Corratec X-vert Halcon 2008

Tepki
2
Merhaba Arkadaşlar,
Bütçem 600 Ytl ile sınırlı oldugu icin Corratech Halcon 2008 almayı düşünüyorum, genel kullanım(%70 asfalt) ve hobi amaçlı alıyorum bisikleti. Daha önce uzunca bir süre Pegeout Energy 100 kullandım. Genelde forumdaki arkadaşlar Corratech Motion önermişler fakat arada 250-300 ytl daha fark var. Scott Aspect 50 ile kıyasladıgımda Corratech Halcon nun komponentleri daha iyi gibi geldi. Tavsiyelerinizi ve düşüncelerinizi almak istiyorum

KADRO :X VERT HALCON ALLOY

ÖN AMORTİSÖR :RST CAPA LOCK OUT (KİLİTLENEBİLİR ÖZELLİK)

ARKA AKTARICI :SHIMANO ALTUS

ÖN AKTARICI :SHIMANO ALIVIO

VİTES KOLLARI :SHIMANO ALIVIO

RUBLE : SHIMANO ALIVIO

ZİNCİR : SHIMANO ALIVIO

AYNAKOL : RPM

ORTA GÖBEK :RPM

FREN ÖN / ARKA :TEKTRO ZZYZX

FREN KOLLARI :TEKTRO ZZYZX

ARKA GÖBEK :CORRATEC

ÖN GÖBEK :CORRATEC

PEDALLAR :ALLOY

GİDON : ZZYZX

BOYUN : ZZYZX

FURÇ TAKIMI :ZZYZX

SELE : CORRATEC

SELE BORUSU :CORRATEC

SELE KELEPÇESİ :CORRATEC

JANT : CORRATEC

JANT TELLERİ :CORRATEC

LASTİK : KENDA

JANT EBATI :26"

VİTES SAYISI :24

MATARYEL :Alu

AĞIRLIK : 12,9 Kg

https://www.deltabisiklet.com/File/?_Args=ProductImage,1888,DeltaBisiklet

• Beğen
Tepkiler: cazz
Scudo

Mr.Devran

Aktif Üye
Tepki
61
İsim
Volkan Devran
Bisiklet
Salcano
bir corratec kullanıcısı olarak, sana corratec'i tavsiye edebilirim. Belirttiğin bütçeye göre en uygun bisikletler zaten corratec'tir kanımca. Corrateclerde genel olarak komponentler daha iyidir diğer markalara göre, sebebi ise corratec'in kadroyu daha ucuza mal edebilmesi olarak gösterilebilir. Bu durum corratec kadrosunu diğer markaların biraz gerisine atsada, komponentlerle bu fark kapanır. Ve sana önerim Bu bütçe ile zaten çok süper bi kadro alamazsın, en mantıklı karar komponenetleri daha iyi olan bir bisiklet seçmektir ki sen de öyle yapmışsın zaten.. Umarım hayırlısı olur, kolay gelsin..

• Beğen
Tepkiler: cazz

mustea7

Forum Bağımlısı
Tepki
375
bende corratec kullanıyorum alacağın bisiklet profosyonel yarış koşamayabilir yani sana o konuda yeterli gelmeyebilir ancak geziciysen güzel bir bisiklet

Tepki
2
Arkadaşlar yorumlarınız icin teşekkurler. Corratec Halcon 2008 aldım, önceki bisikletimi (pegeout energy 100) sanırım 1992 yılında almıştım, aradan geçen 16yılda seleden gidona kadar mtb kadro geometrisi ve komponentleri oldukça değişmiş ve gelişmiş...orta derece cep telefonu fiyatına böyle güzel bir aracı almak harika birşey.

Size bir sorum olacak... yeni bisikletim 24 vites, arka aktarıcı(altus) dışında vites komponentleri Shimano Alivio. Eğer bisiklette shimano Deore 27 vites sistemi olsaydı ne gibi farklılıklar olacaktı yani 24 viteslideki 3 vites eksikliğini hangi koşullarda ne şekilde hissederim