Corratec X-Vert Motion

Salih Uyar

Üye
Tepki
0
KADRO : Ultra Light Heat Tubing Powershape Technology, Alloy 7005
ÖN AMORTİSÖR : RST Gila TnL; 80 mm; black Lockout
ARKA AKTARICI : Shimano Deore
ÖN AKTARICI : Shimano Deore
VİTES KOLLARI : Shimano Deore
RUBLE : Shimano Deore
ZİNCİR : Shimano Deore
AYNAKOL : Shimano
ORTA GÖBEK : Shimano
FREN ÖN / ARKA : zzyzx V-Brake
FREN KOLLARI : zzyzx V-Brake
ARKA GÖBEK : zzyzx
ÖN GÖBEK : zzyzx
PEDALLAR : corratec black
GİDON : zzyzx
BOYUN : zzyzx
FURÇ TAKIMI : Tange
SELE : corratec 2321
SELE BORUSU : zzyzx
SELE KELEPÇESİ : ZZYZX ; black
JANT : zzyzx DISC CROSS ATTACK
JANT TELLERİ : DT Swiss
LASTİK : Continental Speed King 26 x 2.1; Skin foldable 84 tpi
RENK : SİYAH
JANT EBATI : 26
VİTES SAYISI : 27
MATARYEL : Alu
Arkadaşlar bu özelliklerde temiz kullanilmiş bir bisiklet aldim. Cocukluğumdan beri bisiklet kullanmiyordum sonradan bir merak sardi beni. Sormak istedigim bir kac soru var.
1. Ön amatisör kilitlediğimde tam sabit gibi gelmedi bana biraz oynama oluyor sanki. Kilitli ve sertligi ayarlanabilir maşalarda bu normal mi?
2. Göbekler ve zincir bakimi için ne önerirsiniz.
3. Aldim artik ama böyle bir bisiklet almak la iyi mi yaptim :) 800 lira verdim. Yakinda resimlerinide paylaşacağım.
Teşekkürler...

Scudo

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Salih Bey bisikletiniz hayırlı uğurlu olsun. Her ne kadar resimleri görmesek te yazdığınız malzeme listesine göre fiyatı gayet iyi ve güzel bir bisiklete benziyor. İyi bir seçim yapmışsınız bence. Maşa konusunda çok aşırı bir bilgim yok ama bir çok maşada söylediğiniz olayı görmek mümkün. Hiç kıpırdamayacak kadar kilitlenmiyorlar. Belki bazı maşalarda böyle bir durumla karşılaşılmıyordur ama ben bu durumla karşılaşılmayan tek bir maş gördüm oda fox un modelini tam hatırlamadığım terralogic maşasıydı. Eğer maşayı kilitlediğinizde gerçekten çok oynama oluyorsa o zaman belki bir sorun olabilir.

• Beğen
Tepkiler: Salih Uyar

ilker ates

Aktif Üye
Tepki
117
Bisiklet
Canyon
Aynı bisikletin '11 modelinin slx disklisi bende mevcut.

1. Evet, bu oynama normal karşılanır.

2. Göbekleri bakımlarını kendiniz de yapabileceğiniz gibi bir bisikletçide de yaptırabilirsiniz. Kullanım sıklığınızı tam bilemiyorum ama yılda 2 defa yeterli olacaktır. Zincir bakımı belki de en önemli konudur. Kullandığınızın yağın niteliğine göre zinciri usulüne uygun olarak temizleyip-yağlamanızı öneririm. Zincir ses yaratacak kadar kuru kalmamalı, akıcılığını kaybedecek kadar kalın yağ tabakası barındırmamalı ve kullanım türünüze göre ideal yağı tercih etmelisiniz.

3. Evet bisiklet alarak iyi ettiniz. Umarım tüm ihtiyaçlarınızı karşılar. Kemikli ve sağlam bir tercih olduğunu söyleyebilirim.

• Beğen

Salih Uyar

Üye
Tepki
0
Tsk ederim yorumlariniz icin. Bakimini kendim yapmak istiyorum. Zincir icin wûrt marka contak spreyleri var onlar iş yapar mi

ilker ates

Aktif Üye
Tepki
117
Bisiklet
Canyon
Kullanım olarak uygundur ama kir çekme konusunda sınıfta kalan bir ürün. Dry Lube'ları bir araştırın isterseniz.

• Beğen