Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

corratec x-vert motion, trek 4300, kron xc-3000, sedona 741-v

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Halit Turan tarafından paylaşıldı.

1. Halit Turan

Halit Turan Yeni Üye

Arkadaşlar bu forumda yeniyim, hepinize merhaba. Günlerdir forumun altını üstüne getirdim ve artık bir bisiklet seçmek istiyorum. Ben şu bisikletlerden birisini almayı düşünüyorum: corratec x-vert motion, trek 4300, kron xc-3000, sedona 741-v. Tercih sıralamam da burada belirttiğim gibi. Hepsi için tercihim V frenli olan modellerden yöne. x-vert motion sanırım diğer bisikletlerden az daha ileri bir segmentte ama nedense o markayla ilgili aklımda soru işaretleri bir türlü gitmiyor. Saydığım modeller arasında en iyi vites ekipmanına sahip olan model motion sanırım, bir de Kron. trek 4300 de yanılmıyorsam sele, gidon, pedal gibi rahatlığı etkileyen noktalarda daha kaliteli gibi, onun için o model aklıma çok yatıyor. Kron ve Sedona yı öncelikli düşünmüyorum, ama diyorsanız ki bunlardan birisini almanı gerektirebilecek şöyle şöyle avantajlar var yine düşünebilirim. Bisikleti nasıl kullanacağıma gelince, %90 dağ bayır bozuk yollarda, sert arazi koşullarında kullanacağım. Arıza çıkartırsa tamirci bulma konusu çok sıkıntılı olabilir. Bunun için dayanıklı ve boşa yormaması için hafif olmasına önem veriyorum. Modellerin hepsinde ekipmanlar belli bir kalitenin üstünde zaten. İleriye dönük olarak bazı iyileştimeler de yapmayı düşünüyorum. Siz bu saydığım kriterler açısından en çok hangi modeli tavsiye edersiniz?

2. Burak Yılmaz

Burak Yılmaz Forum Demirbaşı

Seviye:
    motion 2009 da en çok satılanlar listesindeydi 2010da da öyle görünüyor. Sanırım bu yardımcı olur size :)