Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Corratec x-vert cross gent

Konu, 'Şehir - Tur Bisikleti' kısmında UtkuSener tarafından paylaşıldı.

1. UtkuSener

UtkuSener Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    merhaba arkadaşlar
    herşey 1 ay kadar önce sahibinden.com da gezinirken 2. el specialized sirrus elite ilanı görmemle başladı, yaklaşık 1 aydır gecem gündüzüm bisiklet oldu yeni bir şehir bisikleti alsam diye diye kendimi yedim ama maddi durum yetersizdi.
    eski dağ bisikletime ince lastik, v fren, fren vites kolları, jant falan derken 300 lira harcadım 13.9kg ağırlığında kadro harici herşeyi yenilenmiş nur topu gibi 97 model bianchi meta-pro bisikletim oldu. 1 haftadır günlük 20 km civarında keyifle kullanıyorum ama bisiklet bana bariz küçük geliyor. boy 1.84
    neyse ki duruma babam el attı ve meta-pro ya göz koydu bana da 1.200 tl ye kadar olan bir bütçe verdi, işte derdim burada başladı :D
    gelelim aradığım bisiklete
    keyfime düşkün adamım ön amortisör olmazsa olmaz dedim
    disk-fren sistemi aramıyorum benim kullanımıma göre gereksiz bir ekipman
    vereceğim paraya göre en dengeli fiyat performans bisikletini aradım taradım sonunda şu bisiklete takıldım
    http://www.deltabisiklet.com/default.aspx?_Args=_ProductInfo,4629,OdesisMc
    paranın hepsini harcamak zorunda değiliz :D zorlu bir kullanıcı değilim kısa mesafeli ulaşım için ve spor niyetine rastgele pedal basıcam ama ilerleyen zamanlarda tura çıkmam diyemiyorum ;) yorum ve önerilerinizi bekliyorum.

2. Murat Ceyhan

Murat Ceyhan Aktif Üye

Seviye:
    merida crossway 40v

scott sportster 50 veya 60 edit :( bunlar düz maşa olabilir tam emin olamadım şimdi ama sportster 40 kilitlemeli maşalı ondan eminim )

benim aklıma gelen modeller bunlar

UtkuSener bunu beğendi.
  3. UtkuSener

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    scott sportster 60 düz maşa ama 50 amortisörlü

kafama takılan bir nokta da şu fiyat olarak belli bir standardın üstündeki bisikletler ama birçoğunda ön arttırıcı Shimano M191 modeli kullanılıyor, fiyatlarına bakınca bu parça ile alivo arttırıcılar arasında pek fark yok ama malzeme isimlerine takıntı yaptım resmen

4. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bisiklet 12.3 kg. Amortisörlü bir bisiklet için hiçte fena sayılmaz. 7005 alaşım kadrosu, kaliteli donanımı ve uygun fiyatı ile alınabilir bir bisiklet. Bir tek lastiklerden şüpheleniyorum. Ağır kaçarsa değiştirebilirsin.

UtkuSener bunu beğendi.
  5. UtkuSener

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    fiyatı 1200 tl den pazarlığı yapılıyor. lastik konusunda şöyle kısa bir tecrübem oldu bianchi meta-pro ya rubena flash 26x1.50 lastikler taktım, gidişi tadından yenmiyor ama yolda cam kırığına basmayayım diye rahat gidemiyorum. bisikletin üstündeki lastiklere bugün yakından baktım 28x1.60 a denk geliyor 3mm derinliğinde dişleri var, şimdilik çok rahatsız etmeyecek gibi görünüyor.

6. Barış Yavuz

Barış Yavuz Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bahsettiğiniz corratec x-vert cross u kullandım memnun olmadığım için sattım. sürekli vites ayarı bozuluyor,lastiği çok kötü hep patlıyor, ben şahsen tavsiye etmem, 1200 liraya 2012 model scott trekk giant lar var bayii stoklarında kalan onları tercih edebilirsiniz.

UtkuSener bunu beğendi.
  7. UtkuSener

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    cevabınız için teşekkürler, 1200 lira seviyesinden baya aşağılarda bir bisiklet aldım, deltanın 2011 stoklarını eritmek için yaptığı indirimde 606tl ye gt traffic 4.0 aldım aradaki farkı ilerde parçalara harcamayı düşünüyorum.