Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

corratec shape pro 2013 e değermi

Konu, 'Şehir - Tur Bisikleti' kısmında mehmetsunu tarafından paylaşıldı.

1. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Elimde 2010 model scott sub 30 bisiklet var. Nereden baksan güzel bir bisiklet. 7005 alaşım çifte dipçiklenmiş kadro sonraki modellerde yok. Pahalıya mal oluyor diye üretimden kaldırmışlar diye duydum. Ama gel görki bir tur bisikleti olarak artık kesmiyor. 11.4 kg ağırlığında bu bisiklet park ayağı, ıvırı zıvırı ile şimdi 12-12.5 kg dir. Birde öteden beri gözüme kestiğim bir corratec shape pro var. önceki modellerinde bagaj bağlantısı yoktu. O nedenle soğuk bakıyordum. 2013 modelinde onuda koymuşlar. 9.5 kg ağırlığında çoğu zzxyz gibi harflerden oluşan bir markadan üst sınıf ekipmana sahip bir bisiklet. Ama üzerinde çamurluk, lamba, stop, bagaj, dinamo vs olmayan çıplak bir bisiklet. Yani bir çekiciliği yok. Ama benim sub dan daha iyi gazlar gibi geliyor. Birde corratec shape urban diye tam teçhizat bir bisikleti var. Yaman bir bisiklet. Fiyata gelince pro 2600 tl, urban one ise 3200 tl. Şimdi sormak istediğim turda biraz daha hız yapacağım diye bu bisikletlere bu paralar verilirmi. Scott u satıp bunları alacağım ama arada ciddi bir fark varmı henüz emin değilim. Bilen birisi bu mevzuya bir el atarsa çok sevinirim.

2. Ali Ç.

Ali Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    abicim sen kafayımı yedin bi senin bisiklete bak bi de corratece git allah aşkına o paraya o bisikleti alacağına git yol bisikleti al o bisiklet bikere benim gözümde kadrodan kaybediyo ne o öyle çocuk gibi paranı çarçur etme scotta bin yavaş olsun ama scott olsun yada adam gibi yolbisikleti al

3. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Güzel ali ç. kardeşim(aklıma birden sana aliço demek geldi şu pehlivan olan) onuda düşünmedim değil. Hem alüsünü hem karbonunu envai çeşidini en uygun fiyatlısını. Yalnız o dropbar ı elime aldığımda varya feleğim şaşıyor fren bile yapamıyorum. Nerde bizim şehir bisikletinin 76 model manda kasa mersedesin direksiyon simidine benzer gidonu nerede cücük gibi dropbar. inan bu yaştan sonra intihar etmek istemiyorum öyle bir niyetim olsa alırım bir race çıkarım ankara asfaltına

Ali Ç. bunu beğendi.
  4. UtkuSener

UtkuSener Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    sadece asfalt üzerinde gezerim ufak tefek çanta takarım (bildiğim kadarıyla o bisiklet max 120kg civarı taşıyabiliyor) yola giderim dersen ve yol bisikleti çekiş sisteminde yüklü bir bisikleti çekecek kadar gücün varsa alınır :D

asıl soru burada işte bu kadar kısıtlanmış bir bisiklete ihtiyacın var mı? :D

5. Ali Ç.

Ali Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:

Aliço da iyiymiş :D dediğim gibi o fiyata o bisiklet pek gözüm kesmedi başka modeller de var ama ona o parayı vermenizi ben istemiyorum öyle söyliyim başka modellere scottu olsun treki olsun ghostu olsun bence trekin bisikletlerine bakın eğer değişiklik istiyorsanız yol bisikletine hiç binmedim ama doğru söylüyorsunuz hak veriyorum size ama corratec scottan daha hantal duruyo bana kalırsa

6. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Akıl akıldan üstünmüş derler utku, sayenizde yavaş yavaş caymaya başladım gibi.

UtkuSener bunu beğendi.