Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Corratec Revolution - Yeni Fotolar 2. Sayfa

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında akifberkant tarafından paylaşıldı.

1. akifberkant

akifberkant Bisikletkolik

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Merhaba Dostlar,
    .
    Yeni arazi arkadaşımın fotoğraflarını paylaşmadan önce, bisiklet maceramdan kısaca bahsetmek istiyorum.
    Bisiklete, mtb ile başlamıştım. Yeni başladığım için, uygun fiyatlı, iş görecek, bu arada bisikletten neler beklediğimi, ne tarzda kullanmak istediğimi daha iyi anlamamı sağlayacak bir bisiklet seçmek istemiş; bu amaçla yaptığım araştırmalar sonucu Bianchi Speed'i seçmiştim. Fakat pek çoğumuzun yeni başlarken başına geldiği gibi kadro boyu bana küçük bir bisiklet almıştım. Sonra katıldığım turlarda arkadaşlardan öğrendiklerim ve bu dönemde tanıştığım Bisiklet Forumdan edindiğim bilgilerle bu yanlışı ve eksiklerimi çok iyi anladım. Bana küçük gelen kadroda -servis boya kalması dese de- küçük bir çatlak oluştu ve fabrikadan yeni, boyuma uygun bir kadro getirterek yoluma devam ettim:
    .
    Uploaded with ImageShack.us
    .
    Bianchi Speed başlangıç seviyesi bir bisikletti. Fazla bir beklentim yoktu . Ama şunu da söyleyeyim, parasının karşılığını fazlasıyla veren, eğlenceli, yolda bırakmayan bir bisikletti.
    Zaman geçtikçe dağ bisikletini daha çok sevdiğimi, daha iyi bir bisiklete ihtiyacım olduğunu gördüm. İnsan kullandıkça alışıyor, gelişiyor beraberinde bisiklet, ekipman ve giyim konusunda da daha iyisini arıyor. Bu noktada Sedona 741 ile tanıştım.
    .
    .
    741'i büyük bir heyecanla almış ve memnun kalmıştım. Fakat gerek iş güç, gerek bisiklet arkadaşlarıyla her zaman görüşememe ve arada yaşadığım sağlık sorunları yüzünden 741'i çok ta kullanamadım aslında. Anca arkadaşlarla fırsat bulabildiysek gittiğimiz Belgrad turlarında, bunun yanında da şehir içinde kullandığım bir iki turda bu bisikletin keyfini çıkarabildim. Fakat çok güzel ve keyifli bir bisikletti. Pek çok heyecan yaşatmıştı bana. Bu arada bol bol da modifiye ettim kendisini.
    .
    Bu yıl başlarından itibaren tarzımı değiştirmek, daha aktif bisiklet kullanmak istiyordum. İşe gidip gelirken, günlük kullanımda Salcano City Sport'u tercih ettim ki 28 jant ve şehir bisikleti kullanımı gerçekten çok güzel. City Sport en sevdiğim bisikletim oldu diyebilirim.
    .
    .
    Artık tarzımı değiştirmeyi, 741'i elden çıkarmayı kesin olarak kafama koymuştum. Fakat sürekli birlikte pedalladığımız sevgili arkadaşlarım, dağ bisikletinden vazgeçmemeye beni ikna etti. Artık yola çıkmıştım ve bu karasız süreçte, 741'in kadrosunu elden çıkarmış oldum. Bundan sonra da bisiklette vardığım son noktaya geldim: Corratec Revolutıon kadro. Revolatıon her zaman hayranlık duyduğum, hayallerimi süsleyen bir bisikletti. Bisikletin sahibi almış ve bisikleti hiç kullanmamış. Kadroyu gördüğümde çok şaşırmıştım. en ufak biz iz, çizik vs. yoktu. Kullanılmadığı çok belliydi. Faturasıyla birlikte kadroyu alıp eve götürdüğüm gün, metrobüste döktüğüm terleri hiç unutmayacağım.
    Tabii bu noktaya gelene kadar yaşadığım süreçleri, araştırmaları, '' o nasıldır, bu kaç paradır, bu böyle olur mu'' ları tahmin edersiniz. Günlük kullanım, işe gidip gelirken Salcano City Sport ile, Belgrad, Polonezköy gibi orman-arazi sürüşlerinde Corratec Revolutıon ile pedallayacağım İnşallah.
    .
    .
    .
    Uzun deneyimler, öğrenme ve gözlemler sonucu gönlüme göre bir dağ bisikletim oldu.Kısaca donanıma da değinirsem;- Maşa: Epicon ( Havalı, gidondan kilitli), Jant Seti: Xtr , Vites-Fren Kolları: Xt ( Dual ),Aynakol: Xt ( Ht II ),Arka Aktarıcı: Xt,Ön Aktarıcı- Ruble: Slx, Dış Lastikler: Hutchınson Cobra, Sele Borusu: Amoeba Scud ( Hafif seri ), Gidon-gidon boğazı;Amoeba,Sele: Sele Royal Vaccum Lıght ( Jelli-hafif), Baradine fren pabuçları. -
    .
    Son olarak gidon boğazı ve pedal değişikliği yapacağım, barendleri çıkardım. Uzun yıllar kazasız belasız, sorunsuz kullanmak nasib olur inşallah.
    .
    Sizlere daha iyi, daha güzelleri nasib olsun.
    Selamlar

2. Orhanalkaya

Orhanalkaya Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    güle güle kullanın iyi bir kadro gerçekten sizinde tam şansızınıza denk gelmiş :) ekipmanları biraz değiştirirseniz jantlar frenler maşa gidon gidon boynu felan 10 numara 5 yıldız bisiklet olur :)

akifberkant bunu beğendi.
  3. akifberkant

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Teşekkür ederim. Elbette disk frenin performansı çok iyi ama daha ucuz, bakımı kolay, çok nadir sorun çıkaran v freni tercih ediyorum, tercihler değişebiliyor. Frenleri değiştirmeyince jantlara da gerek kalmıyor.Jantlardan memnunum, ikisi de tamamen orjinal xtr.

Ama maşa, gidon, gidon boğazı konusunda haklısınız, buna pedal da dahil. Onlar da değişecek zamanla. Tavsiyeleriniz ve ilginiz için tekrar teşekkür ederim.

Orhanalkaya bunu beğendi.
  4. adapolat

adapolat Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    hayırlı olsun çok güzel :)

5. Sehzade43

Sehzade43 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hayırlı olsun. Güzel bir "Revolution" sonunda birde "evolution" geçirmiş. Kazasız pedallamalar.

6. sabihavni

sabihavni Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Çok güzel hayırlı olsun kasasız ve güle güle kullanın.Bencede en mantıklı seçim v fren kendi görüşüm istenen her şehirde ve ilçede parçası bulunabiliyor ve bakımı kolay.

7. Emre Cantürk

Emre Cantürk Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Hayırlı olsun güzel kadro.Kaça aldınız kadroyu ?

8. Yiğit Dikici

Yiğit Dikici Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bir tek yol bisikletiniz eksik kalmış performans için :)
    Hidrolik frene geçerseniz mtbnin daha fazla tadını alacağınızı düşünüyorum ama kendi kararınız tabi :) Keyifli pedallar :)

9. akifberkant

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Yol bisikleti ayrı bir dünya, ayrı bir güzellik, bisikletin dibi:) Teşekkür ederim, size de keyifli pedallar :)

10. akifberkant

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Bisikletimle ilgili hayallerimi de paylaşayım :)

.

11. akifberkant

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Bisikletin son ve ayrıntılı fotoğrafları. ( Daha önceki mesajlarda boğaz ve pedal değişikliğinden bahsetmiştik. Bu değişiklikler yanında, yıllar evvel severek oynadığım 'Return to Castle Wolfenstein' bilgisayar oyununun logolarından tasarlayarak etiketler yaptım. ) Bunan sonra değişiklik yapmayacağım.İnşallah uzun yıllar kullanırım.
    .
    Hepimize rahat, huzurlu, mutlu,kazasız belasız sürüşler nasib olur İnşallah.
    .
    Daha iyileri, daha güzelleri sizlerin olsun.
    .
    Selamlar
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .

.

.

.

12. sezai arabacıoğlu

sezai arabacıoğlu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    hayırlı olsun kazasız sürüşlerde kullanın inşALLAH. revolution sevdiğim ve kullandığım bir kadro daha önceden üzülerek satmak zorunda kalmıştım bugnlerde nasip olursa tekrar bir mtb niyetindeyim olursa inşALLAH. yine buralarda görüşmek dileğiyle

13. akifberkant

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Teşekkür ederim, hepimiz için kazasız belasız sürüşler İnşallah.
    Sizin bisikletinizi hatırlıyorum. Daha ilk gördüğüm anda hayran olmuş, fotoğrafları tekrar tekrar incelemiştim.

Zaten revolution sevgim forumda gördüğüm revolutionlar ile başlamıştı.
    Dilerim gönlünüzce olur. Selamlar

14. Tuna Kalın

Tuna Kalın Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Alman malı kaliteden şaşmamak lazım

15. akifberkant

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    .
    Keşke biz de kaliteyi bir yaşam tarzı olarak benimseyip, çok kaliteli ürünler üretebilsek. Tüm dünyada '' alman malı '' dendiği gibi, bizim ürettiklerimize de güven duyulsa.

16. Tuna Kalın

Tuna Kalın Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Nerde o günlerrrrrrrrrr

17. Ömer Faruk MUMCUOĞLU

Ömer Faruk MUMCUOĞLU Onursal Üye

Adı:
    Ömer Faruk Mumcuoğlu
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Dostum bisikletin harika ve eminim fotolarda gözüktüğünden çok daha güzeldir, kadro için karar verme aşamasın da çok zorlandığını biliyorum, nerede ise bana da bisiklet aldıracaktın :) Yeni kadron hayırlı olsun karşılıklı olarak kadonun da senin hakkını vereceğini biliyorum, kazasız belasız kullanmanı dilerim. Hayırlı olsun.

18. akifberkant

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Çok teşekkür ederim dostum. Benim bisikleti sevmemde olsun, bu bisiklette olsun emeğin ve katkın çok büyük. Bol bol pedallayıp kadroların hakkını vereceğiz İnşallah.
    Sen iyi adamsın, Allah iyilere yardım eder; herdaim yadrımcın olsun. Selamlar

19. Naci ATAY

Naci ATAY Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    maşşallah kazasız belasız keyifli sürüşler. sanırım şimdilik bundan iyisi şamda kayısı.