Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Corratec motion vs sedona 751

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında egemen akkus tarafından paylaşıldı.

1. egemen akkus

egemen akkus Yeni Üye

Seviye:
    Merhabalar Türkiye-Yunanistan-İtalya turuna çıkacağız. Bisikletimi değiştireceğim Sedona 751 veya motion baktım hangisini önerirsiniz? Ne gibi artısı eksisi olur? Ben v fren düşünüyorum hidrolik disk almak daha mı mantıklı olur? Turda ne gibi ihtiyaçlarımız olur o konudada yardım ederseniz sevinirim.

Enis AYKUŞ bunu beğendi.
  2. Furkan Yaldızkaya

Furkan Yaldızkaya Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Tura çıkarken neden MTB kullanıyorsunuz ki? Bu iş için üretilmiş özel bisikletler var. Aklıma ilk gelen ise Trek Fx 7.3...

Tur için aklıma ilk gelen bisiklet bu olur bence. Yanlış biliyor olabilirim. Daha farklı bisikletleri tercih etmek daha sağlıklı olabilir. Fakat bahsettiğiniz tur için MTB'nin çok saçma bir tercih olacağını düşünüyorum. Turunuz dağlarda gerçekleşmeyecekse MTB tercih etmeyin derim. İyi akşamlar :)

Enis AYKUŞ bunu beğendi.
  3. Alp Kaan Donmez

Alp Kaan Donmez Üye

Seviye:
    Daha rahat bir yolculuk için mtb bisiklet yerine tur bisikleti sizin için daha uygun olmaz mı ?
    Uzun bir yoldan bahsediyorsunuz ve taşıyacağınız ağılıklar yuzunden daha uygun olur tur bisikleti.

Enis AYKUŞ bunu beğendi.
  4. Serbay Akar

Serbay Akar Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Specialized Sirrus modelleri güzel.

Enis AYKUŞ bunu beğendi.
  5. egemen akkus

egemen akkus Yeni Üye

Seviye:
    bisikletleri sadece tur için almadığımdan turdan sonra ve öncede daha çok kullanacağım tür mtb. tur için ayrı bisklet alabilecek bütçem yok bu bile yeterince zorlayacak bütçemi bu nedenle mtb alıyorum.

Enis AYKUŞ bunu beğendi.
  6. Enis AYKUŞ

Enis AYKUŞ Aktif Üye

Seviye:
    serbay bey e katılıyorum sirus veye trek alın daha iyi uzun yolda eşyalarınızı tasımanız için mtb biraz yorucu gelebilir

7. çağrı türkmen

çağrı türkmen Aktif Üye

Seviye:
    Ben corratec motion modelini gerek arazide gerekse asfaltta yaklaşık bin km'dir kullanıyorum hiç bir sorun çıkartmadı. Sadece maşası soğuk havalarda (kışın özellikle akşam turlarına katıldığımdan) neredeyse çalışmayacak duruma geliyor bu da sanırım içindeki yağın kalitesinden olsa gerek. Daha kaliteli bir yağ ile bu sorun da halledilebilir diye düşünüyorum.

8. özgür bağdatlıoğlu

özgür bağdatlıoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Alacağın bisikleti daha sonra çoğunlukla arazide kullanacaksan al o zaman mtb'yi ama bencede gereksiz olur bu tercih! Alternatif olarakta 28 inch amortisörlü modeller var onlara bak,sert parkurlar haricinde arazidede işini görür ve tur bisikletlerinden daha kalın lastiklidir;trek 7000 serrisi gibi...

9. başar akten

başar akten Kıdemli Üye

Seviye:
    bence hafif bir mtb alman daha iyi olur..
    bir çift yol lastiği alırsın hatta belki uygun fiyatlı sabit bir maşa.. böylece tur için fazla ağırlık ve sürtünmeden kurtulursun..
    genel kullanımda da kendi parçalarını geri takarsın..
    751 gayet güzel bir tercih, bütçen yeterse 761 şahane olur tabi :)

10. Mustafa Mus

Mustafa Mus Kıdemli Üye

Seviye:
    Turdan sonra arazi görecekse MTB alıp üzerinde değişiklik yapmak uygun olabilir. Örneğin yol lastiği hafif sabit bir maşa iş görecektir. Disk fren şimdilik tercih etmeyin. tur için disk fren biraz gereksiz. hem ekstra ağırlık yapacak hemde yolda sorun çıkarırsa onarımı güç olur. malum bakımları güç. V fren daha avantajlı olur. V fren arızasını yedek papuç, yedek çelik tel ve bir pense ile tamir edebilirsiniz. Ama hidrolik disk frende akla hayale gelmeyecek güçlüklerle karşılaşabilirsiniz. Ufak bir ihtimaldir gerçi bu sorunlar ama uzun bir turda olmayacak bir çok şey olabilir. Arazi içinse tabi ki disk avantajlı olur. Bu nedenle bisikleti alırken göbeklerin, maşanın vs'nin disk uyumlu olması sizin için avantaj olur. Ayrıca fren ve vites kollarını da ayrı alırsanız sonrasında disk için hidrolik kol aldığınızda vites kolunu değiştirmeniz gerekmez. Benim aklıma gelenler bunlar :)

11. Doğukan KARBAL

Doğukan KARBAL Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Ben 751 derdim. Güzel bir bisiklet ve sizin isteklerinizi rahatça karşılayacaktır. :)

12. Burak Yılmaz

Burak Yılmaz Forum Demirbaşı

Seviye:
    Corratec motion ekipman olarak Sedonadan daha üst bir model..Deore kullanıyor.Kesinlikle tavsiye edebileceğim ve arkasında durabileceğim bir bisiklettir.. 2011 modellerin renkleride gayet hoş :)