Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Covanni Cromoly kadro?

Konu, 'Diğer Markalar' kısmında samed akman tarafından paylaşıldı.

1. samed akman

samed akman Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Arkadaşlar elimde 15 sene önce alınıp neredeyse hiç kullanılmamış ve paslanmaya başlamış cromoly kadrolu bir bisiklet mevcut. Uğraşmaya değer bir kadromudur?

Bisiklet Covanni marka muhtemelen ithal çünkü jantları italyan yapımı diye geçiyor. Atb bisiklet. All Terrain yani hem şehir hem dağ bisikleti gibi ölçüleri var sanırım. Kadro dışında pek sağlam malzeme kalmamış. Bu kadroyu yeniden boyayıp mtb bisiklet yapmak istiyorum. Arkada 7li ruble mevcut. Bunun için eğer yapmaya değerse ön maşa ölçüsü hangi marka maşa, orta göbek ve ne tür bir jant seti lazım. Ve tabi boya mevzuu var. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bisikletin ölçüleri:

Üst boru izdüşüm= 56cm
    Üst boru= 55 cm
    Alın borusu= 13 cm
    Chainstay= 43 cm
    Alt boru= 61 cm
    Ön-arka göbek mesafesi= 106cm
    Sele Borusu= 47 cm

[​IMG][/URL][/IMG]
    [​IMG][/URL][/IMG]
    [​IMG][/URL][/IMG]
    [​IMG][/URL][/IMG]
    [​IMG][/URL][/IMG]

İslam Gölge ve Selim Esener bunu beğendi.
  2. mustafaguler_07

mustafaguler_07 Forum Demirbaşı

Seviye:
    bu bisikletleri türkiyede bianchi üretmekteydi babam bianchi servisi olduğu için biliyorum bunuda zaten armaları filan aynıdır çok sağlam bir kadro yapısı var italyan patentli türk malı olarak geçmekteydi.

ali ayhan cıvıl ve samed akman bunu beğendi.
  3. hakan sancaktar

hakan sancaktar Kıdemli Üye

Seviye:
    ben olsam uğraşırdım çünkü uğraşmazsak böyle değerler en son servis bisikleti oluyorlar. ama fazla masraf yapmazdım, ulaşım amaçlı olarak genel maksat için falan kullanırdım. sonuçta taş gibi bisiklet bunlar; "çürük üret de bir an önce eskisin de yenisini sat" mentalitesinin öncesi bisikletler bence.

güncelleştirme için;

maşayı kesinlikle değiştirme çünkü o kalitede başka maşa bulamazsın. artı bunu furuşu normal sizedir; mevcut durumda piyasada bulabileceğin furuşlar ve maşalar over sizedir. yani buna göre maşa bulman zor olur, buldukların da çok kalitesiz olur. bunu direkt tecrübelerime deyanarak söylüyorum.

ikincisi buna 8li veya 9lu ruble atamazsın çünkü bu kadrolar 6lı ruble ile uyumlu tasarımlardır. arka mil uzunluğu ona göredir yani dardır biraz. cromo kadroyu çeki borusularından ayırarak kalıcı olarak esnetebilirsin ama yinede çok sağlıklı olmuyor. ben benzeri bir kadroya 8li atmıştım ki jantı takıp sökerken çok sıkıntı oluyordu. artı birde en küçük dişli ile kadro arasına bir pul almak zorunda kalmıştım.

bunların dışında istediğin müdahaleyi yapabilirsin ama bence komple bir sök bisikleti, sonra iyi bir yağla ve hiç boyama; sonra yola devam :) istediğin yere bağlayabilirsin, çalınma olasılığı düşük olur ve başına bişey gelse bile çok üzülmezsin ve mevcut bisikletini de eskitmemiş olursun; bence böyle yani.

4. tuturuk

tuturuk Üye

Seviye:
    şimdi arkadaşım doğru yazmışsın ama ruble 8-9-10 olunca ne oluyor ben işin burasındayım diyeceksinki çok aralık rahat kullanım ama be bunalara ianamıyorum max dişli min dişli önemlidir bence aradakiler hikaye vites sayısı artıkça sorunda artıyo benim bir arkadaşım var deore kullanıyor ve sıkıntılı olduğunu hassas olduğunu söylüyor bende 2 gün öncesine kadar 27 vite kulanıyordum ve şimdi en az vites en az sorun olayıdayım hatta ben single vites olan bisikletlerden yanayım yanii kadroyu esnetmek bencede tehlike bu deoreli arkadaşımda sizinle aynı işlemi yaptı gerçi sorun yaşamadı ama kadro elindede kalabilirdi bence idel 21 24 vites hatta diyecemki 18 ama artık 18 vites bulmakta zor

5. hakan sancaktar

hakan sancaktar Kıdemli Üye

Seviye:
    sonuçta tercih meselesi, ona ben bişey diyemem. ben sadece tecrübelerimi paylaştım..

6. samed akman

samed akman Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    İgilenen arkadaşlara teşekkürler. Hakan sağol verdiğin bilgiler için. Suntourun bazı maşaları uygunmuş galiba bir amortisör takmayı deniyeceğim. Bisiklet bana göre çok küçük olduğundan bir arkadaşa hediye olacak muhtemelen.

7. Raven_35

Raven_35 Onursal Üye

Seviye:
  8. Mustafa Acar

Mustafa Acar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Her bisikletin bir kullanıcısı vardır. Yaptırın dursun bir kenarda paslı durmasından iyidir. . Arasıra çıkıp onunla dolaşın..yeni bisikletinizin kıymeti daha çok anlaşılıyor..:D

9. umutkahraman

umutkahraman Onursal Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    bence hiç uğraşmayın uğraşıcaksanızda fazla masraftan kaçının.çok iyi durumda değil açıkçası.

10. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    Bu kadro CroMoly değil malesef, bildiğiniz Hi-Ten.

Derleyip toplayıp, günlük kullanım için çalışır vaziyete getirmeye değer tabi ama çok masraf yapıp çok bişey beklemeyin bence.

11. Selim Esener

Selim Esener Forum Bağımlısı

Seviye:
    bir şeylerle ugraşmak onu güzel duruma getirmek güzeldir ama bencede fazla masraf yapmadan bir şeyler yapılabilir diye düşünüyorum...

12. orthomike

orthomike Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Benim de yaklaşık 12-13 yıldır binmediğim Covanni'm var. Şu an bodrumda duruyor. Lastikler falan bitmiş :) Nalet olsun bu derslere, tezlere, okullara binemedik bisiklete :))

13. Erdinç ALTINÇEKİÇ

Erdinç ALTINÇEKİÇ Kıdemli Üye

Adı:
    Erdinç A.
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    merhaba,

bende de var bir Covanni Tora... rahmetli eniştemden yadigar olduğu için yürür hâle getirmem şart...

uzun zamandır aklımın bir köşesindeydi bu proje... buradan yayınlarım süreci...

14. Alper Uğur

Alper Uğur Aktif Üye

Adı:
    Alper Uğur.
    Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Önce güzel bir bakımını yapıp pas ve kirden arındır. Sonra orjianlliğini çok bozmdan ufak ilaveler yap derim.

Erdinç ALTINÇEKİÇ bunu beğendi.
  15. Erdinç ALTINÇEKİÇ

Erdinç ALTINÇEKİÇ Kıdemli Üye

Adı:
    Erdinç A.
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    covanni'yi tırışkadan nane sanıyordum ve boyayacaktım... ama orijinalliğini bozmamaya karar verdim Alper bey... ilginize teşekkür ederim

16. Gürkan Ç.

Gürkan Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Acaba arkadaş ne yaptı. keşke buradan paylaşşaydı. Bizlerede örnek olurdu

17. hakan64

hakan64 Bisikletkolik

Adı:
    hakan
    Seviye:
    yılların hortlamasını yaptın be abi :)