Corratec vs Kron

Speedy Cycler

Daimi Üye
Tepki
298
Arkadaşlar yakında kendime yeni bisiklet alıyorum. 2 bisiklet arasında kararsız kaldım. Corratec X Vert so1 ile Kron XC 4000 Deore XT. Ağırlık benim için çok önemli. Çünkü 9 yıldır kullandığım 17 kg lik Bianchi Aspid den usandım. Bahsettiğim Corratec in ağırlığını kesin olarak bilenler varsa bana lütfen bildirsinler. Corratec sayfasında olduğumuz için lütfen taraflı olmayalım. Ayrıca ağırlık dışındaki faktörlere de biraz değinirseniz sevinirim.

Cevabınız için şimdiden teşekkürler

Scudo

Volkan Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
384
s 01
hem arka aktarıcı xtr ön attırıcı ve dıger komponentler xt ve de kadro karbon fox maşa var.Yani corratec bu sene bir devrim yaptı.bence corratec o bisiklet 1600 euro az bile

arpac

Üye
Tepki
1
Kesinlikle Corratec derim Kron donanımına göre hiç de ucuz değil, daha kaliteli de değil.

Yetkin Şahin

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Bisiklet
Scott
Bencede Corratec kesinlikle Kron'a göre.Ama 1600 euro ya başka seçeneklerde var,2008 Scott 'lar gibi;)

Firochromis

Daimi Üye
Tepki
234
İsim
Fırat Çıngı
Bisiklet
Diğer
XC4000'in donanımını hiç bilmiyorum ve bu mesajı yazarken de bakmadım ama S01 çin şunları yazabilirim: Sadece Fox amortisör ya da Magura Julie için bile alınır o bisiklet (ki ben buna benzer bir şey yaptım). XTR veya süper kadrosundan bahsetmiyorum bile :)

Öte yandan ben bisikletimi alırken kardeşim ve eşi de XC3000 aldı, hepimiz de hayatımızdan memnunuz

alikayalik

Üye
Tepki
11
bence corratec s01.11 kg civarında,fox maşa,xtr arka aktarıcı.Alman teknolojisi.1600 euro bence de az o bisiklete.