Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Corratec X-Vert Motion ! ! !

Konu, 'Delta Bisiklet' kısmında ulas tarafından paylaşıldı.

1. ulas

ulas Admin

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Bir çok tartışmaya yol açan, hemen hemen her markayla kıyaslanan 2006 yılına damgasını vuran X-Vert Motionu sizlere anlatayım bari dedim... Bu bisiklet forum sitelerinde ençok konuşulan bir bisiklet oldu. Hal böyle olunca tanıyan veya tanımayan her kes bu bisiklet hakkında olumlu yada olumsuz eleştiriler yaptı. Olumlu konuşanlar genelde bisikleti kullanmış ve test etmiş kişiler aksini idda edenlerden de kulaktan dolma bilgilerle eleştride bulundular. Ama sonuç olarak meyve veren ağaç taşlanır ;)

Minimum Para İle Maksimum Kalite Fiyat performansı en iyi bisiklettir. Bu fiyata bu kalite başka hiçbir bisiklet markası ve modeli yoktur.

Öncelikle Corratec'in nerede yapıldığını belirtelim. Corratec Alman malıdır ve de almanyada yapılır. Üzerindeki markalar Shımano, Zzyzx :D (Zzyzx Ameriikan malıdır. Amerikada bir kasabadan almıştır ismini), IRC, Selle Italia, FSA, Sram, Magura, Mavic yani anlayacağınız dünyanın en iyi markalarını kullanıyor. Tek kelime ile en iyi markaları kullanıyorlar....
    Shımanonun Deore komponentlerinden oluşuyor. 27 viteli bir bisiklettir. Genelde benzerleri 24 vites oluyor. Corratec bu bisikletleri bu yıldan itibaren ömür boyu garanti vermeye başladı. Bu bisikletlerin başını da Motion oluşturuyor. Corratec uzak doğu ülkelerinde üretimiyor. Tamamen Avrupa ve Amerika ürünüdür.

İşte Corratec X-Vert Motion

KULLANICI TIPI : MTB

KADRO : X-Vert Monobox Technologie Aluminium 6061

ÖN AMORTİSÖR : RST Gila SL 100mm

ARKA AKTARICI : Shimano Deore

ÖN AKTARICI : Shimano Deore

VİTES KOLLARI : Shimano Deore

RUBLE : Sram PG 950

ZİNCİR : Sram PC 951

AYNAKOL : zzyzx CY2F 44/32/22

ORTA GÖBEK : TH BB 7420 ST

FREN ÖN / ARKA : zzyzx

FREN KOLLARI : zzyzx V-Fren

ARKA GÖBEK : Formula 32 delik

ÖN GÖBEK : Formula 32 delik

PEDALLAR : corratec MTB 400gr

GİDON : zzyzx aluminum

BOYUN : zzyzx 15°

FURÇ TAKIMI : TH 855

SELE : Cionli 6788

SELE BORUSU : zzyzx Alu 30,6x350

SELE KELEPÇESİ : zzyzx

JANT : zzyzx X-Star 19

JANT TELLERİ : DT Champion 1.8

LASTİK : IRC Mythos XC

RENK : SİYAH

JANT EBATI : 26"

VİTES SAYISI : 27

SIZE : XS, S, M, L, XL, XXL

FİYATI 499 EURO Normalde bu bisikletin gerçek liste değeri 649 Eurodur.

Bu bisikletin bir çok boyu vardır. Boylara göre de ağırlıkları değişmektedir. X-Vert Monobox Technologie Aluminium 6061 kadrosuna sahip olan motion'un ortalama ağırlığıkları 12-13.5 Kg arasında değişiyor. Ortalama ağırlık M boyu için 12.5 Kg dır. Yani bir çok üst model bisikletten daha hafiftir.

Kadrosu hakkında o kadar yorum varki hangisinden bahsetsem bilemiyorum. Ama şunu söyleyebilirim mükemmelliyetçi bir fikirle yapıldığı bariz ortada çok sağlam bir kadro. Bu güne kadar kıranını görmedim göreceğimi de sanmıyorum.

Amortisörü RST Gila SL dir yani iyi bir amortisör. Lock Outlu bir amortisörü vardır. Yani kilitlenebilir amortisör. (Bilmeyenler için söylüyorum amortisörün kilitlenebilmesi çok önemlidir daha hızlı gitmenizi ve az yorulmanızı sağlar)

10 Üzeriden Değerlendirirsek

Fiyat/Performans 499 Euro 10 Puan
    Vites Çekiş Sistemi Shımano Deore 7 Puan
    Sağlamlık X-Vert Monobox Technologie Aluminium 6061 10 Puan
    Ağırlık M Size 12.5 Kg 8 Puan

Saygılar...

2. denizderingol

denizderingol Yeni Üye

Benİm İlk Bİsİkletİmdİ Corratec Motİon .bİsİkletİmİ DeĞİŞtİrdİm Üst Modellerle Fakat Motİon'u Satmaya Kiyamadim.

mariokaldato bunu beğendi.
  3. Togursamsun

Togursamsun Kıdemli Üye

Adı:
    Emin
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    2006 da aldım 2016 geliyor hala ilkgünkü gibi biniyorum harika bisiklet

4. harun reşit özel

harun reşit özel Yeni Üye

Seviye:
    2013 model ikincil olarak aldım ve gayet memnunum bu da benim bisikletim 20151122_072508.jpg

Ulaş Çavuşoğlu bunu beğendi.