Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Corratec,scoot ve Trek arasında bir seçim???

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında serkan yüksel tarafından paylaşıldı.

1. serkan yüksel

serkan yüksel Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar,
    Corratec x-vert motion,corratec x-vert expert,Scoot Aspect 45 ve Trek 4400 Disc modelleri arasında bir seçim yapmak istiyorum.Teknik ve kalite olarak karşılaştırdığınızda hangisini seçmeliyim ve neden?Tercihleriniz ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim..Sevgiler ;)

2. Burak AŞIK

Burak AŞIK Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bu bisikletlerden hangisi derseniz seçim bence Corratec Xvert Expert ve Scott Aspect 45 arasında olmalı. Eğer daha ucuzu tercih etmeme gerek yok derseniz Xvert Expert tercih etmeniz sizin açnınızdan daha iyi olur. Donanımıda kadrosuda gayet düzgün bir bisiklet.:in: (Belki de duygusal yaklaştım biraz daha param olsaydı benimde bir expert im olabilirdi:eek:)

serkan yüksel bunu beğendi.
  3. serkan yüksel

serkan yüksel Yeni Üye

Seviye:
    Anlıyorum..inşallah gönlünden geçen bir sonraki bisikletin olur..tavsiyelerin için çok teşekkürler..bir de yazmayı unutmuşum; Corratec superbow u da seçebilirim?ne dersiniz? yine de expert mi?:rolleyes:

4. Burak AŞIK

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Superbow 'da güzel bisiklettir. Özellikle kadro geometrisi benim hep ilgimi çekmiştir, ama o kadar verip 13 kiloluk bir bisiklet almakta çok hoş olmaz bence. Her ne kadar güzel olsada ağır bir bisiklet. Ben yinede Expert derim

5. deli kadir

deli kadir Bisikletkolik

Seviye:
    corratec expert.. fiyat donanım açısından bence çok başarılı.. rock shox lock out lu maşa xt arka vites hidrolik fren zzyzx janlar daha ne olsun ve fiyatı 769€ bence çok çok ideal..

6. serkan yüksel

serkan yüksel Yeni Üye

Seviye:
    Yardımlarınız için tekrar teşekkürler..önce Trek ve Scoot a çok yönlendiren arkadaşım olmuştu kii..Sonradan corratec ile tanıştım..sayenizde de iyice kaynadım,gidip bir de yerinde inceleyip,sanırım alacağım..expert benim için iyi bir tercih olacak..:in:

7. Burak AŞIK

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    En yakın Delta Bisiklet'e giderseniz yardımcı olurlar. Ben gittiğimde de üzerine baya konuşmuştuk;)

8. baris dağ

baris dağ Kıdemli Üye

Seviye:
    ben corratech expert kullanıyorum. diroksiyon hakimiyeti biraz zayıf sanki. gidonu fazla çevirince dizine değiyor. çare olarak ayarlanabilir gidon boğazı ve gidonu değiştirmeye karar verdim. bir zincir koruyucu al tabi bulabilirsen. ben uydurma yaptım çok başarılı oldu. bu arada hız konusunda dağ bisikletlerinden çok şey bekleme. ama yokuş ve toprak zeminlerde gayet iyi sonuçlar veriyor. amacın tura falan çıkmaksa sakın dağ bisikletine heves etme scott scale sub modelleri bu iş için biçilmiş kaftan.

9. Yunus Emre POLAT

Yunus Emre POLAT Forum Bağımlısı

Seviye:
    Benim bisikletim de corratech expert ve çok memnunum. Uzun yolda mükemmel. Görüntü olarak ta çok doyurucu. Fiyat+kalite olarak makul. Başka bir arkadaşa bisiklet almak için İzmir'e gittiğim de bir çok marka ve model bisiklet deneme imkanım oldu ama expert kadar rahat ettireni görmedim. (Tabi kendi sınıfında ve fiyat aralığında). Bow'a gelince o da çok güzel bir bisiklet ama bence kalan paranı aksesuarlara yatırsan daha iyi olur.

10. ozancan

ozancan Üye

Seviye:
    Corratec aynı donanımda diğer markalara göre daha makul, kesinlikle cezbediyor. Kadrosunun da kötü olduğuna inanmıyorum, sonuçta kendini kanıtlamış bir marka.

11. serkan yüksel

serkan yüksel Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar ilgilendiğiniz için teşekkür ederim..Sonuç olarak 800.-EU aşmadan iyi ve keyifli bir bisiklet sahibi olmak isiyorum.İş dönüşü akşamları düzenli iki saat bineceğim,beni yıpratmayacak( içimi tüketmeyecek ;) ) ve ileride değiştirmek istersem de dert olmayacak bir bisiklet olmalı???..Etrafımda bir çok arkadaşım scott ve trek de ısrarcı :( corratec tercihinde tereddüt etmeme sebep oluyorlar ?! :( Ne dersiniz??:rolleyes:

12. serkan yüksel

serkan yüksel Yeni Üye

Seviye:
    Haa unutmadan müsait oldukça da tadını çıkaracağım bir bisiklet olmalı tabi ki..gezinti teknesi değil bu sonuçta ;):in:

13. Burak AŞIK

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Trek ve Scott iyi bisikletler zaten, seçenek olarak sunduğunuz bisikletler arasından en uygununu tavsiye ediyor arkadaşlar. Ama sadece Trek veya Scott olsun diye alacaksanız bisiklet, marka bu kadar önemliyse tercih size kalmış...

14. serkan yüksel

serkan yüksel Yeni Üye

Seviye:
    Hayır yanlış anladın dostum..marka bnim için önemli değil..sadece biraz araştırınca ortaya çıkan verileri paylaştım..görünen alıcılar alırken öncelikle kadro sağlamlığına bakıyor,hafiflik tercih sebebi oluyor ve ileride değiştirmek gibi bir düşünce olursa satılırlığın önemli olduğunu anladım.. :in:
    yani sonuç olarak ne yazık ki paranın bu limitler de alabileceğinin en iyisini almak istiyorum herkes gibi..yardımlar ve fikirler için hepinize teşekkür ederim..

15. ufhouck

ufhouck Kıdemli Üye

Seviye:
    corratec almayanı dövüyorlar.

16. serkan yüksel

serkan yüksel Yeni Üye

Seviye:
    Kimse kimseyi dövmesinde:in: Dostum sen hangi modelini kullanıyorsun? Mutlu musun?

17. Burak AŞIK

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:

Corratec'inde satılabilirlik açısından canınızı sıkacağını düşünmüyorum. Hatta siz Expert'i alırsanız değiştirmek istediğinizde gelin kadroyu ben alacağım!!!:in:

18. serkan yüksel

serkan yüksel Yeni Üye

Seviye:
    Kendinden çok emin bu cevabın için sağol..hafta sonu inşallah bu konuya son noktayı koyacağım :in:

19. ercan o&o

ercan o&o Üye

Seviye:
    Ben de Corratec X-vert Expert kullanıyorum ve her açıdan çok memnunum. Trek bisikletim de var. Verdiğiniz fiyat için kadro + donanım açısından tek tercihiniz Expert olmalı. Çünkü Corratec Expert'in donanım kalitesine sahip bir Scott ya da Trek için çok daha fazla ödeme yapmanız gerekecektir:in:

Selamlar, sevgiler, bisikletle kalın
    Ercan

20. ozancan

ozancan Üye

Seviye:
    Kullanıcılar arasında kabul etmek gerekir ki Scott ve Trek markaları biraz fanatiklik boyutuna ulaşmış durumda. Tavsiye edenler kadro kalitesine parmak basıyorlar ama nedense Alman yapımı Corratec'in kadrosunun daha kötü olabileceğini benim mantığım pek almıyor.

Sizin mantığınıza da ters geliyorsa buyrun sizi de Corratec kullanıcısı yapalım:)