Corratec X-Vert Halcon Hakkında

Tepki
0
Bisiklet
b'Twin
Merhabalar,

Eski bisikletimi anca elimden çıkarabildim. Yeni bisiklet için sezon sonuna denk geldim. İş dolayısıyla fazla vakit ayıramadığımdan yeni yeni bayii dolaşmaya başladım ve ne yazıkki çoğu yerde L beden olmasından kaynaklanıyor sanırım ürün kalmamış.
Aslında yola çıkarken aklımda Mosso 2670 Deore modeli vardı fakat gözle görünce pek hoşuma gitmedi. Pek sağlamlık hissi uyandırmadı bende :)
Bir bayii de Corratec X-Vert Halcon modeline rastladım ama ne yazıkki internette hakkında pek bilgi bulamadım. Yani kullanan sayısı çok az, çevremde de genelde Motion modelini kullanan tanıdıklarım var. Genelde memnunlar fakat Halcon ile arasında kadro ve komponent olarak farkları bir hayli yüksek.

Halcon'ın özellikleri aşağıda. Genel olarak beni tatmin etti diyebilirim. Acera set ve Alivio arka aktarıcı hoşuma gitti. En azından bu fiyata.. Bir tek maşa iyi değil onu da önümüzdeki sezon değiştiririm diye düşünüyorum.

KADRO : X-Vert Halcon 26'' Disc
ÖN AMORTİSÖR : RST CAPA T26 80mm Travel
ARKA AKTARICI : Shimano Alivio M430 9 Spd.
ÖN AKTARICI : Shimano ACERA, M390
VİTES KOLLARI : Shimano ACERA, M390
AYNAKOL : Suntour XCR SIX SQ Crankset. 44-32-22
ORTA GÖBEK : Suntour XCR
FREN ÖN / ARKA : Tektro HDC-300 Hydr. Disc
FREN KOLLARI : Tektro HDC-300 Hydr
ARKA GÖBEK : Mach1 ER-20 Disc 26''. 32 Hole
ÖN GÖBEK : Mach1 ER-20 Disc 26''. 32 Hole
GİDON : ZZYZX ALLOY MTB BAR.15mmrise, 9 degree sweep. 660m.
BOYUN : ZZYZX Alloy. 31.8
SELE : Corratec MTB Saddle
JANT : Mach1 ER-20 Disc 26''. 32 Hole
LASTİK : Continental X-King, 26 x 2.2

Scudo

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
şekil olarak ta güzel. nasip olurda alırsan yorumlarını bekleriz. ben özellikle lastik hakkında yorumlarını beklicem. çünkü almayı düşündüğüm lastik var üzerinde :)

Tepki
0
Bisiklet
b'Twin
Evet lastikleri beni de cezbetti diyebilirim. Mosso'dan vazgeçmemin tek sebebi gözle bakınca bile kalitesiz gözüken jant seti, ve lastikleriydi. Bir kaç güne alacak gibiyim şuanda fikir değiştirmezsem eğer. Yorumlarımı paylaşırım fakat kullanan bir kaç kişiyi bulmak istiyorum :)