart oldu hazir euro da dusmusken almakta fayda var. Onerinizi dikkate alacagim Derya Bey once bir bisikleti alip bir selesine oturduktan sonra gerisi gelir diye dusunuyorum :D Tekrar tesekkurler!

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
@Derya Keçeci

ayna kol da "ultegra" cr1 pro da var . pro'nun da da comp'la fiyat farkı 2000 Tl.
Tabiki satıcıyla sadece ayna kolu "ultegra" ile değiştirip 105 ile fiyat farkını karşılayacağını söyleyip comp modeline "ultegra" aynakol taktırmak mümkün.
105 le ultegra ayna kol değiştirerek bisikletin toplamında sıçratıcı bir fark yaratılması mümkün değil ama gerçekten güzel olur buna katılırım.
Benim dikkat çekmek istediğim nokta ise 50/34 ayna kol seçerseniz hangi model olursa olsun kaseti en büyük dişli 28 olacak şekilde eğer mümkünse değiştirmeniz (kondüsyonunuz iyi ise ona da gerek yok)

• Beğen

Mert Esgi

Üye
Tepki
4
Bisiklet
Scott
Herkes tekrar tekrar tesekkur ederim. Bike and Outdoor beni tam anlamiyla hayal kirikligina ugratarak bana uygun kadro boyunun olmadigini soyledi Comp icin. Icimde bir buruklukla ayrildim magazadan. Son alternatifim 2011 modeller icin Cannondale CAAD10 105 olacak. O da su anda Delta'da yok fakat 1 ay sonra bir partinin daha gelecegini soylediler ben de guvendim onlari bekliyorum. O da olmazsa 2012 leri bekleyecegim. Ama CR1 hepaklimda olacak belki de 2. bisiklet olarak onu alirim kim bilir :D
Yardimlariniz icin cok cok tesekkur ediyorum.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Mert Esgi

merhaba ;hep aklınızda kalmasın benim cr1 verelim size mert bey ,gerçi siz bana ben bu kadar iyi bir bisiklet alamam demiştiniz ama fikrinizi değiştirmişsiniz galiba!

Mert Esgi

Üye
Tepki
4
Bisiklet
Scott
Herkese teker teker hitap ediyim buradan bari. Madem ozel mesaj atamiyorum :(
@Recep Bey
Ben zaten butcemi zar zor 4000 tl ye cikardim. Maalesef sizin bisikletiniz hem bana biraz pro gelir hem de butcemi dibine kadar zorlar. Uzgunum
@Caner Bey
Cumartesi gunu bir arkadasimin CAAD 10 ini denedim bana pek sorun cikartacak gibi gelmedi hatta cok rahat geldi. CAAD 10 i tercih etmemim sebebi Aluminium kadro ile carbonlarla yarisabilecek bir kadroya sahip olmasi.
@Guney Bey
Focus bana da bu isin basinda iyi bir alternatif olur gibi gelmisti. Ama maalesef Istanbulda Focus satilan bir dukkan olsaydi iyi olurdu hic olmazsa ne alacagimi bir gorurdum :D
Sanirim kararim kesin gibi CAAD 10 konusunda. Carsamba gidip konusacagim Deltayla.
Ilginize tesekkur ederim.

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mert Esgi

Cannondale caad 10 mükemmel bir bisiklet ancak CR1'in ondan 1000-1200 gr daha hafif olduğu düşünüldüğünde,km başına % 2-3 ekstra performans göstermeniz gerekir-ki bu yazıldığı ya da okunduğu kadar kolay değildir-Bunu sadece "Karbonlarla yarışabilir" ifadenizden ötürü yazdım.Eleştiri bağlamında değil.Başarılar dilerim.

• Beğen